Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyszerűen megbolondulok?...

Egyszerűen megbolondulok? Gyenge vagyok ehhez az egész szituációhoz.

Figyelt kérdés

Egy hete bekerültem a terhes patológiàra, mert sok volt a magzatvizem, majd kiderült, hogy a cukrom 8,1 terhelés után.

Sosem voltam még kórházban és teljesen ki vagyok készülve idegileg. 34 hetes múltam és ma közölte a viziten a doki, hogy a 37.hétig nem mehetek haza, hiába csökkent a magzatvíz, hiába jó kaja előtt , után a cukrom, hiába tartom be a kitűzött diétát. Teljesen megzuhantam ma és nem bírok ezen felülkerekedni. Rosszul vagyok a diéta miatt, semmi erőm, és erőt meríteni a babából sem tudok. Olyan gondolataim vannak, hogy már szívem szerint most megszülnék. Aztán meg persze bűntudatom van, hogy ennyire gyenge vagyok.

Semmi életkedvem már most sem, hát mi lesz még közel 3 héten át?!

Nagyon ki kellett ezt magamból írni, bocs, ha valakit zavartam ezzel. Tudom, hogy egy gyenge sz*r vagyok. (Ráadásul látogatàsi tilalom is van, így csak csomagot lehet beadni és ennyi, nem lehet a férjem, a családom látni sem)


jan. 1. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én más miatt voltam kórházban, de ugyanígy kibuktam... Az is látogatási tilalomkor volt, nagyon rossz volt, minden nap bőgtem. Próbáld meg valahogy tölteni a napokat, olvasás, telefon, beszélgess akivel csak tudsz, bár tudom, hogy konkrétan nem telik az idő bent :( nagyon sajnálom ❤️
jan. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát igen, akkor pont úgy voltál mint én. Úgy érzem be fogok kattanni. És tényleg nem telik az idő.
jan. 1. 20:11
 3/6 anonim ***** válasza:

1# vagyok


Engem az is megviselt, hogy nem tudtam bent aludni. Lehet, hogy ha legalább alszok, jobban viselem, de így nagyon nehéz volt.


Tölts le a telefonodra valami olyan játékot, amire rá tudsz fagyni, vagy keress olyan témákat, amik lefogják az agyad.


Nekem ez vált be, egy csomó cikket elolvastam a wikipedián, kb bármiről.

jan. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erőszakkal nem tarthat bent, főleg ha semmi kezelést nem kapsz csak "megfigyelnek". Diétázni meg cukrot mérni otthon is tudsz, én saját felelősségre hazamennék.
jan. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4# nőgyógyászati osztályon volt bent velem egy lány, konkrétan egy ciszta miatt fektették bent két hétig, megfigyelték, semmit se csináltak vele, csak reggel meg este megmérték a vérnyomását. Mondta neki minden látogató, hogy menjen haza saját felelősségre, mert otthon is tudják mérni a vérnyomását, de mindig megkapta a viziten, hogy rossz helyen van a ciszta, veszélyben van a petevezetője, nem mehet haza, mert nagyon komoly a kockázat, ha kidurran, inkább itt legyen, ha megtörténik, nem bízhat abban, hogy felszívódik stb. Nagyon sajnáltam. Engem már rég hazaengedtek, mikor írta messengeren, hogy végre kiengedik, mert két hét után kiharcolt egy ultrahangot, és nem volt ott a ciszta, felszívódott észrevétlenül.


Én nem tudom, lehet, hogy kellett nekik a létszám, de szegényt állandóan paráztatták.

jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hazamennék én, de féltem a babát, mert 8,1-es terheléses cukorral már mindennel is riogatnak, plusz a több magzatvíz miatt szintén besz*rat mindenki,hogy jujjj el fog folyni a magzatvíz mert nem bírja a burok, de közben meg mindent is csinálhatok, nem vagyok ágyhoz kötve. Vizeletem kell gyűjteni minden műszakban, amit lemérnek, meg az acetont nézik benne, de persze titok, hogy van-e benne vagy sem. Végülis mi közöm hozzá?!

Egyszer mérték kaja előtt (4,4) a cukrom, majd egy órával utána (5,8), majd két órával utána (4,1), azóta pedig evés előtt vért vesznek úgy nézik, meg evés után egy órával is vesznek és azt is nézik. Ezeket az eredményeket szintén nem kötik az orromra. Ez a diéta amit itt kapok, ez nem cukor diéta és lehetőségem normálisan betartani, otthon lenne úgy, hogy magamnak főzök. Ami menne is. Ma , azaz kedden újra néznek ultrahangon, hogy mennyi a magzatvíz mennyisége. Remélem jó lesz az érték. Ja meg már olyanrol is volt szó, hogy lehet inzulin kellene , mert a terheléses két órás cukrom 8,1 lett...... Szóval a nővérek bunkók, kérdezni, vagy szólni nekik bármiről nem lehet. Az orvosok nem mondanak semmit, nem alacsonyodnak le a beteg szintjére. Ha nem lennék terhes, tuti haza is mennék saját felelősségre, de a baba miatt félek ezt meglépni. De lelkileg meg így kikészülök és ez a babának sem jó és attól is félek, hogy a sok stressz miatt hamarabb megszülök. Mert nyilván otthon tök más lenne pihenni, diétázni normálisan. Nem tudom mit tehetnék, tényleg olyan mint egy börtön,napi 3-szori kajàval és közben nem lehet mást enni ,hiába diabetikus, mert kijelentették, hogy tilos és kész. És már ettol is kivagyok, hogy egy hete gyakorlatilag éhezem. Egyébként ez egy Nyugat Magyarországi kórház. Itt is bent tartanak olyat is , akinek semmi baja sincs.

jan. 2. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!