Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi jobb egy csendes borderline...

Mi jobb egy csendes borderline—nak? Pszihilógus vagy Pszihiáter?

Figyelt kérdés

A pszihológusnál az a tapasztalatom, hogy a normális emberekhez hasonlóan kezeli a komolyabb mentális beteget, tehát hamar rájössz, hogy nem ér semmit, pszihiáter meg letudja az egészet valami gyógyikkal, nincs türelme ilyenekhez, hogy "dialektikus viselkedésterápia"

Szóval, ha szeretnél jól járni,akkor fel kell kutass egy magánt, és mélyen a zsebedbe kell nyúlj?

Az enyémhez hasonló tapasztalataitok vannak, vagy azért mégis jobb a helyzet?



jan. 13. 21:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
mi az a csendes borderline?
jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

#1 Ha nem teregeted ki másokra a szenvedésteli életedet, mint a rendes bordi, hanem magadba fojtod.

Ehhez közel áll az az állapot is, amikor a normális bordi úgymond "visszavonul", abbahagyja impulsive viselkedését, de önmagában továbbra is szenved.

jan. 13. 21:29
 3/19 anonim ***** válasza:
13%
Bordi... Na itt derült ki, hogy kutya bajod.
jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Kozben megneztem, ilyen kulon nincs elismerve, csak "enyhebb" borderline jegyeket mutat az illeto, de nem illik bele a tipikus borderline diagnozisba.


[link]


Menj eloszor klinikai szakpszichologushoz. Beszeljetek. Aztan ha ugy erzed jobban tudsz maradni akkor nem is kell tobb. Ha instabilitast erzel, akkor kerj egy klinikai szakvelemenyt a pszichologustol (en is kertem es irt egy oldalasat), es menj pszichiatriara ha akarsz, a papirral. Semelyik szemelyisegzavar sincs elismerve mentalis betegsegkent, szoval gyogyszert nem tudnak felirni ra tamogatottan. Tehat valoszinuleg kapsz egy kamu diagnozist ha kedves a doki, es egy olyat ami nem stigmaz le teged, hanem egy semlegeset valami depresszio vagy generalizalt szorongas vagy a ketto otvozete. Es akkor mar tamogatasra felirhat dolgokat.


De ez kettos merce, ha egyszer beirja az anamnesisbe a dolgokat, akkor onnantol nem valtozik semmi, max hozzaadnak ha mashoz mesz. Vigyazz mit mondasz. En sz*rul jartam, es kozveszelyesnek lettem titulalva finoman szolva meg pszichopatanak, es skizoaffektivnek. Egyik sem vagyok. Van betegsegtudatom, 2 pszichiater is rekurrens sulyos unipol. klinikai depressziot allapitott meg nem meghatarozott szorongassal, a 3. teleirt skizo mindennel, szemelyisegzavarok tomkelegevel. Orokre eletem vegeig meg vagyok belyegezve. Lehet egyszer hasznomra valik, lehet karomra. De olyanokat irt bele... amiket nem is mondtam, kiforgatta a szavaimat mert sietett, mondta hogy "gyorsan mondja mi a baja mar". Aztan o talalt ki hulyesegeket. Mento vitt hozza, balszerencse.

jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

bocs javitok:


"ilyen kulon nincs elismerve, csak "enyhebb" borderline jegyeket mutat az illeto, de nem illik bele a tipikus borderline diagnozisba."


helyett


"ilyen kulon nincs elismerve, csak "enyhebb" borderline jegyeket mutat az illeto, de BELE ILLIK a tipikus borderline diagnozisba."

jan. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
#4 a baj éppen az hogy a magánpszihológusom megmondta, hogy hülyeség a csendes bpd, csakis hagyományos van, úgyhogy meg ne próbálkozzak panaszkodni ,hogy nehéz az élet, semmi bajom
jan. 13. 21:43
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy baromság, h nincs csendes bpd..... Bpd-vel diagnosztizált osztálytársam nem egy túlságosan kitárulkozó személy, inkább magába forduló, de magában nagyon szenved. Mikor konkrétan leülünk és biztonságban érzi magát és kérdezem, akkor megosztja a problémáit, de nem ez a "mindenkit minden érzelmemmel leöntök" típus egyáltalán, és jé, még borderes. Úgyhogy ennyit erről.
jan. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mit szeretnel kerdezo egyebkent?
jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#8 hogy a pszihiáternél elo lehet—e adni a csendes Bpd —t vagy hiába való?
jan. 13. 22:06
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz olvasd el a 4-es kommentem pszichiater reszet. Kettos merce. Radhuz valami eszetlen diagnozist ha rosszat fogsz ki, vagy valami ertelmeset pl. szorongas. Ha akarsz gyogyszert.
jan. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!