Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet idopontot kerni...

Hogyan lehet idopontot kerni egy pszichiatriara? (SURGOSEN)

Figyelt kérdés
Nekem, es az egyik fiatalabb testveremnek kene, eleg sulyos a helyzet mar nala, DE a szuleink eszre se veszik hogy valami nincs rendben, ha meg is, veletlen, akkor csak viccbol mondanak olyat hogy beraknak egy elmegyogy intezetbe. Mindketten kiskoruak vagyunk. Diagnozis kene surgosen. Vagy legalabbis, egy “kivizsgalas”. De minnel hamarabb, hogyan tudnam megoldani? Szuleink sose engednek meg szerintem. Kerem segitsenek, barmilyen otlet megteszi.

jan. 8. 23:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mik a tünetek?
jan. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nekem: nagyon ingerlekeny vagyok, aggressziv,onkarositas,paranoid gondolatok, etkezesi es alvasi problemak, gyakori szorongas, ongyilkossagi gondolatok, ok nelkul sirva tudok fakadni, nem tudok koncentralni,gyakori teveszmek es hallucinaciok, szaguldo gondolatok, mindig valami miatt buntudatom van, meg ha semmit sem csinaltam, akkor is.


kistesomnak:fizikai lassulas, koncentracios problemak, alvasi es neha evesi problemak, minden kedvenc tevekenysegetol eltunik az erdeklodese egyrol a kettore, energiavesztes, ongyilkos gondolatok.


Kicsit hasonlo tuneteink vannak. Es csak mi tudunk ezzekrol.

jan. 8. 23:54
 3/18 anonim ***** válasza:
24%

Nincs olyan, hogy elmegyógyintézetek itthon. Regresszív magatartás a poénkotás a mentálhigiáról.


Nyilván időpontot kell kérni egy közeli pszichiátria beteggondozóba. Lehet háziorvoshoz fordulni, aki tovább küld. Vagy kórházban személyesen vagy telefonon keresztül, de a személyen jobban preferálhatják.


Azt nem tudom, hogy kell e szülői beleegyezés, de egy gyógyszer felírás esetén el kerülhetettlen nem szólni. Egy lehetséges pszichoterápia esetén magánban lehet elég jól haladni, de vadnyugati lesz a választék a magánorvosból.

jan. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

1 Haziorvostol nemtudunk, alapbol se foglalkoznak a betegekkel ok, (ugy ertem a sajat haziorvosunk) soha nem adtak idopontot sehova(pl kellet vervetel es nem adtak idopontot honapokon at, maganorvosnak egy vagyon volt es “sulyosabb” dolgot mutatak ki nalunk, es meg a gyogyszert ra se irtak ki, szinten egy vagyon volt azokat beszerezni maganuton, es barmikor amikor betegek vagyunk, szo szerint l*szarjak, 2napra ad igazolast es ennyi, meg se vizsgal, gondolom ez se erdekelni oket.

2,Nemtudom hogy kerjek idopontot barhol is mikor a szuleink nem is akarnak hallani semmi ilyenrol,mert kotelezo a szulei beleegyezes is, es egy maganhoz elmenni is kell a szulo, es draga is.

jan. 9. 00:18
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
A szüleitek nélkül sehogy. Uszítsd rájuk vagy a háziorvost, bár ahogy őt lefested, ő nem partner, vagy az osztályfőnöködet, vagy az iskolapszichológust. Ha a szülők nem végzik el a gyógykezeltetéseteket, törvénysértést követnek el. Szép egy család vagytok!
jan. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

1 Nemtudom hogyan vegyem oket ra erre. (szuleimet) felek barmit mondok csak ellenzik es folytatjak ezt a “semmi bajunk sincs csak ellenuk vagyunk es nekik akarunk rosszat meg azt hogy elvegyenek tolunk minket” stb

2 haziorvos semmit nem fog csinalni, iskolapszichiologus nincs, osztalyfonokommel meg meg rosszabb lenne ezt megertetni.

jan. 9. 00:56
 7/18 anonim ***** válasza:
15%

Tüneteid alapján neked bipoláris affektív zavarod lehet. Persze ez nem fix, csak ez ugrott be nekem.


Testvérednek meg sima unipoláris depressziója.

jan. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem sima hipochondria + kamaszodás. Egy kiskorú másképp nem panaszol lassulást. A téveszméket meg szintén nem szokás panaszolni, azt mások szokták észrevenni.
jan. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

#8 Mondjuk igazad lehet, plusz a serdülőkori hormonok hajlamosítanak ilyen panaszokra amit a kérdező leírt.


Amiket leírtam két kórképet az inkább a huszas évek elején fejlődik ki.

jan. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Úristen, neked bolondok a szüleid. Hány éves vagy? 18-ig már kibírod, akkor egyedül is elmehetsz.

Egyébként nekem is az az érzésem, hogy sima kamaszkor. Ha nincs iskolapszichológus, pedig törvény szerint kéne, hogy legyen, akkor szociális segítő, igazgató/helyettes, pedagógiai szakszolgálat. Telefonos lelki segéllyel is lehet beszélgetni.

jan. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!