Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális egy terapeutától?

Ez normális egy terapeutától?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már 1 éve járok pszichoterapeutához, és néhány dolog kezdett kicsit furcsa lenni. Talán most vagyunk a sűrűjében mert egyelőre nem látom tisztán merre is haladok, de gondolom ez most természetes. Egy ideje sűrűn elkezdett bókolgatni vagy személyesebb megjegyzést (pozitívat) tenni (magáról-életéről is oszt meg mindig). Amennyire tudom ez nem egészen a terápia része, nem értem mi szükség van mindig valamit csodálni vagy dícsérni rajtam látszólag minden ok nélkül. Nő vagyok és a terapeutám is nő..

Hallottam az indulatáttételről, és bár kötődöm hozzá mégsem érzek olyasmit, de én úgy érzem mintha forszírozná ezt a közeledésével. Lehetséges, hogy így akarja mégjobban a felszínre hozni a dolgaimat? Valamiféle technikát, "manipulációt" alkalmaz? Mert kicsit összezavar már ez a sok kis részlet. Nem tartom valószínűnek hogy bármi okból át akarna lépni bizonyos határokat, de indokolatlannak tartom sokszor ezt a közvetlenséget.



2023. okt. 30. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Hát ez így nem sokminden. Konkrétan miket szokott mondani? Simán kehet, h csak az önbizalmad akarja javítani, ha pl megdicséri a ruhádat. A fura az lenne inkább, ha mondjuk a feneked dicséri meg.
2023. okt. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A fenekemet még nem.:D De azon kívül már tényleg minden. Volt, hogy a beszélgetés közepén dobta be teljesen függetlenül a témától, tehát nem is akkor amikor mondjuk belépek az ajtón. Volt az arcom, ruhám, illatom, szociális médián visszajelölt úgy fél éve és ott is láttam, hogy figyelget. De ezek önmagában nem tűnnek furának, de nekem valahogy mégis az az érzésem rajta, hogy valami nem oké. Azért feltételeztem hogy valamit próbál kiváltani belőlem, mert szerintem egy nagyon tanult és jó szakember, nem tudnám elhinni, hogy nem jól végzi a munkáját. De például ha egy betege hajlamos rá hogy teljesen belehabarodjon, akkor nem egészen jó ez a viselkedése nem? Nem kéne szerintem ezt forszíroznia, mert ebből csak gond lehet a már alapból labilis egyéneknél.
2023. okt. 30. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden szakmai es etikai korlat atlepese. Valodi terapeuta tenyleg? Ez a tempo kozmetikus, termeszetgyogyasz, rajuk sem jellemzo, de naluk nem tiltja a szakmaisag.
2023. okt. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
63%
Szerintem amíg nem nyomul rád nincs baj.
2023. okt. 31. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%

Miért nem vele beszéled meg?


Azért jársz hozzá, hogy megbeszéld vele a benned zajló érzéseket és gondolatokat.

Amik vele kapcsolatosak, azokat pláne meg kene vele beszélned, mert csak ő tud rajtuk változtatni, ha kell, csak ő tudja mit miért csinál.


Ez nem csak a terápia, hanem minden normális emberi működés alapja: ha nem érted a másik mit miért csinál, akkor tőle kérdezed meg, mert ő csinálja, csak ő tudja, hogy miért és csak ő képes ezen változtatni.

Bárki más, akit megkérdezel róla, de ő maga nincs ott, nem látja, nem hallja és pláne nem lát a másik fejébe, az legfeljebb csak találgatni tud, azt is leginkább csak a te elmondásod alapján.

A te elmondásod a helyzetről pedig sosem lesz egy tökéletesen tárgyszerű és hiteles beszámoló. Mindenképp a te szubjektív értékelésében, értelmezéseden szűrődik át. Mindenképp úgy mondod el a dolgokat, ahogyan te szubjektíven érzékeled őket, más dolgokat meg akár észre sem veszel, mert nem tulajdonítasz nekik jelentőséget. Olvass utána, hogy mit jelent és hogyan működnek a kognitív torzítások.

Szóval bárki más csak azt tudja véleményezni, amit te értékelsz és ahogyan te azt elmeséled, nem ami valójában történik.

Te soknak érzed és lehet hogy ebben igazad is van. De lehet, hogy amit ő csinál, az nem sok másnak és az, hogy te soknak érzed belőled fakad, nem az ő viselkedéséből. Pont ezért kéne vele tisztáznod…

2023. nov. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!