Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrénia miatt viselkedhe...

A skizofrénia miatt viselkedhet így velem?

Figyelt kérdés

Kb 3 hónapja megismertem valakit, itt a gyakorin. Nem lakik messze, ezért találkoztunk is. Mondta, hogy skizofrén, le is van százalékolva. Azóta minden nap többször is írtunk egymásnak. Kedves volt. Azt hittem, hogy barátok vagyunk. Nincs sok barátom, örültem, hogy végre találtam valakit.

Aztán minden előjel nélkül egyik napról a másikra letiltott. Felhívtam telefonon, erre telefonon is letiltott, írt egy üzenetet, amiben sértegetett és megfenyegetett, hogy ha zaklatom, akkor feljelent a rendőrségen.

Akkor vége van ennek a kapcsolatnak. Én nem csináltam semmi rosszat. Lehet, hogy bekattant nála valami és azért tette ezt velem?


Egyébként én is depressziós és OCD-s vagyok, járok pszichiáterhez, szedek gyógyszert. Lassan 2 hónapja szedem a gyógyszereket és éreztem a javulást. Sokkal jobb volt a hangulatom az utóbbi pár hétben. De ez, hogy itt hagyott, most mint ha visszalökött volna a depresszióba. Magányos vagyok, találtam egy barátot és most ilyen hirtelen vége. Kezdődik a szenvedés előről.



jan. 11. 01:32
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Szia! Elvileg nincsenek élőben közös ismerőseitek, de még az is lehet valaki bekavart neki valamit, rólad hülyeségeket állítva neki. Akár gyakoris ismerősként, vagy ismeretlenül, ha mondjuk mesélt rólad. De az is lehet ő értett félre valamit, vagy képzelt be valamit. Elvileg skizofrének látnak és hallanak dolgokat amik nincsenek ott, eléggé instabilak tudnak lenni. Ez hogy így átkattant és letiltott, esély sincs nagyon kideríteni mi történt, hacsak nem old fel újra pár nap múlva. Mert mondjuk belátta hogy tévedett. Az is lehet valami pszichotikus epizódja volt, paranoia, bármi.

Bárhogy is lesz, szerintem ne emészd magad. Ahogy én látom, te nem tettél semmi rosszat. Sőt, kölcsönösen próbáltatok egymásnak segíteni, és jól érezni magatokat. Csak aztán rosszúl sült el végül, tőled független tényezők miatt.

jan. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy e betegségben - még gyógyszerszedés mellett is - 3-6 havonta lehetnek hangulatingadozások, képzelgések.

Ami történt, azt ne vedd magadra, szinte biztos, hogy nem neked szól.

Ismerős mesélte, hogy jóban volt valakivel 4 évig, akkoriban kezdődött az illetőnél a betegség. Egyszer csak - számára teljesen váratlanul - kapott egy 3 oldalas, sűrűn teleírt levelet, az illető kifejezte hogy mennyire nem kedveli ismerősömet, fura dolgokat állított a levélben, olyanokat, amelyek nem történtek meg.

Nem minden e betegségben szenvedő egyforma, de a hirtelen eltávolodás sajnos jellemző lehet, elképzelhető hogy ő sem tudja logikusan megmagyarázni miért és a másik fél meg nem érti.

Gondolom az fáj, hogy "nincs magyarázat".

jan. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Ha paranoid skizofren, akkor sajnos siman elkepzelheto, hogy az uldozteteses teveszmejebe te is bekerultel, mint zaklato (gangstalker)...
jan. 11. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Szerinted mi miatt? Ne vedd magadra, egy beteggel kezdtél, a legsúlyosabb fajtából. Számítani kell a kiszámíthatatlanságra.
jan. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehat skizofren. Hallucinaciok, tevkepzetek es a valosag nala nem valasztodnak el. O azt hiszi, hogy valamit tettel, amit nem. Ez a betegsegebol fakad.
jan. 12. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Arra lehet esély, hogy meggondolja magát és visszaír?
jan. 12. 16:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Ki tudja, lehet hogy pár hónap múlva esetleg, amikor más hangulata lesz, esetleg ismét megkeres, de én nem eröltetnék ilyen kapcsolatot, nem a betegség miatt, hanem mert ha rosszul van, akkor ez történik.

Nekem is van érintett ismerősöm, akit húsz éve ismerek, szerencsére ilyet nem tapasztaltam nála, csak következtetni tudok, hogy ha olyan hangulata van, hetekig nem ír és pontosan tudom (illetve sejteni vélem): azért van.

jan. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!