Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez erősen skizofrénia-gyanús...

Ez erősen skizofrénia-gyanús eset?

Figyelt kérdés
Ha valaki össze veszik valakivel, majd utána hetekkel-hónapokkal később azt tapasztalja (állítása szerint) hogy lényegében mindenki összeesküdött ellene azzal akivel összeveszett. Munkahelyen, baráti társaságban, rokonságban, stb. Mindenhol úgy érzi hogy keresztbe akarnak tenni neki mert az ismerőseit ellene hangolta az a személy akivel konfliktusa volt/van.

jan. 6. 13:09
1 2 3
 1/24 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
85%
Nem.
jan. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
47%
Ha enyire durván "tolja", akkor elgondolkodtató, igen. Mivel a skizofrénia tünetei a vélt dolgoktól való félelem, összeesküvés elméletek gyártása, és más összeesküvés elméletek szó nélkül készpénznek vétele, illetve hallucinációk. Mivel csak egy tünetet soroltál fel elég sokból, így pontosan nem lehet megállapítani.
jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%

2 Nem tudod skizofreniának beálltani azt, amit más emberek is látnak, tapasztalnak, és végig élnek az illető mellett. Főleg több személy esetében.


Ostoba ember az aki ezt hiszi, hogy egy személyről a hátterében lejárató kampányt próbál folytatni, azért, hogy ha az a személy kinyitja a száját ne higyjen senki.

jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
4%

3+ *Ostoba ember az aki ezt hiszi, hogy egy személyről a hátterében lejárató kampányt próbál folytatni, azért, hogy ha az a személy kinyitja a száját ne higyjen senki.


Ezt a technikát egyébként kiképzés keretében a Rendvédelmi szerveknél oktatják, és áldozat elhallgattatásnak hívják.


Ennyit az előadásodról.

jan. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Egyáltalán nem.

Lehet olyan közösség is - bár nem gyakori - ahol a kollégák és a baráti kör ismerik egymást és így az illető ellen hangolás ténylegesen megtörténhetett, valamint a manapság mindenki életében szerepet játszó közösségi média is felhasználható ilyenre.

jan. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
Inkább sima paranoid gondolkodás lehet.Persze lehet,hogy igaza van...
jan. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

"Ostoba ember az aki ezt hiszi, hogy egy személyről a hátterében lejárató kampányt próbál folytatni, azért, hogy ha az a személy kinyitja a száját ne higyjen senki."

Én pedig ismertem olyat, aki gyerekkora óta ilyen lejárató pletykák generálásában lelte örömét és rendkívül "nagy gyakorlata" van benne, tehát egy közösségben, ahol szegről-végről mindenki "ismerni véli a másikat", elég jól tudja az aljas technikáját használni.

jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"Persze lehet,hogy igaza van"

Azért azt erősen kétlem hogy valaki ellen hirtelen a fél világ összeesküdött.

jan. 6. 13:46
 9/24 anonim ***** válasza:
87%

Munkahely és baráti társaság közel sem "a fél világ".

Mivel én egész életemben - akaratom ellenére - szűk közösségben éltem, át tudom érezni a helyzetét és maximálisan elképzelhetőnek tartom.

jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
#9 Én fordítva gondolkozom, a barátok/kollégák szerepében. Egyenesen idiótának nézném azt aki csak úgy a semmiből oda jönne hozzám hogy figyu az a kollégád/barátod ezt meg azt csinált ez meg az van vele.
jan. 6. 14:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!