Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholista lennék?

Alkoholista lennék?

Figyelt kérdés
Megtalált anyám félrészegen/becsiccsentve és azt állítja alkoholista vagyok. Személy szerint nem mondanám magam annak, életemben 5x voltam részeg és kb 3x becsiccsentve. Mondjuk nem vagyok elég idős hozzá ( ha tudod, tudod), de igazából csak bulikban iszom illetve egyszer kétszer volt hogy azért ittam mert mentálisam rosszul voltam. De nem érzem hogy kölönösebb képpen megoldást találjak az alkoholban. Mi a ti véleményetek? Tényleg “súlyos” eset lennék? Kortársaim így is 100x többe isznak…..

jan. 14. 23:30
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem az számít alkoholistának, aki kényszert érez arra, hogy azt a napi pl. 2 felest megigya. Itt a rendszerességről van szó és nem az alkalmiról.
jan. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak le akart cseszni anyukád és túl erôs szavakat használt. Te soha nem mondtál még semmi extrémet amikor mérges voltál?
jan. 15. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"azért ittam, mert..."

Ez azért egyértelmű red flag, gondold végig az egészet, ne vezesd félre magad! Semmit nem old meg, semmit nem ad, összességében vesztes játszma. De akkor miért csinálja az ember? Vajon...

Nehéz ügy, mert a jelenkor egésze arra kondícionál minket, hogy alkoholt fogyasztani az valami jó dolog. Nézz a mélyére, járd körbe a témát, olvass és videózz pro és kontra (bár azt nem tudom, mennyire van tényleges pro), derítsd ki, mi a valóság, és segíts magadnak eligazodni, ennyi a feladat. Később nagyon nehéz lesz ez a tisztázás része, most még kevesebb a mese a fejben az ivással kapcsolatban.

jan. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor leszel alkoholista amikor nem tudod elképzelni az életed pia nélkül...
jan. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy az, ez tök normális
jan. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem
jan. 16. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Onnantól alkoholizmus, amikor az alkohol irányít.

Amikor tudod nem kéne inni, de iszol.


Pl, én félúton vagyok.


Simán meg tudom állni hogy ne igyak.

De aztán veszek egy bazi nagy üveg olcsó vodkát, és 4 napig minden este kicsit magányomban bacok. Aztán hetekig nem érdekel az egész.


De sajnos annak, hogy iszok, semmi alapja nincs...

márc. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogy vagy azóta?


Én is ilyen helyzetben vagyok.

ápr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8:


#7 voltam. Ha tőlem kérdezed, akkor a helyzet kicsit javult. Mivel az alkohol nem fizikai, hanem lelki függőséget okoz.


És az a depi is ami miatt iszogattam, az is múlóban. De sokat segített, hogy volt egy féléves párkapcsolatom (még mielőtt a #7-et írtam), már akkor 0 közeli volt amit ittam.


Próbáltam az adagokat lejjebb vinni, ez azért a nehezebb megoldás. (Mondjuk nem nagyokról beszéltünk. Pl másnaposság sosem volt. És mindig tudtam mit mikor miért csinálok.)


Nálam a legegyszerűbb, hogy nem veszek alkoholt. Ha eszembe is jut, milyen jó lenne kicsit "zsibbadni". Nem megyek és nem veszek. Ennyi. Itthon meg nincs. Nem az vagyok aki betáraz belőle itthon szerencsére. Hanem csak ad-hoc jön rám. És csak akkor kell nem leindulni a boltba :D :D Ezt volt a legegyszerűbb. Mert ezt tudatosan tök könnyű kivitelezni.



De azért nem mondanám hogy "veszély" elmúlt.


Inkább most már attól félek, hogy mi lenne, ha sokkal nagyobb trauma érne mint az utóbbi időkben. Ráadásul jön az életközepi válság, sőt hát 20 év és vénember leszek.


Mert eddig azt képzeltem el, hogy én bármilyen élethelyzeti trauma ér, sosem alkohollal, vagy mással "orvosolom". Hanem összeszedem magam, és túllépke, megoldom, stb.


Szóval inkább magamban csalódtam...

ápr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!