Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen érzés volt megtalálni...

Milyen érzés volt megtalálni egy öngyilkost? Mi zajlott le benned?

Figyelt kérdés

Őszintén remélem, hogy senkinek sem ártok ezzel a kérdéssel.

Elsősorban azoknak a válaszait várom, akik életük során elsőként találtak meg valakit, aki öngyilkos lett.

Milyen kapcsolatban állsz vele? Mi volt az első reakciód? Nagyon maradandó károkat okozott neked?

Ha esetleg a kísérletet túlélte az illető, változott a kapcsolatotok utána?



jan. 2. 21:11
 1/7 Hans Pötterman ***** válasza:
50%
Holnap reggel írni fogok Neked privátban, 2 ilyen élményem is van, csak hosszú most leírni. A durvabb szitu saját anyámmal történt.
jan. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Középiskolába, vidékről jártunk többen suliba. És az egyik lány közölte, hogy begyógyszerezte magát.

Megdöbbentővolt számomra, hogy a többiek nem csináltak semmit....

Én szóltam az első tanárnak órakezdéskor, túlélte!

Akkor 14-15 éves voltam, most 44. De most is felkavar, ha eszembe jut.

Talán azért, mert az apai nagyapám is öngyilkos lett, őt édesapám találta meg, aki ezt soha nem tudta feldolgozni.


Ne csinálj semmi butaságot!!! Nincs olyan amit az idő meg ne oldana!!!

A volt osztálytársam is 2 gyerekes anyuka:) és boldog!

jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Anyámat találtam meg, de még magánál volt, csak nem lehetett vele kommunikálni. Akkor nem tudtam, hogy begyógyszerezte magát, a kórházban derült ki. Meghalt 3 nap múlva. Sok év kellett, mire feldolgoztam, ma már nem fáj.26 éve történt.
jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Én is anyámat találtam meg felvágott erekkel. Nem tudta feldolgozni apám halálát. Szerencsére a mentők időben érkeztek és túlélte. Pszichiáter, pszichológus és a gyógyszerek segítettek, segítenek. Az eset engem is nagyon megviselt, szinte poszttraumás stresszszindrómát kaptam és még ma is szorongok, ha nem veszi fel a telefont. Ezt soha nem lehet elfelejteni.
jan. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Olyan, hogy holttestet találtam, szerencsére nem volt, de olyan igen, hogy véletlen, de megakadályoztam egy kísérletet. Haverokkal túráztunk egy sziklás hegyen, a tetején megálltunk pihenni. Az egyik csaj elment, gondoltam biztos képeket akar csinálni a peremnél. Jó ideig nem jött vissza, aggódtam, szóval utána mentem. Meg is találtam a peremnél, leültem mellé, beszélgettünk kicsit - kérdezte, hogy hallottam-e erről a pillangós kihívásról, mikor minden hét után, amit önsértés nélkül töltesz, egy pici pillangót fűzöl a karkötődre és nem szabad megvágnod magad,vagy a pillangók meghalnak - majd visszamentünk a többiekhez.

Jóval később árulta el, hogy ő ott akkor eredetileg le akart ugrani. Tudtam, hogy depresszióval küzd és sajnos néha önsértéshez nyúl, de teljesen ledöbbentem. Meg se tudtam szólalni.

Ma már szerencsére teljesen felépült, boldog.


Illetve ismertem egy lányt, 13 éves volt, mikor megtalálta az apját, aki felakasztotta magát. Nem sokkal később ő is megpróbált öngyilkos lenni, de szerencsére nem sikerült. Évek óta nem találkoztam vele, nem tudom utána mi történt, de remélem jól van.

jan. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem a halál az halál.

Függetlenül, hogy öngyilkos, baleset, gyilkosság, vagy természetes halál volt e.

Igaz, nem elsőként találtam meg viszont legalább 500at láttam. Dolgoztam vele. Gyermek, felnőtt öreg stb.

jan. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
91%
Édesanyámat 2003-ban felakasztva. Azóta generalizált szorongással küzdök, gyógyszert is szedek, ezt soha nem lehet teljesen feldolgozni, de az idő sokat segít.
jan. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!