Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már hívtátok fel sírva a...

Már hívtátok fel sírva a terapeutátokat?

Figyelt kérdés

Sajnos mostanában nem vagyok jól lelkileg,biztos az ünnepek erősítették fel a meglévő gondjaimat, ez nehéz időszak minden mentális betegnek akiknek zűrös családja/múltja van. Sajnos nekem szenvedés már csak ez az egész:( Csak egy hónap múlva tudok menni a terapeutámhoz legközelebb, de úgy érzem nem bírom addig, megőrülök a gondolataimtól. Folyamatosan sírás tör rám, nincs motivációm semmihez, úgy érzem most tornyosul bennem minden amit elnyomtam. Azt sem tudom meddig van szabadságon most, mert gondolom oka van, hogy nem tud előbb fogadni. Az a baj nem tudom mit szabad és mit nem. Nem akarom megzavarni, de úgy érzem jelenleg, hogy az új év elején csak sírva tudnám felhívni,hogy nem fogad-e előbb, de az előzmények fényében attól is félek, hogy megijedne hogy nagy a baj (mivel sosem látott még így). Megijeszteni nem akarom csak tényleg nem tudok kihez fordulni. Senki sem áll hozzám érzelmileg közel.:( Ti hívtàtok már az orvosotokat valamikor valami komolyabb ügyben? Vagy hogyan illik ezt időzíteni? Sajnos tényleg ilyen sötét vagyok ebben. Írni nem akarok, mert abból nem jönne àt a helyzet.

20/lány



dec. 30. 22:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha így érzel, szerintem jobb, ha felhívod, talán meg tudtok beszélni valamit, vagy ad valami tanácsot a következő alkalomig. Esetleg lelkisegélyt is megpróbálhatsz hívni, hátha az is segít. Az pont ilyen helyzetekre való, amikor a terapeutád éppen nem ér rá, és akár most is hívhatod őket. Aztán utána, januárban felhívhatod a terapeutádat is, csak hogy addig is kapj valami kis lelki támogatást, ha nagyon szét vagy esve. :)
dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

A lelkisegélyt nem hívom, annyira tényleg nincs vészhelyzet, csak a depressziót érzem megint eluralkodni magamon, de ez nem vészhelyzeti ügy, hacsak nem akar valaki öngyilkos lenni. Csak nem akarom olyan helyzetbe hozni, hogy velem telefonálgasson a szabadságán is.. ezért nem tudom meddig terjed ki a munkájuk rendelőn kívül.

dec. 30. 22:29
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Én ilyenkor fogom magam, és sétálok egyet, az sokat szokott segíteni a kedvemen, vagy eszek valami édességet.
dec. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem csak akkor hívhatóak, ha vészhelyzet van. A weboldaluk is biztat a telefonálásra, ha nyomaszt valami és nincs kivel megbeszélni:

[link]

dec. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Sétálok is, futok is sokat, csokit is eszem... sajnos ezek nagyon kevés dolgok ilyen helyzetekben, sokakon még a gyógyszer sem segít, nemhogy ezek. Én már jó ideje küzdök a bajaimmal.


Köszönöm a linket, de még így sem visz rá a lélek, hogy telefonáljak nekik. Ha már van egy jó kapcsolatom egy orvossal, akkor minek hívjak idegeneket a problémáimmal, úgyis csak felszínesen tudnának valamit rámondani. Itt a kérdés nem is a bajomra irányult, inkább arra, hogy talán van-e valakinek személyesen élménye, hogy ilyen állapotban hívta a dokiját, vagy milyen határok vonatkoznak erre a témakörre. Én tényleg nem mertem még a rendelőn kívül zaklatni.

dec. 30. 22:50
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Igen én is a lelkisegélyt akartam ajánlani. Nem csak öngyilkos gondolatok esetén lehet hívni őket. Esetleg egy hozzád közelebb álló személlyel beszélni? Vagy idegennel, ha úgy könnyebb. Rengeteg sorstársat lehet kapni akár itt is vagy sok segíteni szerető ember szìvesen meghallgatna. Végső esetben, elsősorban üzenetet írnék neki, arra kényelmesebb válaszolni, mint a hívásra (tudom,hogy azt írtad, hogy nem írnál, de ha az ő szempontját nézed, mégiscsak van magánélete és ha valóban szükséges a hamarabbi időpont azt szakemberként egy üzenetből is leszűri. Ha meg sírva hívod, lehet, hogy megijed, lemond valamilyen számára fontos programot és ha kiderül, hogy nem olyan nagy a gáz, akkor ha tényleg baj lesz csak "újabb félrevezetésnek" gondolja és nem veszi olyan komolyan, értsd jól ezt, nem tudom másképp megfogalmazni.) Ha meg nagyon romlik az állapotod felhívnám, de mindenesetre a következő beszélgetéskor szögezzétek le, hogy egy ilyen helyzetben mitévő lehetsz.
dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
A 3.as vagyok, aki a sétát javasolta. Jobbat nem tudtam mondani, de ha esetleg kiírod magadból a problémádat itt, név nélkül, hátha tudunk segíteni azzal, hogy megbeszéljük veled.
dec. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%

4-es, akkor a kérdésedre válaszolva, pár éve lakótársam ráírt a pszichológusára, hogy beszélhetnének-e egy kicsit, és elég gyorsan kapott is választ. Még aznap reggel felhívhatta telefonon.


Bocs, hozzá akartam tenni ezt az előző válaszomhoz, de elvonta a figyelmem a lelkisegély, hajlamos vagyok ilyenekre. :) Szerintem ráírni tök okés dolog, hogy telózhattok-e.

dec. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó válaszoló vagyok, nem láttam az előző válaszod. Ha csak annyi érdekel, hogy valaki volt-e hasonló helyzetben, akkor bár nem 100%ban, de hasonló szituáció. Én nem járok terapeutához, van egy kutyám, mindennél fontosabb és természetesen mindig akkor jön a probléma mikor szabin van vagy nem rendel. Az állatorvos nekem is olyan, mint a te terapeutád, nem akarok màshovà menni, de szó szerint mindig munkaidőn kívülre esett a baj, volt, hogy sürgősségivel behívattam, aztán kiderült, hogy semmi gond. Ő ajánlotta, hogy üzenetben keressem, mert egy orvosnak kényelmesebb, rajtam kívül is hívogatják, kellemetlen a családi ebédnél 3x felállni, könnyebb üzenetre válaszolni. Olyan is volt, hogy visszahívott üzenet után, hogy jobban felmérje a helyzetet. Tehát igen bár nem ugyanezt, tudom, hogy a 2 dolog más, de ennyi tapasztalattal tudtam segíteni, remélem nem gond, hogy leírtam. Kitartást kívánok :)
dec. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%
Mostmár a 6.,9. válaszoló voltam, bocsi pörögnek a kommentek is lassan pötyögök, javìtgat a telefon
dec. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!