Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kényszeres hazudozásról le...

A kényszeres hazudozásról le lehet szokni önerővel?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Le lehet, de neked kell akarnod. Nem fog könnyen menni, ki kell tartani.
2010. jan. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Teljesen egyetértek az 1. válaszolóval. Annyival egészíteném ki, hogyha van 1 ember akinek kivételesen mindig igazat mondtál, és ezért ismer ő segíthetne, hogy rádszól, ha megfeledkezel a dolgokról.
2010. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Gimnazista vagyok. Itthon hazudozom, kitalálok mindenféle történeteket, nincs célom velük, és pontosan tudom, hogy nem igazak.

Benn a suliban soha nem hazudom senkinek.

Nem tudom az okát, de most elhatároztam, hogy leállok vele, mert félek, h megbolondulok.:S

2010. jan. 10. 16:33
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Én is ilyen voltam minden kis történetett kitaláltam.. De leszoktam róla.. és ez olyan jó érzés.. ehhez nagy akaraterő kell.. nekem 1 évig tartott hogy leszokjak erről..
2010. jan. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Leszokni úgy lehet hogy állandóan figyeled mit mondasz. Egy percre sem feledkezz meg a célodról, hogy le akarsz erről szokni. Gondolj arra hogy a hazugságok bizony idővel kiderülnek és szánalmasnak meg nevetségesnek fognak majd tartani. Nem lesz túl kellemes.
2010. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha már nehezen tudod bent tartani a történeteket, akkor jegyezd fel őket!
2010. jan. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom ilyen van? Azt hittem csak egy ilyen barom van a környezetemben, neharagudjatok, de miért kell kamuzi? Ez a legtrébb dolog a világon.... Haver mindenkitől kölcsönkéreget, aztán meg baszik visszaadni, lehazudja a csillagokat az égről. De vigyázzanak az ilyenek vannak olyan emberek akinek elég ha egyszer kamuzol vagy behuzod és megnézheted magad...
2010. jan. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezt egyáltalán nem csak így lehet érteni!

Én sosem kéregettem kölcsön senkitől, sosem csesztem át így senkit!!!

2010. jan. 16. 11:17
 9/13 anonim ***** válasza:

A notórius hazudozás valójában betegség. Igaz, roppant idegesítő, de a dadogóst sem bántjuk azért, mert dadog. Én igazából szakértő megkeresését javasolnám, hogy kiderítsétek közösen, hogy mi a hazudozások tényleges oka. Kétféle hazudozó van alapvetően: az, aki azért hazudik, hogy mentse magát (ide tartozik a kölcsönkérő is, meg aki szégyell valamit, ezért letagadja, stb), és az, aki azért talál ki történeteket, mert "izgalmasabb" életre vágyik. Mellesleg az utóbbi csoportba tartoznak azok is, akik állandó jelleggel túloznak. A férfiak ismerik ezt :) Valakinek lekevernek egy pofont és másnap már azt mesélik, hogy 6-an támadtak rá és mindegyiket jól megverte...Valami valóságalapja van a sztorinak, csak önmagában elég unalmas, így színezi egy kicsit.


A lényeg az, hogy szakértőre van szükség ahhoz, hogy kiderítsd, hogy mi az oka a hazugságaidnak, mert csak így tudod megoldani a problémát.

2010. jan. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nem viccből irom,de próbáld ezt a problémát egy pszichiáterrel megdumálni.Ez segiteni fog.Persze lehet,hogy elég lenne az akaraterőd is.
2010. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!