Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy rángattátok ki magatokat...

Hogy rángattátok ki magatokat egy depresszív epizódból?

Figyelt kérdés

Évek óta küzdök depresszióval. Kb 2 év után kezdtem el emiatt gyógyszert szedni, miután hónapokon keresztül alig bírtam felkelni a földről is. A gyógyszer segített olyan értelemben, hogy ezek a napok nagyon lecsökkentek. Most viszont lassan egy hete újra hasonló helyzetbe kerültem. Próbálom ugyanazokat a dolgokat csinálni, mint korábban, főleg amik feldobtak, meg persze próbálok pihenni is, de most semmi nem akar segíteni. A helyzetet az is rontja, hogy most passzív féléven vagyok, februártól megyek vissza suliba, ami miatt amikor itthon vagyok tanulok, de közben dologozom is. Viszont kevésbé szeretem a munkát plusz egy ideje bármikor arra gondolok, hogy megint be kell mennem, fizikailag rosszul leszek. De sajna kell a pénz és alapból 1 hónap a felmondási idő.

Tudnátok abban segíteni, hogy nálatok volt-e valami, ami segített ebből az állapotból kizökkenni?


dec. 9. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
kb 30 éve volt. Elkezdtem tornázni, gyalogolni. Később már lejártam a szabadtéri sportpályára. Borzasztó nehéz volt elkezdeni, de folytatni már könnyű, és tényleg csodákat tesz a mozgás. Gyógyszert nem szedtem. Azóta sem szoktam le a mindennapi tornáról, napi szükségletté vált számomra.
dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jo kérdés!
dec. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálam a sport már az életem része. Ha nem dolgozom (mert amúgy 12 órázom) minden nap szoktam menni, de ha rám jönnek ezek az epizódok, a mozgásra sem bírom rávenni magam.
dec. 9. 12:50
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Pedig az ilyen epizódokban kellene leginkább megmozdulni, hogy termelődjön egy kis "boldogsághormon" és elsöpörje a depressziót. Nagyon nehéz, de nem lehetetlen...
dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Pedig rá kell venned magad.. pár nap kihagyás, pihenés nem tragédia de nem ragadhatsz benne. Járj ki, sétálj, ezek tesznek a legjobbat, főleg jó társaságban.
dec. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
D vitamint kell szedni és akár borús időben is sétálni. Én délelőtt szedem, délután magnéziumot veszek be a jó idegrendszer és alvás miatt+multivitamin. A bananban is van triptofan. Így télen megér egy próbát az orbancfu tea, citromfű tea. Én délelőtt kávézok is az ad egy löketet.
dec. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sehogy… megvárom míg spontán jobb lesz
dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!