Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokjak le a kényszeres...

Hogyan szokjak le a kényszeres hazudozásról?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy gyakran hazudok akár önkéntelenül is. Nem célom senki szándékos átverése, megtévesztése, inkább csak nem tudom magamat elfogadni. Senkivel nem merek teljesen őszinte lenni. Sok mindent még magamnak sem merek bevallani. Leginkább a társasági életem terén szoktam hazudozni itthon a szüleimnek. Nem szeretném, hogy aggódjanak miattam, ezért azt szoktam nekik mondani, hogy sok barátom van, pedig ez egyáltalán nem igaz. Akikről mesélek, hogy a barátaim, velük tényleg jóban vagyok , de itthon sokkal jobbnak, kedvesebbnek állítom be őket, mint amilyenek valójában. Olyan történeteket mesélek róluk, ami által ők jelentősen nőnek a szüleim szemében. Minden hazugságom után rettentő erős bűntudatom van, de egyszerűen nem tudok ezzel leállni. Szeretnék gyógyulni ebből, de még magammal sem merek teljesen őszinte lenni. Mit tegyek? 19/L

jan. 13. 01:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát figyelj nem tudom. Én az ellentéted vagyok, kivéve, hogy én sem tudom magam elfogadni. Amikor elmondok őszintén valamit ami kellemetlen, mindig úgy vagyok vele, hogy kimondom és kész, pár perc és elmúlik. Lesz ami lesz, reagál az illető akinek mondom, ahogy reagál. Másnap úgyse lesz olyan fontos.

Az ilyen történet mesélés fölösleges, az egyik mottóm az, hogy nem kell mindent kimondani. Vagy csak akkor mondom el a véleményem, ha kérdeznek.

Ami segít őszintének lennem az az udvariasság. Azért más, ha bunkón vagy őszinte. De ezek látod nekem is alapelvek, kialakultak bennem, nem is pár év alatt.


Szóval sokat nem tudok segíteni, esetleg amit tudok tanácsolni az az, hogy ezeket a "sztorikat" írd ki magadból egy füzetbe, naplódba, mert valószínűleg sok benned a stressz amit még nem tudsz kezelni, de ez által csökkenhet.


Amit érdemes mérlegelned, hogy melyik verzió éri meg jobban, mert így is úgy is szenvedsz. Ha hazudsz azért, ha őszinte vagy és "fájdalmat" okozol a szüleidnek akkor meg azért. Egyébként nincs veled nagy baj, tényleg vannak barátaid, nekem ilyen idős koromban egyáltalán nem volt. Nem hiszem, hogy olyan nagy aggodalmat váltanál ki a szüleidből, hogy dráma lenne.

jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Írd le a hazugságaid majd mellé az igazat, valóságot és mint egy házi feladat próbáld levezetni miért hazudhatsz erről.

Gyakorlatba ezt beszélgetés formájában úgy próbáld meg előbb, hogy közlöd, nem akarsz erről beszélni (jobb a hallgatás mint a hazugság) és ha úgy érzed kellő bizalmat taplalsz egy adott személy iránt, utána mondd el magadtól.

jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ne hazudj
jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez fix hogy valami megfelelési kényszer. Légy önmagad. Ne akarj ilyen mértékben a szuleidnek sem megfelelni. Hagyd,hogy elfogadjanak úgy, ahogy vagy és pont.
jan. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő után ebbe bele lehet őrülni(ha csak nem vagyok pszichopata). Hidd el sokkal jobb úgy lefeküdni, hogy nem kerget a bűntudatot. Lehet hazudni, de minek ha tükörbe se tudsz nézni.
jan. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!