Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichopata nárcisztikus...

Pszichopata nárcisztikus lehet kodependens?

Figyelt kérdés
Direkt nem nárcisztikus pszichopatát írtam, mert lényegi különbség van a kettő között.
dec. 31. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:
nem.
dec. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1+De ne felejtsd, hogy kaméleonok. Tehát egy darabig bármit megtudnak játszani.
dec. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az "elesett" "segits rajtam", "gyenge kislány vagyok"-de kapaszkodok beléd" és "bármit megtennék érted"-hez tökéletesen illik ez a szerep. Amíg ki nem épít egy bizonyos hálót az áldozat köré.


Egyet ne felejts: Akik igazán rászorultak a segítségre-sosem kérnek+ nem ők adják az előadást, hanem a partner, sok sok pici apró jelből(!) rakja össze, hogy bizony az illető múltja nem volt könnyű amit idáig megélt.


Szemben a színházi előadással, aki még rá is játszik, és szinezi a történetet, mint egy szerepet.


Élő példa: egy zaklatáson átesett ember nem ír ki fórumot , kérdést a zaklatásáról, nem teszi nyilvánosságba az esetét. A legkevesebbet beszél, ezzel is a legkevesebb emléket kell felidéznie. szemben a színésszel, aki meg pont ezt teszi, mint egy színházban a színész a porondon, aprólékos, kidolgozott részletességgel.

dec. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3+ Nem véletlenül szoktam az ilyen színész előadásához egyetlen mondattal odaírni, hogy köze nem volt ahhoz az eseményhez, mint amit előad.


Ezzel is a többi embert, aki figyelmesebb próbáltam segíteni, hogy feléhívjam a figyelmet, hogy Vigyázz, csapda.

dec. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Volt már dolgom pszichopatával, jelenleg is azzal küzdök, hogy rendbe tegyem magam, ugyanis én meg kodependens vagyok, nárcisztikus vonásokkal. 1 év után sem tudtam kijönni belőle, pedig részéről a no contact él.

Jelen esetben tudom, hogy nincsen szó az ő részéről kodependenciáról, általánosságban kérdeztem.

dec. 31. 08:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Még egy ami eszembe jutott: Azt sem tartom véletlennek, hogy az ilyen pszichopaták az átlagnál sokkal jobban és többször járnak valós színházba. Véletlen? Vagy megfigyelés? "hogy mit kell tenni" mint a színésznek a pódiumon" egy előadás alatt-tanul.
dec. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal lehet kodependens egy másik malignáns nárcival.
dec. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3-as, nem hiszem hogy az emberek egyformák, csak azért mert személyiségzavarban szenvednek pl gyerekkori hatásra, vagy későbbi traumák hatására. Attól még különböző személyiségtípusok léteznek, és ha ez a negatív torzító hatás nem érte volna őket, akkor is megvan az alap személyiség típusuk, ami sokféle lehet. Ha legalább a mostani divatos személyiségteszteket veszed alapul, vagy bármit. Nem egyformák a nárcisztikusok, van aki blogot szeret írni, van aki nem, ahogy az egészséges emberek közül is van aki így dolgozza fel, van aki úgy, van aki blogot ír vagy szereti kifejezni magát, van aki nem.
jan. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!