Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, viszont...

Depressziós vagyok, viszont sok tenni valóm lenne. Modafinil vagy fehér a kratom jobb nekem?

Figyelt kérdés

Egész nap csak feküdnék, már egy ideje csak vegetálok. Sürgősen változtatnom kellene a dolgon, mert hozzá se kezdtem a szakdolgozatomhoz és még az államvizsgára is fel kell készülni + nem ártana dolgozni is. Tehát főleg tanulásra kell, meg ahhoz hogy egyáltalán kezdjek is magammal valamit.

Mindkettő legálisan beszerezhető, nincs tiltva az országban.

Kratom szimpatikusabb, mert olcsóbb és végül is növényi cucc. Az nem zavar, hogy függőséget okoz. Voltam már több szer miatt is függő, már megtanultam lejönni róluk.

Csak erre a pár hónapra kell nekem, szerintem egyből kihúzna a depresszióból, ha sikeresen lezárnám az egyetemet.


jan. 30. 19:52
A kérdező szavazást indított:
Modafinil.
Fehér kratom.
Van egy jobb ötletem, inkább leírom.
7 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Mester!?? Tőlünk kérsz tanácsot?
jan. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem egyből kihúzna a depresszióból"

Ja persze. Nagy faxt... Egy haverom így végezte egyébként az egyetemet, kratommal. Előtte, a gimiben, kiemelkedő eredménnyel végzett, az egyetem (BME) után pedig gyártósori munkás lett és azóta is az. Az éjszakás műszakok miatt egész jól keres, ezért ő már nem akar már mást...

Pedig igenis vihette volna többre, ha nem a "könnyebb utat" választja...

Inkább passziváltass egy félévre és menj pszichoterápiára, vagy tökmindegy, csak valahogy próbáld meg magad szerek nélkül működtetni (és ha végképp nem megy, orvosi segítséget kérni), mert ez így egyenes út a süllyesztőbe... Azt hiszed, hogy nem, pedig de. :(

jan. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Már most is a süllyesztőben érzem magam.

Egyébként nem akarok passzív félévet, mert így is csúszásban vagyok. Kérdezgetik, hogy mikor végzel már, meddig tanulsz blablabla... nagyon idegesítő.

Szinte fix, hogy a tudásom nem elég a munkaerőpiacon. Csak annyit tanultam, amennyi a tárgyakhoz kellett, de ez nem elég ebben a szakmában.

Kratom ide vagy oda, úgyis gyárban kötök ki én is, vagy pedig állami munkahelyen.

jan. 30. 20:25
 4/9 qborka ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem válaszolóval.

Illetve ha ennyire nehéz az egyetem,ne erőltesd. Keress olyan szakmát vagy munkát,amihez nem kell diploma.

jan. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Már itt vagyok a célegyenesben, nem hagyhatom abba az egyetemet. A probléma, hogy a depresszió most csúcsosodott ki (konkrétan már állandóan öngyilkosságon jár az agyam).

Egyébként nem lenne nehéz szak, mármint érdekel (mérnök infó), csak már besokalltam a sok sikertelenségtől és hogy ennyire elrontottam mindent.


Orvoshoz felesleges menni, mert tudom mi a bajom (nem csak az egyetem, de mindegy is). Kellene egy kis "serkentő", hogy letudjam küzdeni a problémáimat.

Úgyis csak frontint írna fel a doki, de az csak elnyom (használtam már).

jan. 30. 20:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég káros, önsorsrontó gondolatmeneted van. Be vagy csavarodva.
jan. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te is azt hiszed, hogy vége a sulinak, addig valahogy ki jell húzni és majd könnyű lesz. Hát nem. Utána jön csak az igazi nehézség nap mint nap, ha a gyártósorra mész, akkor is. Első pár hónapban könnyebb, mint az egyetem, de nap mint nap csinálni sokáig nem könnyebb. Ha az egyetemet is csak szerekkel bírod elvégezni, akkor hiába lesz meg a papír, nem fogsz tudni dolgozni.

Kérj segítséget, próbáld összeszedni magad. Ha kell, passzivaltass, a jövőd érdekében.

jan. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 Kicsit igen.


#7

Van benne valami.

Gimi után 2 évig dolgoztam építőiparban és gyárakban. A segédmunkát az ellenségemnek se kívánom. Sötétben indulsz munkába, és sötéttel érsz haza. Hideg/meleg van. Fizikailag nagyon megterhelő a meló.

A gyári munka ezerszer jobb. Nekem szerencsém volt, mert szerelős feladatot kaptam és az nem volt vészesen monoton. Persze összességében ezt se könnyű hosszú évekig kibírni.

jan. 30. 21:47
 9/9 anonim válasza:
Szia, én is mérnökinfós vagyok, lassan végzek. Ezelőtt fehéret ittam, hogy átsegítsen “szerintem” unalmas tárgyakon. Hatásos volt, viszont eleinte csak heti 2-szer használtam majd szép lassan rászoktam a napi egy adagra. Semmi más függőségem sincsen, nem dohányzok és nem iszok. Nagyon óvatosan kell használni mert tényleg függővé tesz, nálam a rendszeres “pihenő” segített sokat. Egy hónapnyi használat után 1-2 hetet offolom. Ezeken a pihenő napokon általában az első, második nap elég depresszív és én is csak feküdnék, de apró produktív dolgok segítenek át ezen az 1-2 napon. A rákövetkező napokon már teljesen rendben vagyok. Nyilván személyfüggő hogy mennyire tudsz átlendülni, ajánlom az apró ház körüli dolgok elvégzését, gondolataid leírását, sétákat. Arra is érdemes figyelni hogyha belekezdesz, próbálj kratom nélkül is sikerélményeket elérni, úgy talán kevésbé fogsz ráfüggni. Illetve csak olyan esetekben használd amikor tényleg kell.
febr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!