Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 18 évesen mennyire normális...

18 évesen mennyire normális ha képtelen vagyok rutinokat, önfegyelmet magamon álitani, ezt majd kinövöm vagy valami bajom van?

Figyelt kérdés
jan. 9. 13:29
 1/8 A kérdező kommentje:
sajnos az utobbi időben nagyon lesarkaltam, nincs kedvem semmihez magányos vagyok mint mindig és folyton valamin stresszelek legyen szó a legkisseb dologrol is, félek hogy buta is vagyok és képtelen vagyok ezért tanulni, egyszerűen élni sincs már kedvem igy, nincsen 1 barátom sem mert túl valogatos vagyok
jan. 9. 13:32
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne legyél túl válogatós. Lehet volt egy ember aki melletted volt, de ha ellököd magadtól nagyon nehéz. Ne foglalkozz azzal, hogy ki milyen ,mindenkinek vannak hibái, mint, ahogy neked is...
jan. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50 év alatt ezt megtanultam. Embereknek örülni kell, de dolgozni kell magadon, hogy boldog legyél. Boldogságod tőled is függ.
jan. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem csupán az emberekre foglalkozik, jelenleg folyton azért stresszelek hogy értelmi fogyatékos vagyok, sajnos nem meg a tanulás ez egyrészt az iskola hibája is mivel a tanárjaim eléggé ostoba mentalitással rendelkeznek, most 3.os vagyok középsulin és most jött el a pillanat hogy szinte már szenvedek a tanulással, ez azért van egyrészt mivel szakot váltottam és az első 2 évben "jó tanuló voltam" mivel könnyebb szakot tanultam ahol csupán csak az kitanult levelet szerezhettem volna meg, de mindenki rábeszélt(tanárok, haverok) hogy mehetnék én rendes középiskolára ahol éretségit is szerezhetek " simán " és most csupán csak szenvedek, olyan drasztikusan leromlottam hogy az már egyenesen fáj, félek valamilyen értelmi fogyatékkal rendelkezem mert problémáim vannak a kognitív funkcionálásommal és nemmegy a koncentrálás, gondolkozasom sem tiszta, folyton stresszelek mindenen hiába tudom hogy egy fogyatékos felse fogná hogy ha szarban van én valamennyire képes vagyok rá de túl sok a stressz tulgondolás.
jan. 10. 02:32
 5/8 A kérdező kommentje:

sajnos rájöttem hogy annó iskolat kellet volna váltanom, mert nagyon nem érzem magam jól az én iskolámon l, eléggé fejetetején van a rendszer és szinte olyan mintha speciális sulira járnék úgy bánnak velünk a tanárok , egyszerűen szégyen visszont hallotam már hogy hasonló rendszeren van a többi kolesz is és szerintem mára már késő lenne sulit váltanom, mivel 3 . éve hogy itt vagyok és az alatt a 3 év alat többet butultam minthogy valamit ott megtanultam az oszálytársaim közt sincsennek értelmesek akikre példaképként tekinthetnék és ha a régi rendszerint működne az iskolarendszer akkor fogadni mernék abban, hogy az egész osztályomból egyse jutna el az éretségiig.

De nyilván nem hibáztatom csak az iskolát hisz az iskola csak a memóriádat értékeli nagyrészt és a külömböző feladatokra kell megoldani a valaszokat, de a gond hogy én sem tanultam eleget vagyis eddig csak jelen voltam az órakon, hallgattam és igy megjegyesztem az órákon amit kb tudni kell, de szerintem ezt se igasságosan értékelték ki mivel eggyel mindig jobb jegyet kaptam és volt már ugyis hogy kb semmit se tudtam a tananyagrol, de igyis 4est kaptam-wtf :D

Ez amúgy manapság mindenhol trendi hogy így műlödik az oktatásrendszer szakközepsulikon vagy csak mivel szegényebb régióból származom?

jan. 10. 02:46
 6/8 anonim válasza:
Beszélj a szüleiddel! Nem kell mindent egyedül megoldanod.
jan. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Nem vagy buta. Összeszedetten jól fogalmazol. A helyesírásod is rendben. Valamint sikerült felismerned, hogy valami nem jó. Ez elég magas intelligenciára vall. Próbálj meg erőt venni magadon és akik nyitnak feléd azokat elfogadni magad mellett. Az elején nehéz lesz, de utána "megszokod" ezt az új dolgot. Kicsit próbáld lazábban felfogni a dolgokat. Semmi sem történik, ha lekésel egy buszt, összetörik egy pohár, vagy nem mosogatsz el magad után este. Kicsit nyiss a világ felé. Menni fog. Ja és ami a legfontosabb: próbálj valakivel őszintén beszélni (de tényleg őszintén) ezekről a dolgokról. Olyannal aki ismer. Az nem derült ki, hogy fiú vagy lány vagy (bár ahogy írsz, inkább fiú). Próbálj inkább lányok felé orientálódni. Sokkal magasabb a tolerancia szintjük és általában ebben a korban reálisabb a gondolkodásuk. Én 50 éves elmúltam. Nagyjából tudom, hogy mit beszélek.

jan. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7es, ennek nincs értelme engem fogyatékosnak diagnosztizáltak és a valóságban sajnos ez totál rám vall, igaz vannak más problémáim is, de főleg féelek ezért vannak gátlásaim.

Az hogy képes vagyok felismerni magamon pár defektet attól még nem hiszem hogy

"Ez elég magas inteligenciára vall", mivel valószinüleg nem mindent ismerek fel maagamon amiben defekteim vannak.

Az emberektől pedig undorodom sajnos igy kell hogy leirjam, főleg az "Z" generációtól, mivel totál degeneráltak az én korosztályombeli többsége és semmi hasznos életképes témáról nem tudnak beszélni(most lehet ugy beszélek mint egy boomer, de én únom mikor a másik emberről, osotbaságokról kell beszélni)


A lányokról pedig annyit hogy nincs rájuk idegzetem,mivel semmi logikájuk nincs és idegesotőek az erzelmi játékaikkal, manipulációjukkal

és barátnőm sem volt még eddig mivel minden lánynak csak ostoba pasi kell aki remekült tud okoskodni, de közben hót hülye.

Eddig csak egy lány barátom volt akivel kb fél évig tartott a távkapcsolatom, de mivel ő is "defektes" volt igy nehéz volt vele és

nemegyszer bevallota már hogy csak azért beszélt velem mivel nemvolt társasága, ezért letiltottam és többet nem beszéltem vele.


A mai lányokról pedig még annyit lehet "reálisabban" gondolkodnak, de olyan pasival mint én szóba se álnak, túl nagy az egójuk a kinézetükre, közben csak egy átlagos nőstények.

Az hogy te 50 éves vagy rendben, de azóta rengeteget változott a világ manapság már kinézetre azt se lehet tudni valakiről hogy milyen nemü, a lányok pedig elérhetetlenek, hiába élőben soha nem mutatom magam needynek, de igyis én szopok...

jan. 16. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!