Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan léphetnék magamtól túl...

Hogyan léphetnék magamtól túl egy kórházi traumán?

Figyelt kérdés
Úgy,hogy senkinek nem merek beszélni róla.Pedig van aki tud róla de azt hiszi az nekem semmi se volt.Pedig mai napig szinte minden este feljön az emlék.
jan. 14. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha senkinek sem beszélsz róla, akkor sehogy. Fordulj szakemberhez, klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta tud ebben segíteni.
jan. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen traumát éltél át?


Ez egy anonim oldal, ide leírhatod nyugodtan.

jan. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
63%

Írd le ide.

Talán akadnak sorstársak, akiknek a hadonló történetét olvasva kicsit megkönnyebbülsz.


Nekem a szüleimmel kapcsolatban volt hasonló.

Nagyon sokat bántottak mindig. Így vagy úgy. A tesóim ugyanazt az életszemléletet élik. Így nehéz volt elfogadni, hogy nem elbaszott vagyok, csak nem jó helyre született normális.

Egyszer brutálisan megvert az egyik exem. Sírva hívtam a szüleimet, hogy nem tudnának-e értem jönni. Azt a választ kaptam, hogy "Nem érek rá kocsikázni. Beszéljétek meg." És ebben inkább az volt a rossz, hogy elhittem, hogy az én hibám. Hogy velem nehéz együtt élni. Pedig nem.

Nekem két dolog segített:

Sokat olvasok, nézek pszichológiai videókat és sokmindent értek már emiatt. Másik, lett egy barátnőm, akinek szintén ez a hobbija, mert alkoholista szülei voltak. Így meg tudunk osztani egymással sokmindent.

Ha érzed hogy nem vagy egyedül, az kicsit segít.

jan. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!