Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg lehet gyógyulni? Szívesen...

Meg lehet gyógyulni? Szívesen fogadom a személyes tapasztalatokat.

Figyelt kérdés
Borzalmas gyerekkorom volt, bàntalmaztak fizikailag és érzelmileg. Mindig áldozat szerepbe kerültem, mindenütt..Most 27 vagyok és a sokadik ilyen bántalmazó párkapcsolatból próbálok menekülni. Folyamatosan a bántalmazàs körforgása volt az egész életem, de csak most értettem meg az összefüggéseket és szeretnék változtatni. De nem akarok csak menekülni és ùjra visszaesni ebbe, mint oly sokszor. Kerestem már egy sématerapeutát, hátha ő segíteni tud.

dec. 7. 23:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nehéz. Mert egy idő után a bántalmazó szemével latod magad, es hallod is a hangját a fejedben hogy semmire se vagy jó, rút vagy stb

Plusz a sok stressz kimeríti az agyat, mar nem tud optimálisan működni es meg jobban hajlamos visszatérni a bántalmazásba mert a tiszteletlenség es csalás ilyen “családias” ismert környezetnek tűnik, az új élet meg ijesztőnek.

Emberfeletti erő kell ami nincs meg egy olyan emberben aki évekig bántalmazva volt mert ki van merulve es mar nem látja át tisztán a helyzetét , es nem tud átlátni kb semmit

dec. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
54%

Nézz szembe mindenel, amitől eddig menekültél, amit megbírsz oldani old meg, amit nem bírsz de te meg próbáltad, enged el, és hagyj időt magadnak.

Menj el dokihoz, lehet segít!

dec. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja, másik meg ha ilyen állapotban voltál akkor mentsd a bőröd es az életed, nem föltetlen fizikai bántalmazás miatt, hanem hogy valamennyire ép elmével kerulj ki, ne állj le gondolkodni most hogy te hol tevedtel es vájkálj magadba es par terapia mizeria stb hanem menekülj
dec. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A séma terápia jó, és szükséges. Van ehhez kapcsolódó könyv is, ajánlom, nekem is sokat segített. És a Pál Ferinek is fent vannak a videói a youtubeon.
dec. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves 1! Azt azért nem mondanám, hogy nem lát át semmit, az aki bántalmazva volt. Én amióta élek 99,99%-ban csak bántalmazva voltam és mégis átláttam a helyzetemet, azt is, hogy minek mi az oka. Lehet, hogy nem mindenkinek sikerül sajnos vagy tùl későn..
dec. 8. 12:13
 6/12 A kérdező kommentje:
Én azt gondolom, hogy a két éven át tartó bántalmazó kapcsolatomban is fejlődtem. Persze nem neki köszönhetően. Hanem magamnak. Nagyon sok mindent megértettem, összeraktam a puzzle darabjait. A menekülést nem ùgy értem, hogy az érzéseimtől menekültem, hanem bántalmazó emberektől és sajnos akárhányszor mentettem is ki magam, akárhányszor kezdtem ùjra az életemet, mindig ùjra kezdődött. Ha szándékosan nem voltam párkapcsolatban akkor más emberek voltak bántalmazóak az életemben, olyanok akiket nem tudtam kizárni sem mert nem volt lehetséges, vagy helyzetek jöttek,folyamatosan megállás nélkül, amik olyan felfoghatatlanul abszurdak voltak, amiket szerintem soha senki nem élt át.
dec. 8. 12:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Elsősorban neked kéne egy hely, ahol egyedul legyél egy evig es nyugodj meg. Mert az agyad szanaszét áll gondolom a sok stressztől es hozol egyre több döntést ami neked logikusnak tűnik a mai eszeddel de nem az es a kimerültség miatt van. Ezert is lehet kerülsz rossz helyzetekbe, a kisugárzásod is feszült es nem vagy képes nyugodt normális interakciókra, lehet űzöttnek nézel ki.

Lehet simán peched is van de az is lehet hogy olyan elmeállapotban vagy hogy ott is rosszat látsz, ahol semmi ilyen nincs.

Ezert mondom neked egy év nyugalom es sok alvás kell hogy az idegeid jöjjenek helyre mert ennyi trauma nem múlik el nyomtalanul

dec. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Meg kell változtasd a kisugárzásod, pihenj, ahogy mondtam allj neki kondizni, cserelj ruhatárat, áldozz magadra. Csak így tudsz szintet lépni
dec. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 7!

Először is köszönöm a válaszodat! Ez a sok rossz dolog mindig történt velem amióta az eszemet tudom. Pici gyerekkoromban is. Valószínű a rossz sémàk miatt. Azok már akkor is működtek. Az biztos, hogy nyugalomra nagyon és biztonságra hihetetlen nagy szükségem lenne. Arra vágyom màr nagyon sok éve, de sose jött el. Mindig volt valami SOS helyzet,amit meg kellett oldani. Remélem most màsként lesz mert már nem bírom erővel tovább se testileg se lelkileg. Még előttem van egy nagy erőpróba; lakàst talàlni, kilépni egy nárcisztikus férfi hàlójàból..

dec. 9. 01:05
 10/12 anonim ***** válasza:

Sok erőt kívánok hozza!

Nem biztos hogy minden sémákkal magyarázható hanem lehet hogy olyan rossz helyzetekben voltál, amelyekben meghoztad a “legkisebb rossz” döntést a sok rossz más lehetőség közt.

Lehet hogy túl sok választási lehetőséget nem adott a sors vagy nem lattad meg a lehetőségeket a traumatizáltság miatt ami megint a pihenés mellett szól! Sok sikert !

dec. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!