Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan legyek jobban pszicholó...

Hogyan legyek jobban pszichológus és gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés

A pszichológust már megjártam, csak rontott a helyzeten. Pszichiáter felírt gyógyszert, kiváltottam, de a lehetséges mellékhatások miatt egyelőre nem vettem be. Másfél éve vagyok rosszul. Néha vannak jobb napjaim. Igazából az egész úgy indult, hogy én nem kaptam a szüleimtől elég szeretetet, és a párom a kapcsolatunk első évében többször megbántott azzal, hogy másokat helyezett előtérbe, inkább engem bántott meg, minthogy ne tegyen meg másoknak ezt azt, ez volt a dolog kiváltó oka, azóta nagyon figyel arra, hogy az én érdekeimet is nézze, mindennap elmondja, hogy én vagyok neki a legfontosabb, úgyhogy sokat javult a kapcsolatunk, de én még mindig rosszul vagyok és félek hogy ez mind nem igaz és nem vagyok neki elég fontos. Az első 3 hónapban annyira rosszul voltam, hogy nem tudtam egyedül lenni se, félig home officeban dolgoztam és a páromnak egy szobában kellett velem lennie egész nap, hogy ne omoljak össze, amikor bementem akkor meg többször telefonáltunk. Ez azóta jobb lett, de így is minden unalmas percemben agyalok és szarul vagyok. Már semmi home office nincs úgyhogy mindennap külön vagyunk.


Pszichológus drága és csak ront a helyzeten, a gyógyszer meg függőséget okoz és minden bajom lehet tőle. Van bármi más módszer, amitől elfelejtem ezeket amik a fejemben vannak és jól leszek?


dec. 21. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Pedig én is az antidepresszánstól lettem jól, nem ördögtől való ám az. Enélkül nem hiszem, hogy rendbe tudtam volna jönni.
dec. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

A lélekkel évezredek óta foglalkozik az emberiség: elmehetsz pl. templomba.

Tanulnod kellene asszertivitást, mert a végletek nem helyesek vagy normálisak, sem az, hogy semmibe vesznek, sem az, ha csak a te igényeidet nézik.

A pszichológus nem ördögtől való, de munkát kell fektetni a fejlődésbe, ezt nem tudod elspórolni sehogy sem. Ebben benne lesz, hogy szembe kell nézned a hibáiddal, a saját rossz attitűdöddel, változtatni rajta és megbocsátani magadnak. Ingyenes is elérhető.

A gyógyszer sem ördögtől való, a mellékhatások nem mind és nem mindenkinél jelentkeznek, úgyhogy emiatt kár meg sem próbálni, hátha neked már az első is segítene.

dec. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Jó társaság és sport. Szerintem szinte mindenen segít! Futóklub van néhol és nehogy azt hidd, hogy bármi negatívat kapsz a többiektől - akár tudsz futni, akár nem.
dec. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Én inkább gyógyszert szedek, hogy jól legyek. Ha másfél éve vagy rosszul akkor ez önsanyargatás.
dec. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem adj egy esélyt a gyógyszernek.
dec. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!