Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emberek akik gyógyszerekkel...

Emberek akik gyógyszerekkel élnek, hogyan fogadtátok el?

Figyelt kérdés

Első sorban azokra gondolok akiknek mentális problémákra kell a gyógyszer.

Én szorongásra és depresszíóra szedek, de időről időre mindig megpróbálom lerakni. Most is egy ilyen fázisba vagyok, egy hónapja nem szedtem semmit. Viszont így szenvedek és mindig rájövök, hogy nem tudok így teljes életet élni. Nem tudok ellazulni és iszonyú boldogtalan vagyok. A folyamatos szorongás miatt furán is viselkedek. Valószínűleg megint elkezdem majd újra... Csak közben elkezdtem egészséges életmódot élni és ezzel a nézettel meg annyira nem fér össze a gyógyszerszedés. Pláne évekig. Egyszerűen annyi negatív visszhangja van az egésznek meg amúgy sem tudom elfogadni. Annyi mindennel próbálkozom, de semmi nem tudja helyettesíteni a gyógyszert. Csak az segít. Van ebből egyáltalán kiút?



jan. 16. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát az a baj hogy nem tehetünk mást. El kell fogadni hogy most ez van! De idővel biztosan el tudom majd hagyni a gyógyszereket...Minden fejben dől el mondják...
jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én pánikbetegségre szedek főleg, de van egy minimális szorongás, és depresszió is. A legelején annyira erős pánikrohamaim voltak, hogy szinte nem is volt választásom. Mert bárminél rosszabb volt, mint amit előtte bármikor is megtapasztaltam. Eszembe se jutott, hogy nem kezdem el szedni,és hogy nem fogok tudni ledzokni róla, vagyis róluk. ( Mert 2 féle gyógyszert szedek) Többször próbáltam már leszokni róluk, de nem sikerült. Ha "csak" szorongásom, és depressziós tüneteim lennének, azokra nem valószínű, hogy gyógyszereket kezdtem volna szedni. Pánikbetegségre meg sajnos ugyanúgy szedném. Bár még korábban elkezdtem volna leépíteni.
jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Én elmentem a falig, gyógyszer nélkül éltem, amíg bírtam. Elfogyott ez az idő. Nem egészséges a folyamatos stressz, lemeríti a szervezetet az állandó készültség, fogékonyabb leszel mindenféle betegségre. Legalább járj pszichológushoz.
jan. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz járok,de sajnos nem érzem azt sem kielégítőnek.
jan. 17. 06:17
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó. Azóta is szeded? Nem érzed úgy, hogy emiatt "kevesebb" vagy a többieknél? Én úgyérzem magam, mintha valami baj lenne velem mindenkihez képest. Kellenének "hozzám hasonlók" is körém. Vagy te hogyan fogadtad el a dolgot?
jan. 17. 06:21
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Nekem életem végéig szednem kell- ezt volt nehéz elfogadni- de az a tudat segített, hogy mások is szednek pl.magas vérnyomásra, szívre, cukorra és azoknak is van legalább ennyi mellékhatása. Szóval nincs különbség.
jan. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Én szimplán nem tudtam elfogadni se a mellékhatásokat, se azt hogy huszonévesen ezzel kéne élnem, szóval megszabadultam tőlük, és életmódot váltottam meg mentalitást. Ettől függetlenül elhiszem, hogy sokaknak kell akkor én is nagyon mélyponton voltam, de valahogy realizáltam, hogy ez csak tüneti megoldás, és szembe kell néznem azzal ami megmérgez. Én az antidepit, a nyugtatót, és a vércukorra is abbahagytam a gyógyszereket, és sokat fektettem az étkezésbe, vitaminokba, és mozgásba. Drukkolok hogy jobban legyél maradj erős!
jan. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Bipoláris zavarom van, ha nem szedek gyógyszereket, akkor a kórházban köthetek ki, amit nem szeretnék többet. Úgy lettek beállítva a gyógyszereim, hogy ne legyenek mellékhatásaik, így beveszem reggel-este és ennyi, viszonylag stabil vagyok. Egyedül attól félek, hogyha gyereket akarok, akkor le kell raknom őket és hogy akkor mi lesz… meg hogy örökölni fogja-e a bipolárist vagy bármi más mentális zavart vagy a férjem normális génjeit örökli.
jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5: Azóta is. Teljesen más a megközelítésem, mert felelős vagyok valakiért. Gyógyszerrel inkább képes vagyok gondoskodni róla, mint anélkül. Egy kicsit kívülállónak érzem magam, mert másoknak látszólag egy csomó minden simán, sőt, jobban is megy gyógyszer nélkül is, nem szenvedik meg úgy az életet, mint én, de gyógyszerrel ez is elviselhető. Nem vágyom hozzám hasonlók társaságára, mert nyomasztó lenne, hogy ennyire igaszságtalan az élet. Most azzal vigasztalódom, hogy talán csak eddig nem volt szerencsém.
jan. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Nem volt más választásom... Pedig vannak eléggé 'kellemetlen' mellékhatások, mint pl. ez:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

(hozzáteszem már közel 4 és fél éve dolgozok "home office"-ban)


És ez csak 1 mellékhatás, van még más is (pl. szinte teljes impotencia, stb-stb), DE ha nem szedném a gyógyszereket, SOKKAL rosszabb lenne, ezt már nem egyszer tapasztaltam... Szóval nem nagyon van (más) választásom...


Mondjuk én könnyen elfogadtam ezt a szitut, nem érzem magam ezzel kevesebbnek, már csak azért sem, mert a betegségeimről nem tehetek (ez szinte az egész genetika)... Mióta dolgozok, azóta meg pláne nem érzem magam kevesebbnek...


Amúgy 20 éve szedem már a gyógyszereket (kisebb-nagyobb szünetekkel, de az egy idő után mindig maga volt a POKOL), 40 éves múltam... Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ez már egészen az életem végéig nem fog változni...

jan. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!