Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális egy terapeutától?...

Ez normális egy terapeutától? Többi lent

Figyelt kérdés
A pszichológusom egy régebben felhozott témában saját példát mondott és nemrég újra előkerült ez a téma. Anélkül h újra elmondta volna saját történetét elkezdett engem abba az irányba sodorni, amilyen folyamaton anno ő is keresztül ment. Emlékszem h mit mesélt és most azt akarja h én is ugyan úgy tegyek mint anno ő. Normális ez? Ezt hogy hívják? És ha már saját példát hozott (ami amúgy szerintem belefért) miért nekem kell az "okosabbnak" lennem és felismernem h mit csinál? (persze tudom ő is hibázhat). De azért szerintem ez durva h így befolyásol abba az irányba amin ő is végigment, csak h én is megtegyem. Ennyire kedvel talán, h így "irányítani" akar? Vagy valakinek valami ötlete van?

2018. ápr. 27. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenki azt hiszi hogy ők tökéletesek, mintha istenek lennének... Ők is ugyanolyan emberek ugyanolyan gondokkal és hibákkal. Ne várj csodát. Arról nem is beszélve hogy nem véletlenül mennek erre a pályára.

Nem akarom leszólni őket, csak kb mindenki tévhitben él...

Abban biztos lehetsz hogy se nem kedvel átlagnál jobban és nem is akar irányítani.

2018. ápr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hiszem h tévhitben élnék. De azt h érted, h "nem véletlenül mennek erre a pályára"?
2018. máj. 1. 10:54
 3/4 anonim válasza:

Öhm. Lehet, hogy ezzel most nem leszek népszerű, de jelezd vissza neki amit csinál.

1, így megindokolhatja, hogy miért teszi

2, lehet, hogy ez nála egy személyiségbeli hiba, amire ha felhívod a figyelmét szupervízióban kidolgozhatja magából, és másnál már nem követi el

3, a terápiás kapcsolatotokat teljesen tönkrevágja, ha ezt most magadban tartod, és gondolom nem jókedvedből jársz oda, hanem gyógyulni szeretnél.

Szóval szerintem feltétlenül vázold fel neki, hogy mit látsz, hogy mit csinál, és hogy ez miket vált ki benned.

2018. máj. 6. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a korrekt választ! Aranyos vagy!
2018. máj. 8. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!