Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósként, hogy élitek...

Depressziósként, hogy élitek meg az idei karácsonyt?

Figyelt kérdés
Szerintem már nincs meg úgy a feelingje egyáltalán mint annak idején...

dec. 24. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Alig várom, hogy vége legyen.
dec. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a depreszió?
dec. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Mint minden napot: bárcsak már vége lenne az összesnek.
dec. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Most megerosebb ongyilkos gondolataim vannak mint egy sima napon. Nem tudok mit csinalni most par napig munka sincs hogy arra a 8 orara lekossem az agyam szoval most megjobban kattogok es szenvedek es eszembe jutnak a regi emlekek ugyszolva az egesz nyonorult eletem.eddig se kellett volna maradnom azt erzem egy roncs vagyok minel hamarabb megakarok dogolni. Mindez 28 evesen elegem van nagyon rossz.
dec. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Én csak próbálok túlélni. Eddig sütöttem meg főztem, de már nem tudom mivel lekötni magam. A kötelező rokonlátogatások pedig a halálom, megpróbálok majd minél hamarabb lelépni
dec. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Én minden erőmet összeszedem, nehogy elrontsam a körülöttem élők kedvét is.
dec. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%

Most talán jobban vagyok, igaz nálam talán(?) enyhe depresszió volt.

Nekem pont, hogy jó:

nem kell menni dolgozni. Emellett végre azzal foglalkozhatok, amivel szeretnék.

Tavaly ilyenkor esélyes volt, hogy az utcán kötök ki, még szaloncukrot se tudtam annyira venni magamnak, nemhogy ajándékot.Nem volt munkám, decemberben pedig nem nagyon vesznek fel embereket, pénzem meg alig volt. Csak segítség miatt nem kerültem utcára. Így is mindig ott volt bennem, hogy bármikor utcára kerülhetek, mert nem segítenek tovább, én pedig kilépek ez esetben az élők sorából.


Munkahelyem jelenleg 8 órás munka, de fizikailag számomra kimerítő, így munka előtt csak alszok-fekszek szinte, hogy legyen erőm. Munka után meg megcsinálom a kaját, meg eszek és már kb. alhatnékom van. 3 műszakban tolom, álló-sétáló droidmunka.

Most, így karácsony idején, elfelejthetem a munkát, nem kell annyit aludni.

Nem gond számomra, hogy nincs rokon-család. A család (már ami maradt belőle) nem egy támogató közeg. Van egy nárcisztikus-gyanús családtag, aki miatt szégyen, félelem-szorongás volt nálam mindig, hogy vajon mit szól, büntet-e?Ha nem azt csináltam, amit ő akart, érkezett is a büntetés.

A legutolsó, családdal töltött karácsony idején is az volt a kérdés, lesz-e büntetés? Szilvesztert se vártam, a büntetés veszélye meg a légkör miatt.


Ezekhez képest a jelenlegi karácsony számomra jó. Van kaja, van hol lakni, nem kell dolgozni droidmunkát, emellett kreatívkodhatok kedvemre.

Amikor munkanap van, egyszerűen kb. élni se tudok, mert szinte csak alvás-munka van, oszt jóéjszakát.


A karácsonyi feelinget valahogy próbálom megtartani: szaloncukor, karácsonyfa díszítés. Korábban vettem magamnak karácsonyra ajándékokat, azokat eltettem egy szatyorba, ma fogom előszedni ezeket.

Nyilván, ez másabb, mint régebben volt. Ott volt sütés-főzés, tényleg meglepetés volt a karácsonyi ajándék.

dec. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Varom a veget, most meg rosszabb
dec. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon rosszul

Én súlyos depressziós vagyok, állandó öngyilkossági késztetéssel...

Itthon úgy,hogy itthon van mindenki (férj,gyerek..)..nem lehetek egyedül... nagyon-nagyon rossz.

Még az ajándékbontást sem bírtam végig,kimentem inkább.

Életem legrosszabb éve volt. Megkoronázva ezzel a karácsonnyal

.... nem is számíthattam másra. Mivel betegek vagyunk,rokonhoz sem mehettünk.

Tragédia.

Alig várom, hogy vége legyen az évnek.

2022 októbere óta vagyok depressziós súlyosan. Nem hiszem, hogy sokáig bírom már. Nem is lehet. Csak kínzom magam.

dec. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%
leszarom
dec. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!