Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzek jelentéktelen/apró...

Miért érzek jelentéktelen/apró dolgok miatt is tépő bűntudatot?

Figyelt kérdés
Sokszor szinte jelentéktelen dolgok miatt stresszelek vagy van lelkiismeretfurdalásom. Amikor valakivel beszélek róla ő kb megvonja a vállát, hogy sose idegesítené magát azon a dolgon, vagy eszébe se jutna stresszelni. Az ilyen dolgokat hogy lehet elengedni, vagy megtanulni kezelni őket? Persze opcionális megbeszélni azzal az emberrel aki irányába érzi az ember, de szerintem minden kis apró hülyeséget ha felhoznék, hogy bűntudatom van miatta az minden lenne, csak nem egészséges. Hozzáteszem hogy OCD-s vagyok, de már gyógyulóban lehetséges hogy ehhez van köze annak hogy amellett hogy gyakori nálam a bűntudat, még sokszor banális dolgokon is képes vagyok stresszelni magam napokig/hetekig?

jan. 26. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Akinek nincs élete, a másikén rágódik.
jan. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Itt rólam van szó pontosabban, és az hogy én rágódok olyan apró tettek miatt amik másnak nem okoz bűntudatot. Nem tudom pontosan azonosítani ezt most rosszból mondtad, vagy jóból, de van életem dolgozok, edzek, barátaim vannak, ismerkedek nem mondanám hogy unatkozom, vagy hogy itthon ülnék egész nap a négy fal között.
jan. 26. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Valószínűleg túlérzékeny vagy.
jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Könnyű mondani, de el kell engedni. Nem kell mindenért bűntudatodnak lenni, valahogy el kell hinned, hogy a dolgok úgy jók, ahogy vannak és te is úgy csinálod jól, ahogy teszed.
jan. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdemes keresni egy jó pszichológust, akivel az okokat feltárni is könnyebb és a megoldásokat megtalálni is. Nagyon sokat tud segíteni és hatalmas különbséget jelenthet a későbbi életminőségedben.
jan. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen vagyok én is. Túlreagálok mindent annyira érzékeny vagyok és ami másról lepereg az miatt nekem bűntudatom van. Én is kényszerbeteg vagyok de szerintem ez nem attol van.
márc. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig ez is az ocd egyik FŐ tünete.
márc. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!