Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a tapasztalatod? A "gyógysz...

Mi a tapasztalatod? A "gyógyszerekkel" kapcsolatban? Antidepresszáns,szorongáscsökkentő,meggyógyít és elhagyhatod vagy sem?

Figyelt kérdés

jan. 14. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyógyítanak meg az antidepresszánsok, "csak" tüneteket csökkentenek amik arra elengedőnek, hogy összeszedd magad és ne kerülj még mélyebbre a tünetek által. Teljesen egyénfüggő, hogy valaki visszaesik-e az antidepresszáns elhagyása után. Rengeteg ember szedi csak 1-2 évig pszichoterápia nélkül, mégsem esnek vissza az elhagyás után és rengeteg embernek kell szednie pszichoterápia ellenére is egy életen keresztül. Hogy te melyik csoportba tartozol azt nem tudjuk. A szorongáscsökkentő más téma, azzal azért óvatosabbnak kell lenni a tolerancia miatt.
jan. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
1-nek! Amennyiben a szorongáscsökkentő alatt a Frontint (Xanaxot), Rivotrilt érted, igazad van. Szorongáscsökkentésre azonban más típusú gyógyszereket is szoktak felírni.
jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a”nyugtatókat” értettem alatta.
jan. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Ha lehet ne szavazzatok le, mert nekem bevalt.


Xanax 2mg, rivotril 8mg/nap evek ota es altatok (4 fele de periodusonkent valtogatva orvosi utasitasra, ebbol egy a mirtazapine 7.5mg). Soha nem volt az az ellazult enyhe euforikus erzes amirol beszelnek, egyedul a 0.5mg amit legeslegeloszor szedtem xanaxot, haziorvos irta fel. ~16 evesen. A 3. nap mar nem ereztem, nem is kivantam. De tovabb szedtem es hatott, nem voltam olyan feszult. Joval kesobb, kb 6 evre ra pszichiatriai osztalyra kerultem, ahol telenyomtak antipszichotikumokkal (haloperidol, risperidone, quetiapine, clozapine, meg egy 0.5mg rivotril). Egy ideig hatott aztan nem.


Utana probaltunk mindent szinte. Aurorix, mirtazapine nagyobb dozisban 30mg-ig, quetiapine 150mg-ig, aripiprazole kimaxolva, tianeptine, amitryptiline, paroxetine, olwexya (venlafaxine), duloxetine (dulsevia), kiegeszitve metoprolollal, illetve amiket felsoroltam azokat kevertuk hol 2-t hol 3-at, hol 4-et. Semmi nem volt tartosabb 1 - 2 honapnal. Egyedul talan a mirtazapine maradt ami valamelyest hatott. De kozben 5x probaltam meg amirol tilos beszelni.


Igy a doki is mondta "mi a fenet irjak fel maganak mar tele a rendszer torolni kell". Aztan felirt 8mg Rivotrilt, 2mg xanaxot, es hat akkor igy 3 fele altatot, ja meg lamotrigine 200mg, ja meg javasolt immodiumot az allando fosasomra (pszichoszomatikus tunetek).


Igy vagyok nagyjabol stabil. De szerintem ha feljebb vinnenk a lamotrigine-t jobb lenne, de tompabb is lennek, meg mas lenne a hatasa. Probaltam citromfuvet, nervenphlege vagy 10 -15 tabletta, macskagyoker, amit akarsz. Semmit nem hatottak - nekem. Akinek hatott orulok neki, de nekem viz volt.

jan. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
nem gyógyít meg a drog. csak arra jó,hogy elfedi a problémákat.
jan. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van én is ezt tapasztalom saját bőrömön.
jan. 14. 12:00
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

5


A drog valóban nem gyógyít, itt nincs is szó drogról. Ezek gyógyszerek ha arra akarsz utalni. Egyébként biológiai elváltozások is vannak az agyban a mentális betegeknél. Skizofréniában a dopamine pályautak is elrendeződnek, és nincs megfelelő mennyiségben néhány neurotranszmitter sem, gondolod a hallucináció, pszcihózis alatt álló ember aki lemezt lát a fejedben az valóban csak elfedi a problémákat? Ez tiszta hülyeség.


A drog a köznyelvben az utcáról szerzett hatóanyag amiről nem lehet tudni a pontos összetételét, mert isten tudja honnan jött, kitől jött, mit raktak bele, tesztelnek-e egy újat ami "ütősebb", és a legfontosabb hogy mérgezőbb is.


A köznyelvben gyógyszernek tekintjük azokat amik már hivatalos klinikai teszteken estek át, tudjuk mi van bennük, és nem veszélyesek és van terapeutikus hatásuk.


Aki drognak tekinti a mentális egészséghez kapcsolódó gyógyszereket, azok vagy kihasználták azt az adott gyógyszert, vagy nincs is ilyen baja és csak úgy önkényesen formált egy véleményt, vagy szedte és csalódott benne, netán tapasztalt egy rossz mellékhatást és ezért méreg, drog, meg minden.


Mentális egészségügyi gyógyszer nem egyenlő a "gyógyszer"-el, sem a droggal. Ez csak a ti elfogultsátok.

jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6%
az antidepresszáns igenis drog,mert megváltoztatja a tudatállapotot.
jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezek leginkább arra jòk hogy a gyógyszeripar bezsebelje a milliárdokat. Nem gyògyítanak. Mérgek. Hosszútávon mégrosszabb állapotba kerül az illető.

Ha depressziós vagy, menjél el sétálni minden reggel egy òrát, nézelődjél kifelé. Csinálj rendet otthon. Hívd fel a barátaid akiket elhanyagoltál. Kezdj el élni!

jan. 21. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!