Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szerintetek súlyos vásárlás...

Ez szerintetek súlyos vásárlási mánia?

Figyelt kérdés

Mióta terhes lettem 4 éve szinte naponta jön szinte hozzánk a futár. Bár én sosem vásárolok már szinte személyesen és valamikor 1-1 dolgot szállít csak ki.


Elég sok ruhát rendelek a gyerekmnek (gyerekeimnek, mert újra terhes vagyok). Magamnak nem igazán veszek semmit, de nekik folyton. Minden pénzem elköltöm. Nem veszek irreálisan drága dolgokat egyáltalán, ilyen téren a földön járok és a ruhán kívül nem halmozok ugyanolyan dologból többet fel, de mindig teremtek valami szükségletet, amit meg kell vennem. Kényszert érzek, hogy gyerek ruhákat nézegessek.

Az én pénzem kevés ezekhez, így amit rokonok adnak a gyerekeknek az is megy ebbe bele, de a sok költés miatt már a megtakarításom is feléltem.


A férjem rengetegszer piszkál emiatt. Ő fizeti az élelmiszert (ha hazarendelek azt én), a számlákat, a kocsi fenntartását, én a gyerek dolgokat. Igyekszem olcsón venni mindent, de a bevételemhez képest (jelenleg 260 ezer, de ezelőtt hónapokig 30 ezer volt) ígyis drága minden.


Tudom, hogy nagyon gáz, de ez már szerintetek a nagyon beteges kategória?



dec. 30. 08:53
 1/8 A kérdező kommentje:
- szóismétlések, bocsi
dec. 30. 08:54
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem inkább unalmadban vásárolsz. Van társaságod, hobbid?
dec. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A vásárlásra is rá lehet függeni, főleg, ha unatkozol. Kényelmes, csak pár kattintás, próbálj meg kijelölni heti 1 2 napot, amikor rendelsz, aludj rá párat, mielőtt leadod a rendelést.
dec. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is unalomból vásárolnál.8hónapos terhes vagyok, és ugyanezt érzem.Bár sosem vittem túlzásba havi 30k értékben rendelgettem. Most is nézegetem mert 1-3 hónaposra már meg van mindenem( meg feleslegesnek tartom felvásárolni az internetet hisz kifogja nőni pikk pakk). 6 hós ruhákat nézem de feleslegesnek tartom megvenni, hisz szezonváltás lesz.
dec. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

90 %-ban eléggé meggondolom a vásárlásokat és van, hogy több napig keresem ugyanazt a terméket, hogy hol olcsóbb. Valamit 3x meggondolok, hogy megrendeljek-e. (Pl pólya szerűséget néztem fürdés utánra, majd babacsillagot, de ezeket drágáltam, így plüss overált rendeltem 2800-ért).


Unatkozni testileg nem unatkozom, de szellemileg nem elégít ki, hogy a férjem mostanában sokat piszkál, a gyerekem meg a legújabb dackorszakát éli. Barátnőkkel írogatunk, a találkozás körülményes, mert vagy nekik nem jó, vagy nekünk nem, vagy stagnálunk a "majd összefutu nk" síkon. Szóval tudom, hogy nem kéne ezt éreznem, de boldogtalantalan és fáradt vagyok és a vásárlásban élem ki magam.

dec. 30. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon ismerős a helyzet. Én is 2 gyerekkel voltam sokáig otthon és hasonló volt. Szerintem ez nem "betegség", mert ha visszamész dolgozni, felnőttek közé, az emberi kapcsolataid visszaállnak, akkor alább fog hagyni az ilyen örömforrás keresés. Az lenne súlyos, ha már a kajapénz is erre menne el. :) Szerintem egy 2800Ft-os overál bőven belefér. De külön jó, hogy felmerült benned, hogy ez kóros-e már, mert így gyorsan tudnál lépni, ha az lenne. Szóval nyugi, ha megjön a többi külső öröm ismét, akkor nem kell majd ehhez nyúlnod. <3 Kitartást neked! (#1. vagyok)
dec. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez valóban kényszeres vásárlás. Ha már kényszert érzel, hogy ezt tedd, az gond. Előbb-utóbb anyagi gondok is felütik majd a fejüket. Általában akkor alakul ki, ha valami lelki gond van, pl. házassági problémák, régi feldolgozatlan traumák, akár gyerekkorból. Bármi kialakulhat, az egyik alkoholista lesz, a másik gyógyszerfüggő, a harmadik kényszeres vásárló.

Kérj segítséget szakembertől, ha nem tudod ezt uralni. Előtte próbáld meg átirányítani a figyelmedet másra. Pl. zenehallgatásra, filmnézésre, főzésre, stb., ami érdekel és kevesebbe kerül. Ha ez nem vezet eredményre, menj pszichológushoz.

dec. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tim Kasser pszichológus fő területe, egy pár perces videó vele, magyar felirattal: [link]
jan. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!