Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegségből meg...

Mentális betegségből meg lehet gyógyulni? (bipoláris zavar)

Figyelt kérdés
Bipoláris affektív zavarral (F3150) vagyok diagnosztizálva. Jelenleg 4 féle gyógyszert szedek. Lehetséges hogy egyszer stabilizálódik az állapotom és gyógyszer nélkül is tünetmentes maradok?

dec. 25. 23:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
60%
Az öngyilkosságnál egy gyógyszer se károsabb, abban biztos lehetsz.
dec. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy nem pénzlehúzás a gyógyszer.. Ha nem működne, nem lenne értelme, akkor nem mennének el dollármilliárdok kutatásokra meg az engedélyeztetési procedúrára.. Viszont valamiből meg kell élnie a cégnek is, aki kifejleszti ezeket. Rengeteg munka van egy gyógyszerben. Itthon meg semelyik orvos se kap ezért extra pénzt, hiszen a legtöbb gyógyszerre van támogatás.

Csak a pszichiátriai szerek esetében gondolják ezeket a hülyeségeket, de a többi területen valahogy elfogadottak a gyógyszerek. Érdekes, nem?

dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
62%
Gyógyszer nélkül ezzel nem lehet együtt élni. Egy életen átt végigkísér. Gyógyíthatatlan.
dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
50%

8-as és 12-es vagyok.

Ez azért elég leegyszerűsített, nagyon jelentős eredményeket érnek és értek el közfinanszírozott kutatások is, amiknek a végén mégis vállalatok kaparintották meg a szabadalmakat, majd fizettették ki újra a társadalommal a társadalmi finanszírozásból, vagy abból is létrehozott hatóanyagokat kereskedelmi úton keresztül, szabadalmi árréssel. És még lehetne ezt folytatni rengeteg kártékony tevékenységgel a részükről. A szabadalmaztatott gyógyszerek akár milliós tételek is lehetnek, aztán lehet azon parázni, hogy az állam megadja rá a támogatást. Szóval az ellenszenv tök jogos lehet.

De! Ettől függetlenül még mindig az van, hogy sokaknak nincs más választásuk. Vagy szenvednek, vagy elfogadják a gyógyszeres kezelést, amely ráadásul rengeteg esetben szabadalommentes gyógyszereken keresztül valósul meg, tehát nem szükségszerűen a nagy gyógyszervállalatok kezébe csorog a pénz. Ugyanakkor rohadtul könnyű az alterkedőknek a kényelmes helyzetükből megmondani a szerintük tutit, mikor nincsenek ráutalva gyógyszeres kezelésre és nincs semmilyen komoly problémájuk, max egy heveny fejfájás. Ezt nemcsak mentális betegségeknél teszik, de a napokban a rák esetében is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__alternativ-gyogyita..


Száraz tényeket közöltem, egyértelmű forrásokkal, mégis a hozzászólásom (7-es) 26 százalékon áll. Gyanúsan a 4-esre is pocsék értékeléseket kaptam, csak annyit még nem, hogy az oldal mutassa is.


De a mentális betegségeknél valóban gyakoribb a bagatelizálás, elég csak megnézni, hogy a depresszió annyira elvesztette eredeti jelentését, hogy már klinikai depresszióval kell hivatkozni a tényleges mentális betegségre. WAki depressziós, az fusson egyet, és majd minden elmúlik" - ez az általános hozzáállás azok részéről, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy miként is működik egy mentális betegség, vagy hogy egyáltalán milyen megélni. Ők ezt jobban tudják, mint aki beteg, vagy akik diplomáztak a tudományág valamely területén. A magam részéről elzárnám az értékelés lehetőségétől az egészség kategória többi részéről azokat, akik az alternatív "gyógyászat" alkategóriában aktívak, mert másokra nézve egyszerűen veszélyes a tevékenységük.

dec. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem teljesen meggyógyulni nem lehet, de komoly, kemény munkával el lehet érni, hogy teljes életet élj. Anno engem is kezeltek gyógyszerrel és nagyon sokat dolgoztam magamon, a belsőmön. Még a mai napig van 1-2 dolog, amin változtathatnék, ezeken dolgozok, de összességében rendben vagyok gyógyszerek nélkül. Például nem esik nehezemre a felkelés, az ügyek elintézése, nincsenek pánikrohamaim, nem zsibbadok, le tudok dolgozni 8 órát és mellette iskolába s járok, nem esek a két végletekbe ahol eltaszítok mindenkit vagy rászállok másokra. Tehát én lelkileg rég nem vagyok ott, ahol annakidején voltam.
dec. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%
A primitív buta emberek nem bipolárisak !!!
dec. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
37%
16, ezt kinek írtad?
dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
16 vagyok. Ezt csak azért írtam ,mert engem nagyon zavar,hogy a bipolaritást ahogy észrevettem csak az értelmes jó ember kapják meg. A rosszak meg nem.
dec. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Sok zenész,művész,tehát nem suta emberek gyakran depressziósak,vagy bipolárisak,sokan alkoholisták,öngyilkosok pedig értelmes tehetséges emberek. Ott a linkin park énekese,tehetséges,jó lelkű, mégis mit tett vele a depresszió. Például. Én általánosban kitűnő tanuló voltam. Hála a nyomorult környezetnek,családnak nem nevezhető engem körülvevő hulladékoknak,és a lelki traumáknak betegségeknek köszönhetően,15 éves korom óta pusztulok megfele. Most is az van bennem mikor tegyem meg mikor oljem meg magam meddig varjak es minek. Erről ennyit. Szociális fóbia,depresszio,generalizált szorongás,agora fóbia,nem meghatározott szorongásos zavar,kevert egyéb személyiség zavar,koraszülöttségből eredendő organikus idegrendszeri eltérés. Iszonyat rengeteg szenvedés,pánikrohamok,istentudja mennyi gyógyszerek,korházi látogatások soroljam még. Volt már kisérletem persze. Volt alkoholista időszak párszor detoxikálóban kötöttem ki. Legutóbbi diagnózis bipoláris affektív zavar amit durván 2 éve adtak. Szóval erről ennyit. Pedig csak egy normális családot,egy társat,rendes tisztességes emberhez méltó körülményeket,környezetet általános normális emberi életet akartam erre vágytam nagyon másra nem lett volna és nem lenne szükség.meg egészség,hogy ne kinlódjak,ne szenv3djek minden nap...úgy látszik nem érdemeltem meg.marad a halal akkor.ennyit errol....
dec. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
30%
19 es. Együttérzek. A szar emberek boldogok és nem mentális betegek. Ha lehetne átadnám azoknak a bipolárist akik elítélik és azoknak akik rossz emberek de sajna ez nem így megy. Ez már születéskor benne van az emberbe. Nagyon ritka betegség de csak a jok kapják meg.
dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!