Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohammal mit csinálnak a...

Pánikrohammal mit csinálnak a kórházban?

Figyelt kérdés

Nővéremnek pánikrohama volt 24 éves . A családban mindenki hányós és hasmenéses most érte el őt. Amúgy is alacsony a fájdalomtűrő képessége és minden betegség esetén ő nahIn pánikol.

Most egyszer hányt és utána rájött a pánikroham. Most volt ilyen először és nagyon ilyesztő volt. Utána kb 20 perc sem telt el és jött mégegy mert most meg attól tartott hogy mi van ha újra az lesz neki és ugye emiatt újra előjött. Félünk és sajnáljuk is ezért gondolkodtunk hogy bemennénk az ügyeletre de attól félünk hogy benttartják és azt nem szeretnénk, ott hagyni egyedül. Mit csinálnának vele ott?


dec. 25. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
A magyar egészségügyben nagyon nem szeretik a mentális betegséggel küzdő embereket (tapasztalat).
dec. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Kap egy frontint, aztán hazaküldik.

Engem kétszer vittek be pánikrohammal. Gyorsan feltették az ekg-t, vérvétel, aztán amikor biztos volt, hogy csak pánikroham, akkor megkaptam a gyógyszert, meg írtak még fel egy dobozzal, és mehettem.

dec. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kettes megkérdezhetem melyik városban volt ez?

Anya vele maradhat attól hogy nagykorú és felnőtt?

dec. 25. 23:34
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretnénk magára hagyni
dec. 25. 23:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinnem, hogy benntartanak emiatt. A cel minel kevesebb betegagy fenntartasa... foleg panikroham miatt nem fognak meg egy agyat bealdozni. Viszont a noverkek passziv agressziv bunkozasaira szamitsatok, akkor nem erhet meglepi.
dec. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%

Tényleg ennyi, és várostól függetlenül. Azonban a leírtak alapján úgy tűnik, hogy valamilyen szorongásos betegsége van. Az is lehet, hogy pánikzavar, de nem valószínű, mert ahogy írtad, nem rendszeres. Mindenesetre ennek jobb lenne utánajárni, mert idővel rosszabbodhat. Ahogy alkalmas, látogassátok meg a háziorvost, és kérjetek beutalót pszichiáterhez.


Fontos:

Ne próbáljátok házilag kezelni a szorongásos tüneteket! A leggyakoribb módszer a benzodiazepinek (Rivotril, Frontin, Xanax és társai) és/vagy az SSRI-k abúzusa háziorvosi recepteken keresztül. Laikus kezébe egyik sem való, és középtávon többet fognak ártani, mint használni. Manapság már vannak sokkal jobb mellékhatás profillal rendelkező hatékony készítmények, amiket gyógyszeres kezelés esetén a pszichiáter valószínűleg első opciókként fog beemelni a kezelési tervbe. Fizetitek a TB-t, használjátok is ki. :)

dec. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!