Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger szindrómával jár...

Asperger szindrómával jár tömegközlekedésre kedvezmény ha felnőtt vagy?

Figyelt kérdés
egyszer hallottam hogy jár, de legutóbb azt hallottam hogy kategóriák vannak és a kevésbé "súlyos" kategóriáknál nincs semmi kedvezmény. Melyik igaz?
jan. 9. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Jár neked és a kísérődnek is, bár lehet, hogy az helyi közlekedésre jár. Ha van autód, akkor rokkant igazolvány is igényelhető.
jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Akarom mondani, nem tudom, hogy helyi közlekedésnél is kap-e kedvezmênyt a kísérő.
jan. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár lehet, hogy előbb rokkantosítanod kell magad az Asperger miatt a parkolókátyához.
jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi
jan. 9. 21:14
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Igen. Pszichiátrián, aholva diagnózist kaptad, kiállítjákva tartósan beteg igazolást,azzal pedig elmész a helyi okmányirodába, illetve elküldöd a MÁKnak. Ingyen parkolás, ingyenes illetve 90%os utatás, néhol kedvezményes belépő jár rá.
jan. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos ez nem ilyen egyszerű.


Önmagában az Asperger diagnózis nem elég az utazási kedvezményhez.


Kell csináltatni autonómiatesztet is, ezután a vármegyei kormányhivatalnál meg kell igényelni a fogyatékossági támogatást vagy az emelt összegű családi pótlékot.


Az igénylést a hivatal bírálja el, orvosszakértő bevonásával.

Ha megítélik a támogatást, akkor mellé jár MÁK kártya azaz utazási kedvezmény is.


De nem mindenkinek ítélik meg a támogatást, és nem teljesen átlátható, hogy a hivatal mi alapján dönt. Valószínűleg sok múlik azon is, hogy épp milyen ügyintézőhöz és orvosszakértőhöz kerül a kérelmed.


Saját példa:


Tavaly év elején beadtam a fogyatékossági támogatásra való igényt.

Első próbálkozásra visszautasították, mert akkor még csak diagnózisom volt, de nem volt autonómiatesztem.

Utána beadtam a kérelmet újra, de akkor meg azért utasították vissza, mert az autonómiateszt eredménye "túl jó" lett.


Végül beadtam a kérelmet emelt összegű családi pótlék megállapítására.

Ennek keretében be kellett mennem egy orvosi vizsgálatra, majd megítélték a támogatást és megkaptam a MÁK-kártyát is amivel ingyen (vagy kedvezményesen) tudok utazni.

jan. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Nekünk semmi ilyet nem kellett, a pszichiátria adott igazolást és úgy kellett menni az Okmányirodába, ott csináltal kártyát parkolásrq, utazásra. Annyi, hogy az eredeti példányt kell vinni.
jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
7-es: neked honnan van a diagnózisod, neked is az Autizmus Alapítványtól?
jan. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem, pszichiátriától.
jan. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%
Nem csak utazási, hanem van rá SZJA kedvezmény is. Ezzel kapcsolatban az a poén, hogy például a laktózérzékenységre is. Ami azért érdekes, mert egyrészt bárki könnyebben kap lakzóz intoleranciára igazolást, mint arról, hogy aspergeres, másrészt ha vállalkozol, akkor a kommunikációs problémák miatt nagyobb hátrányt szenvedsz, mint az, aki laktózérzékeny.
jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!