Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért gondolok egész nap az...

Miért gondolok egész nap az ételekre? Úgy érzem megbolondulok. Többi lent.

Figyelt kérdés

November óta váltottam életmódot, sajnos rosszul - utólag belátom, sok mindent nem tudtam és úgy kezdtem el diétázni, sportolni. 63 kg-ról 52-re fogytam le, de mivel koplalás is volt, (amit akkor fel se fogtam,hogy az lenne) így sajnos nem arányosan fogytam le. Szóval a koplalás miatt teljesen kiéheztettem magam, úgy február óta próbálok normálisabban enni, de így is rengeteget gondolok az ételekre, konkrétan egész nap azt várom, hogy ehessek:/ Lefekvés előtt is ezen kattogok, így aludni sem bírok rendesen..tényleg úgy érzem, megbolondultam! :( Ilyenkor mi a teendő?

Egy elkeseredett 20 éves lány (bocsi, hogy hosszú lett).



2016. márc. 4. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Tudnál írni részleteket? Mert így sok érdemi információt nem tudok írni.


A lényeg, hogy tápláló ételeket egyél, és hogy minden étkezésnél jóllakj, legalább napi háromszor.


Miért akartál ennyit fogyni? Mit jelent pontosan az életmódváltás?

2016. márc. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A koplalástól nem fogy aránytalanul az ember, az ugyanúgy genetika, hogy honnan fogy...


Kérdés, most mit és mennyit eszel? Mert ha még mindig túl keveset, akkor jó, hogy csak ételre tudsz gondolni, én is ilyen vagyok, ez szerintem teljesen normális.

Az étrend s az időzítés is rengeteget számít. Én lazán tudok éhezni bőven a kalóriaigényem fölött, ha nem jó az étrend vagy rosszul osztom el. De jelentős deficitben is jól tudok lakni egész napra, ha igazán jól csinálom.


Amennyiben megfelelően eszel, akkor ez még lelki s eltart egy ideig, míg lecseng. De inkább azt gondolom, hogy még mindig nem eszel rendesen.


Ha térfogatra sokat szeretnél enni, azt is megteheted, persze könnyű zöldségételekkel, levesekkel...

2016. márc. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazabol nem volt kituzott celom suly ugyileg, csak azt szerettem volna,hogyha tukorbe nezek, tetsszen,amit latok.

Egy atlagos napi etrendem:

Reggeli: tk kenyer/kifli,sonka,zoldsegek,sajt*

2016. márc. 4. 18:43
 4/8 A kérdező kommentje:

A reggelit 5kor eszem meg,munka miatz koran kelek.

Tizorai:40g zabpehelybol,fele tej-vizzel,alma/banan/narancs,fahej,dio/mogyoro

Ebed:3tojasbol tojasrantotta,zoldsegekkel*

2016. márc. 4. 18:46
 5/8 A kérdező kommentje:

Sult csirkemell,szinten zoldsegekkel, vagy ha olyat foznek anyaek, amit megmerek engedni magamnak,pl fozelek, serteshusi..ritkan teszta.

Utana pedig vacsira 140g turo+joghurt,meggyel es korpovit keksszel.

2016. márc. 4. 18:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Mennyi a BMI indexed?
2016. márc. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
19,57-20 között mozognak az értékek, több oldalon is kiszámoltam.
2016. márc. 5. 07:27
 8/8 anonim válasza:
Nalam is 2 honapig tartott dieta utan, hogy elmuljon az allando ehezes es majdnem visszahiztam mindent. Ez a jojo effektus. Az elso heten annyira ehes voltam, hogy akkor is ehes voltam, amikor jol laktam. Mostanra en azt csinalom, hogy eszek mindent, de a feher lisztes dolgokat kerulom, edessegekkel ovatosan banok es inkabb mozgassal probalok fogyni. Ugy tunik jol haladok, mert jobban beleferek a nadragomba. Hiaba viszek be kb 2500, sot neha 3000kcal kaloria folott is vagyok.
2016. ápr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!