Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Videójátékozás helyett milyen...

Videójátékozás helyett milyen hobbi van, amit otthon egyedül esténként lehet csinálni?

Figyelt kérdés
jan. 8. 19:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
PL. nyelvet tanulni, értelmes filmeket nézni, amiktöl müveltebb, okosabb leszel
jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Angol nyelvet tanulok heti több napot, szeretem, de ez kevés.


Filmnézés jó ötlet, mert nem igazán tartom magam túl műveltnek, a kvízműsorokban alig tudok valamire válaszolni, ha néha-néha belenézek egybe :D


Csak kicsi az akaraterőm, és a gaming világa könnyen be tud szippantani sajnos, de úgy érzem, ez nem ad hozzám semmit, csak elvesz az időmből :/


Már a szórakozás része is inkább fárasztó, másnap enervált vagyok, ha egy-egy este befigyel 3-4 óra játék...

jan. 8. 19:45
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha találsz megfelelő filmeket, nem lesznek unalmasak, hidd el! Én is hasonló cipőben járok. Edzés szóba jöhet?
jan. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Olvasás, zenehallgatás, zenélés, valami kézügyességet igénylő hobbi, pl. modellépítés, kötés
jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Ha angolul tanulsz, esetleg angol hanggal nézz filmeket is, angol felirattal, sokat fel lehet így szedni. Dokumentum/ismeretterjesztő filmeket, műsorokat is nézhetsz, ha műveltséget szeretnél felszedni.


Olvasni, írni, főzni, tanulni, barkácsolni (pl. akár lecsiszolni - átfesteni egy régi gagyi széket vagy íróasztalt, kifesteni egy szobát...) szintén lehet egyedül, ha ezek valamelyikét élvezed, vagy legalább is az eredményét élvezed.

jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%

Miért egyedül?

A társas helyzetek javítanak igazán az állapotodon.

Tánciskola, társasjáték.

Beszélgetés egy jó baráttal, barátnővel, megérteni az érzéseit és megosztani a sajátjaidat.

Ezek visznek előre az életben.

jan. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
mert se barát, se barátnő
jan. 8. 22:50
 8/18 anonim ***** válasza:
32%

6-os vagyok


Segíteni fog ezen a videójáték és ha találsz ahelyett valami másik érdekes tevékenységet, amit egyedül csinálsz?


Szociális készségeket lenne szükséges fejlesztened.

jan. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

8-as: igen, mert egy pl. régészet / építészet / tengerbiológia / lakásfelújítás / utazás ... bármi iránt valamelyest érdeklődő fiatalként több kapcsolódási pontja lesz a valódi világhoz, mint a videojátékos "virtuális klubban". Kapcsolódási pontok nélkül nehezebb kapcsolódnia :), hiába dobják le emberek közé.

Kérdező, szerintem tök rendben van, hogy keresed a változtatás módját.

jan. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
18%

6-os vagyok. Tényleg tök oké, hogy keresi a hasznos hobbikat.


Csak azt mondom, hogy ne magányos hobbit keressen. Mert nem a kapcsolódási pont hiányzik, hanem a kapcsolódás megtanulása.


Lexikális tudással sem lehet kapcsolódni.

Ellenben a fűszálról is jól tud beszélgetni egy társas ember.


Utazás tök oké, azt akár szólóban is el lehet kezdeni és kinyílik a világ.

Magányos estékre viszont egyszerű hétköznapi hobbik jók.


Eljárni edzeni.

Eljárni túrázni (csoporttal)!

Beiratkozni tánciskolába. Csajok imádni fogják kétballábasan is, mert alig van pasi.

Társasjáték

Eljárni randikra. Akkor is, ha beég. Nagyvárosban főleg. Úgyse fogja többet látni a csajt.


Bármit, csak ne egyedül. Jótanács.

jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!