Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem? 2,5 hónapja...

Mi történik velem? 2,5 hónapja járok pszichológushoz, kiderült komoly gyerekkori traumak. 3 napja csak fekszek, alszok, sírok. Utalom magam. Mi ez?

Figyelt kérdés
Szerdán voltam utoljára es azóta van ez.. annyira tudom magam összeszedni, hogy gyereket iskolába viszem, kaját rendelek neki es tisztán jár. Tehat ellátom de ennyi. Mindig fekszem es elalszom vagy sírok. Nem tudom mi ez a szörnyű gyengeseg. Legközelebb szerdán megyek, de ezt a szégyent addig túlélni.....mi történik velem? 😭😭
jan. 13. 13:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Hívd föl az orvosodat most, és kérj időpontot most. Valami bekapcsolt benned, sajnos, ha van nagy traumád akkor ez simán megtörténhet. Nem kell egyedül végigszenvedned, de tudd, hogy normális ez amikor felszakítasz egy mélyen elnyomott sebet.
jan. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Magán pszichológushoz jarok heti egyszer. Nem mondta, hogy hívhatom két ülés kozt. Hogy zavarjam
jan. 13. 13:13
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Talán a felismerés, a feldolgozás hat rád így. Bár nem sírtam de amikor szembesültem én is, hogy milyen volt a gyerekkorom az napokig leterített.
jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy próbát megérne, hátha legalább telefonon ad valami tanácsot, hogy a következő találkozóig kibírd.
jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

az történik hogy végre kezded feldolgozni a traumákat amiket 10-20 éve kellett volna. amint ezen túljutsz összességében sokkal jobban leszel

nem tudom hány éves vagy de amíg kb 30 alatt addig hívhatod az ingyenes ifjusági lelkisegély számot hétköznap délutánonként. nem fognak elzavarni azért mert nem 18 alatt vagy

jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
43. Valahogy eléltem idáig. Emiatt is rossz mert szégyellem, érett felnőtt nő nem viselkedik így😭
jan. 13. 13:17
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagy megrázkódtatás ért amiatt, hogy ezek kiderültek. Azt írod komoly traumák, így ez nem is meglepő, szégyellnivaló meg végképp nincs. Hagyj egy kis időt magadnak. Ha bírsz, írj naplót az érzéseidről, vagy írd le "levélben" a pszichológusnak, mint ha neki mondanád és vidd el a következő terápiára. Mikor jártam pszichológushoz, ő mindig ezt javasolta, hogy két terápiás alkalom közt csináljam ezt, ha szükséges.

Ha ez huzamosabb ideig így maradna, akkor pszichiáterhez kell fordulnod emiatt, de ezt úgyis látja és jelzi majd a pszichológus is, ha erre esetleg szükség van.

Kitartást, nem fog ez örökké tartani!

jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem viselkedik így. Ez hülyeség. Semmi rosszat nem teszel. 40 évesen nem sírhat az ember? Nem érezheti magát rosszul?

Hívd fel az orvosod. Ha magán akkor főleg. Fizetsz neki, ő szolgáltatást nyújt, te vagy a vevő. Lehet nem tud fogadni, de tud neked segíteni telefonon vagy adni valami más telefonszámot, amit fel tudsz hívni ideiglenesen.

jan. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtok. Már ez jó nekem. Családos anyaként nem tehetem meg, hogy ott rothad a mosogatóban a szerdai étel is. Szégyen. Fürödni alig van erőm. Megeszi a kosz már a házat. Es nem megy...en aki mindig patent volt, akire felneztek, hogy mindent egyedül koordinal itt fetreng az ágyban. Nem látom a végét.

Voltam.mélyen sokat sokszor, de éjszaka leredeztem. Ilyen sose volt.

A pszichológus azt mondta szörnyű gyerek/fiatalkorom volt. Csoda, hogy igy kijöttem belőle.

De hívni nem merem, mi van ha kirándul, csaladdal van. Elég teher vagyok magamnak,másnak nem akarok az lenni

jan. 13. 13:27
 10/26 anonim ***** válasza:
3%

Eddig jól voltál, majd a pszichológus azt mondta, hogy nem vagy jól?

Mi a szarnak mentél oda?

jan. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!