Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felírták nekem a Kventiax...

Zolikaa1717 kérdése:

Felírták nekem a Kventiax 25mg-ot..tegnap bevettem 1 szemet! Ma koccinthatok e újévre?

Figyelt kérdés
Hát eddig csak tompít,raz a hideg folyamatosan szóval nem fogom szedni sok a mellekhatas,tegnap este vettem be,ma mar koccinthatok vagy fogyaszthatok alkoholt?

dec. 31. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Nem, ma már nem ihatsz.
dec. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Csodalatos igy kezdeni 2024-et 25mg-os "altatoval/nyugtatoval" antipszichotikum eufemizmusakent.


Legalabb nem szoksz ra, csak majd ha leteszed nem tudsz aludni, meg elhizol, maradando antipszichotikum mellekhatasok is lehetnek abbahagyas utan: tardive diskinezia, antipszichotikum okozta parkinszonizmus, distonia akut modon (ha szerencsed van, a masikat mar emlitettem tardiv modon).


Es az antikolinerg (pontosabban antimuscarinik, mert az a vegso hatasa) mellekhatasokrol nem beszeltunk. Pulzus, QT intervallum, szivproblemak, legzes, az anyagcsered (ettol is hizol meg pluszban el, mert megvaltoztatja/hatja). Lehetne errol meg irni.


Ezekert nem ajanlott az antipszichotikumok alvasra/nyugtatonak. Skizofreneknek, bipolarisoknak manias szakaszban meg szerhasznaloknak akik nem birnak magukkal azoknak kell. Nem egeszseges embereknek akiknek alvasproblemaik vannak.


Boldog uj evet eloleg, es koccinthatsz.

dec. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Nekem azt mondta a pszichiáterem, hogy 4 óra teljen el az antipszichotikum bevétele és az alkoholfogyasztás között. Én is szedek és inni is fogok.
dec. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as mire szeded? Nekem az elso szem volt,most ha nekiesek talan újra holnaptól nem lesz gond
dec. 31. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Skizoaffektív zavarra szedem.
dec. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Én is ittam már rá semmi bajom nem lett,de nyilván nem vedeltem mint állat. Én egyébként 300mgra ittam amikor még szedtem már nem szedem és mégis tudok aludni nélküle és kövér sem vagyok 52kg
dec. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

25mg semmire nem jo, csak alvasra, es minimalisan szorongas ellen, de meg talan arra sem. Inkabb egyedul alvasra.


Nagyobb dozis 150mg antidepresszansra szoktak kiegesziteskent adni, afelett mar pszichotikus diagnozissal rendelkezoknek adjak.

dec. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
En benzofuggosegre kaptam..hogy az esti ne kelljen,mert 2mg-nal jarok..
jan. 1. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!