Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásoldókról hol olvashat...

Szorongásoldókról hol olvashatok röviden, tömören?

Figyelt kérdés
Kényszerbetegségre használnám a benzodiazepinek közül valamelyiket. Bár sok rosszat hallottam róla. Csak pár hétig szedném, hátha valamit csinálna a kényszer ellen. Elég súlyos a kényszerem. Pszichlológushoz is járok ő sem tartja rossznak az ötletet

jan. 3. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Ne higyj a rossz hireknek, szinte mind tevhit. En szedek rivotrilt, xanaxot is egyszerre. Masok azt mondjak, hogy agysejtpusztito, meg ilyen baromsagok. Felejtsd el. Itt teljesen ellene vannak az emberek. Keress angol kormanyzati vagy kormanyzatot tamogato oldalakat ahol leirjak a hatasukat, csak 1, tudsz-e angolul olyan szinten 2, megerted-e a szakszavakat.


A lenyeg, hallgass a pszichologusra, orvosra, ne itt a citromfuvesekre meg homeopatiasokra. Az csak az egeszseges atlagos stresszes embernek jo, mint placebo.

jan. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%

#1 Akkor éljél drogon, beszedhetsz 100x szem pirulát is egy nap alatt, a problémáid nem enyhülnek csak el lesznek nyomva, a valódi megoldás viszont a pszichoterápia, illetve a gyógynövények. A homeopátiás szerekről nincsen megerősített orvosi javaslat, hogy valóban használna, ezt elismerem. Viszont a gyógynövények egyes fajtáit évezredek óta alkalmazzák ideges eredetű panaszokra, akár pánikbetegségre. Nem véletlen mondják, hogy az orbáncfű a természetes prozac. Csak ugye egyszerűbb bevenni azt a xart, mert egy kis tabletta, és olcsóbb is támogatottan. Viszont az emberek azt már nem veszik figyelembe, hogy a saját testüknek tesznek rosszat hosszútávon.


Minden jót! Egy volt pánikbeteg, citromfüves.

jan. 6. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

Errol beszelek kerdezo, amit a 2-es irt. Ha valaki megvedi a benzodiazepineket mint gyogyszer akkor aggresszivan, hiedelmekkel, tevhitekkel jonnek, karomkodnak vagy a gyogyszerre vagy az illetore. Neki valoszinuleg a pszichoterapia segitett, nem tudom, meg a pszichiatere is? De nem a citromfu. Azt o dontotte el, hogy "ez majd lenyugtat" (mennyiben kulonbozik ez az onkenyes szerhasznalattol, "ongyogyitastol" amugy? De mindegy.) - mellesleg hol zartam en ki a pszichoterapiat?


En utananeztem a citromfuvel kapcsolatos tanulmanyoknak, de placebo. Valoban van benne ugyanaz mint pl Xanaxban, de ahhoz, hogy kapj annyi adagot es koncentratumban, annyit kell leszűrnod, hogy elobb hanynad ki. Ez itt a baj a citromfu, meg nervenphlege (amiben minden van - citromfu, macskagyoker meg az ilyenek vagy 5 - 8 fele - es nekem egyaltalan nem segitett - generalizalt szorongas es klinikai depresszios). Mellesleg a rivotril meg mashogy is hat, nem sima benzodiazepine, egyebkent.


2 Nem kell ennyire felkapni a vizet...

jan. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%

#3 Akkor nézzél valós tanulmányokat, és hasonlítsd össze a citromfű hatását a placeboval egyenértékű készítményekkel, és nagyot fogsz csalódni. Orbáncfüvet például nem is szedegetsz egyidőben a te kis drogjaiddal, na, vajon miért nem? Mert annyira nem okoz semmit? Tudom, tudom, te bekajáltad, hogy ezek az alprazolám hatóanyagú szerek életed végéig segíteni fognak, és aki alternatív megoldásokat keres, az hülye, meg idióta. Én feltenném neked a kérdést, miért kell xanax-ot, me rivotrilt használnod egyidejűleg? Talán, mert annyra rendben vagy, ha most, holnaptól nem használhatnád gyiket sem, akkor mit tennél? Valószínűleg remegnél, és izzadnál, mint egy szánalmas kábítószeres!!


Vicces, hogy az beszél "tévhit"ekről, meg hiedelmekről, aki a gyógynövények tudományosan megalapozott hatásait vonja kétségbe, és nevezi semmisnek gyakorlatilag.


