Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszich most állított át...

A pszich most állított át Velaxinról (venlafaxine) Brintellixre. Mellékhatás: rémálmok. Másnál is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Nem kellett felezni, csak kihagyni egy napot. Napközben oké vagyok, enyhe szédülés, de éjszaka brutál rémálmaim vannak. Amúgy a szedése alatt is élénkebben álmondtam. Másnál is volt ilyen tünet, mellékhatás? A Brintellixnek volt másnál ilyen hatása?

jan. 14. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az élénk álmok simán lehetne a venlafaxin elvonástól (nekem pl. a duloxetin elvonástól volt anno). Fura, hogy egyből átállított brintellixre, mert a brintellix elég más típusú antidepresszáns mint a venlafaxin, tehát nem váltja ki az elvonási tünetet. Ráadásul a venlafaxin a legnehezebben elhagyható antidepresszáns a jelenleg piacon lévők közül.
jan. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Brintellixtől az első pár napban rosszakat álmodtam.

Mikor a Velaxint letettem, akkor nem emlékszem, mi volt.

jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Gyurci77 válasza:
Velaxint abbahagytam, mert fájt a herém tőle, hiperaktív és szomjas voltam, sokszor kellett pisilni. Lejöttem róla, nem volt gáz, visszatért a libidóm is. Brintellixet írt fel helyette a doki, remélem jól leszek...
ápr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!