Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez komoly baj? Hogyan kéne...

Ez komoly baj? Hogyan kéne abbahagynom az önbántalmazást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár éve sajnos gyakran előfordul, hogy bántalmazom magam. Nem a csuklóm vagdosom, hanem a kézfejemen ejtek sebeket (hegyes ceruzával vagy késsel esetleg egy falon végighúzom a kézfejem). Főleg ez akkor van amikor anyummal összeveszek és olyankor nincs min levezetni a haragom vagy pl bűntudatból, hogy most miattam lesz rossz napja vagy hasonlók. Mikor észreveszi valaki mindig azt mondom hogy papírral elvágtam véletlenül vagy ilyesmi. Nem tudom miért csinálom ezt egyszerűen csak úgy érzem, hogy valahogy meg kell büntetnem magam.


Esetleg valaki tudna segíteni. Fordulnom kéne szakemberhez vagy hagyjam.

Negatív kommentelők légyszi ne írjatok!:)



2020. jún. 20. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Természetessen szakemberhez kéne fordulnod!

Illetve ha ilyen szituáció van megint javaslom inkább hívd fel az ingyenes lelkisegély szolgálatot, ne pedig magadat bántsd.

2020. jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Uj megoldasokat kene keresned a harag levezetesre. Az onbantalmazas helyett mindig hallgass meg egy rock vagy metal zenet es kozben nyomj le 10 fekvot. Vagy esetleg fujj tele levegovel egy lufit (kepzeld azt, h a haragos fujod bele) es aztan engedd el. De leginkabb anyuddal kene kezdeni valamit, mert nem hiszem, h te generalod ezeket a vitakat. Nezz utana az asszertiv megoldasnak es valahogy csokkentsetek a koztetek levo feszultseget es vitak szamat, mert nem egeszseges. Foleg mivel bantod is magad...


Amugy milyen rohadek egy anya az olyan aki tudja, h a gyereke bantja magat es megis tovabbra is vitaznak. O a felnott, neki kene valami megoldast hozni es tamaszt nyujtani neked.

2020. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2/2: köszönöm szépen a jó tanácsokat de attól félek nem nagyon használna. Ilyenkor magamra haragszok és az van az agyamba, hogy úgymond "el kell nyernem a büntetésem", valahogy bűnhődnöm kell úgymond és hirtelen erre csak ezt az egy utat látom általában. Egy zene nem hiszem, hogy elég büntetés lenne. Remélem sejted mire próbálok kilyukadni. Bocsi ha kicsit érthetetlenül írtam le. :)


Anyum nem tudja hogy ezeket szándékosan okozom magamnak. Kimagyarázom hogy elvágtam vagy a macska karmolt meg stb.

2020. jún. 20. 13:28
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

Oh, ertelek. Ez olyan nalad akkor, mint a mazochizmus.


Hany eves vagy?


Egyebkent meg mikor elojonnek ezek a gondolatok akkor magadban probalj ellenuk tenni valamit. Szolj vissza nekik. Ha most egy random ember odaallna eled es ilyeneket mondana neked akkor hallgatnal ra es bantanad magad miatta, vagy elkuldened az anyjaba? Kuldd el azt is aki ilyeneket mond neked az anyjaba. :)


Illetve esetleg megprobalhatnad kideriteni, h miert magad erzed a hibasnak es miert erzed azt, h bunhodnod kell. Okosnak tunsz, rafogsz jonni. Csak egy apro visszajelzes: en is szoktam hibakat elkovetni es megsem erzek ilyen merteku buntudatot. Valahogy esetleg olyan megoldast is lehetne talalni, hogy megtanulsz megbocsatani magadnak. A "bunhodnom kell" helyett azt mondod: "igen, elkovettem egy hibat, de megbocsatok magamnak. Hiszen mindenki hibazik es ha vitakozok anyaval az nem azt jelenti, hogy rossz dolgot kovettem el, hanem, h nem egyezett a velemenyunk. Igy nem is erdemlek buntetest."

2020. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Vegyél egy boxzsákot és üsd azt

Vagy menj el futni gyorsat rövidtávon

2020. jún. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok. Köszönöm a tanácsokat! :)
2020. jún. 20. 13:45
 7/14 anonim ***** válasza:
Nm:)
2020. jún. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Pszichiátria szakrendelés.

Beutaló nélküli, ingyenes.

2020. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Mi lenne ha valami más "büntetést" talalnál ki maganak? Pl elolvasol egy könyvet, megtanulsz 10 alngol szót, segítesz anyukádnak a hazimunkában (valószínű jobban örülne ő is) vagy ha mindenáron fizikai kínlódást akarsz akkor menj le éa fuss egy kört vagy csibál 10 guggolást vagy fekvőtámaszt. Az is tud fájni. Azért túlzasba ne vidd mert ha edzetlenül túl sokat csinálsz még elszakad az izmod. Fokozatosan.
2020. júl. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Biztosan jó ember vagy, aki nem akar másokat bántani.

A jó embereket pedig szeretjük.

És ha te is jó ember vagy, akkor szeretned kell magadat. :)

És ha szereted magad, akkor ugye nem akarod bántani magadat sem?

Szeresd magadat és a testedet is, és a legjobbat akard neki.

Élj úgy, hogy a testednek és a lelkednek is a legjobb legyen. :)

2020. júl. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!