Azért kapom fel a vizet, mert egy idióta vagy, aki veszélyes is, azt állítod a kérdezőnek konkrétan, hogy semmi probléma nincsen a benzodiazepinekkel.

jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5%
Illetve attól, hogy NEKED, nem segít, hisztizhetsz, de nem lesz placebo. ;) Sajnálom, hogy hazugságokat kell állítanod azért, hogy jól érezd magad abban a tudatban, hogy a napi xanax, és rivotril szedése normális, hát ez van.
jan. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

Oke, ha ertitek a szaknyelvet, meg az angolt, akkor itt vannak tanulmanyok orvosbiologiai analizisek, meta analizisek, ha ertetek a statisztikahoz is, gauss gorbe, CI meg ezek akkor jol olvassatok el oket. De nem ertetek hozza eros a gyanum.


Irtam, hogy valoban van olyan hatasa, de annyit, hogy elerd azt a szintet, hogy lenyugodj akit peldaul szeteroszakoltak es vertek eveken at az "igyal citromfu teat meg jarj pszichoterapiara" az ne hulyeskedjen es maradjon csendbe.


En utana neztem, ismetlem igen LEHET anxiolitikus hatasa, de egyelore nincs eleg klinikai kiserlet, alacsony FcR, es bibliometrikajuk van, illetve akik csinaltak ezeket a tanulmanyokat egyebkent pont ilyen noveny-orvoslas teruleten vannak. De lenyegtelen, ja a masikat meg finanszirozta egy ceg (Naturex), szoval ja. Egyebkent a tanulmanyokban feltetelezik, nincs bizonyitva (fontos!), hogy csak alacsony - kozepes szorongasra, klinikai depressziora jo. Ezt meg lehet allapitani HAM-A/HAM-D vel peldaul eleg pontosan.


Es a kiserletek mind patkanyokon tortentek, nem embereken. Ami igy tortenik, csak jonnie kene akkor az in vivo human kiserleteknek (elegendonek, hogy lehessen statisztikailag kimondani valamit egyaltalan) ha annyira biztato. Ez a noveny Melissa Officinalis (citromfu) raadasul egyik kiserletben injektalva tortent az adminisztracio, a masikban oralisan. Volt olyan amikor a Valeriana-t meg a Melissa Officinalist otvozve nemhogy anxiolitikum lett volna hanem agitaciot okozott (idegesseget). Tovabba ez az enyhe patkany nyugtato hatas a kiserletek alapjan nemtol fuggonek tunik, kortol es dozistol.


Lenyeg, hogy semmi konkret nincs errol, akik kutattak ezeket nagyreszt novenyorvoslassal foglalkozik, a masikat finanszirozta egy ugyanilyen teruleten levo ceg. A benzodiazepineket embereken is, patkanyokon is, evek, evtizedek ota ahogy a citromfuvet is analizaljak. Nincs nagy erdeklodes a citromfu meg hasonlok irant, mert nem potensek. Egy panik rohamra nem lehet azt mondani, hogy itt van egy kis citromfu - ez rohejes.


Tessek, olvassatok, a tobbi kommentre nem valaszolok, mert ti szubjektivan en objektivan tekintek ra a temara, es csak ocsarolni fogtok, az orvosok sem hiaba irjak fel a Rivotrilt, Xanaxot egyebkent a citromfu helyett ja, akkor most jon, hogy konteo. - ezert nem valaszolok:


[link]

[link]

[link]

[link]


Remelem tudjatok azert, hogy mi az a DOI...

jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%

#6 Hány profilt csináltál kábítószeres, hogy lepontozd nullára a válaszaimat?


"Egyebkent a tanulmanyokban feltetelezik, nincs bizonyitva (fontos!), hogy csak alacsony - kozepes szorongasra, klinikai depressziora jo."


Igen, ez így van, pánikrohamra, és súlyos depresszióra nem megfelelő a citromfű, ezt senki nem állította, de azt is csak te, hogy placebo, barom...

jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%
*Legális kábítószeres, inkább úgy írom, mert mindenki drogos különben aki benzokon, más fájdalomcsillapítokon, vagy alkoholon, cigarettán él.
jan. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
üsd be a googlbe!!!!
jan. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%
Szia. Nekem OCD-m, és szorongásom van. Az OCD-t kontrolálni kell. Nem csinálhatod azt, hogy csak veszed be a gyógyszereket, és várod hogy jól legyél. Küzdj. A drogos elvonásos filmekben is így van. Küzdd le a kényszeres gondolatokat. Persze minden beteg tudja, hogy ezt 100%-osan nem lehet, de ez olyan mint egy terápia.
jan. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!