Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az Elontril 150 mg-os antidepr...

Az Elontril 150 mg-os antidepresszáns, tényleg növeli a szorongást?

Figyelt kérdés

A mellékhatások között olvastam, hogy növelheti, de bíztam benne, hogy nálam nem fogja, de talán tévedtem, mert az a része nem lett túl sokkal jobb.


Érdemes lenne váltanom pl Scippára, vagy valamire ami a szerotonin szintre hat?



dec. 18. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Növelheti igen.
dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Növelheti, de mindegyik növeli az elején aztán elmúlik,ha nem akkor kell váltani
dec. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
kettesnek: Amit te írsz az főleg az SSRI-ra igaz, Elontrilnàl maradni szokott a szorongás
dec. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért is kérdeztem, mert már körülbelül két és fél hónapja szedem, az elején nagyon felerősítette a szorongásom. Azóta minimálisan enyhült, de inkább csak azért mert nagyon sokat foglalkoztam a témával, néztem technikákat a kényszer gondolatokra, meg mellette terápiára is jártam.


Viszont azért érzem, hogy ugyanúgy maradt, nyilván jó a terápia, meg, hogy foglalkozok ezzel, de ha ez a gyógyszer ezt okozza mellékhatásként nálam, akkor váltani fogok.


Ezért gondoltam a Scippára, vagy valami olyan gyógyszerre ami SSRI vagy SNRI, mert olvastam, hogy azok közül néhány szorongásoldó is, nálam pedig az a probléma.


Sokat is mozgok összességében, mellette az étrendemen is változtattam, tehát a dopamin szintemmel nem kéne, hogy a továbbiakban probléma legyen.


A válaszolóknak, pedig köszönöm az infókat.

dec. 19. 11:02
 5/6 anonim ***** válasza:
38%
Nagyon furcsa választás volt az elontril ha a fő problémád a szorongás és nem a depresszió. Ha szorongsz akkor max SSRI mellé szokták kiegészítőnek felírni.
dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát igazából, ez az egész abból jött, hogy a szerotonin hatását, annyira nem ismertem, vagy legalább is nem emlékeztem olyan szinten. A dopamin rémlett, hogy az a boldogság hormon, aztán mondta az orvos, hogy miket tudna felírni, aztán emiatt esett arra a választásom.


Viszont elég szarul voltam abban az időszakban, nem is nagyon tudtam gondolkozni, örültem, hogy élek. Meg hát öngyilkos gondolataim voltak, plusz kényszer gondolataim. Aztán örültem annak, hogy kapok valamit erre.


Mostanában amikor pedig már, tisztább volt a fejem utána olvastam, aztán olvastam a mellékhatásokról és arról is, hogy ezt annyira nem érdemes, ebben az esetben.

dec. 20. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!