Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi az ertelme...

Szerintetek mi az ertelme annak hogy a "betegeket" a pszihiatrian feher ures szobaba zarjak?

Figyelt kérdés
Ugye bar mindenki tudja , filmekbol, videoklippekbol (elegge ra kapott mostansag a media erre a dologra) hogy akik pszihiatrian vannak azok ures feher szobaba vannak bezarva. Sokszor az ablak is le van racsozva ami igazabol ertheto , hogy ne szokjenek meg. De azt viszont nem ertem hogy akinek lelki eredetu a problemaja azt miert zarjak be egy ures szobaba? Sokan ugy tartjak a baratok es az emlekek segitettek ki oket a nehez korszakbol es az is igaz hogy igy legalabb van idejuk elgondolkodni. De megis csak ha valaki netan egy hetet vagy honapokat tolt el ott nem golyozik be jobban? A maganyban es az uressegben? Egyaltalan ennek mi lenne a haszna?

2016. júl. 20. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Csak a nagyon durva, ön- és közveszélyes eseteket zárják be így, olvasgattam sztorikat milyen volt nekik a pszihiátrián, sokan mondták hogy volt szobatársuk, voltak foglalkozások és mikor épp nem volt dolguk, kijárkálhattak a közös helységbe beszélgetni, tévézni, persze ez nem a kényszerzubbonyos osztály volt hanem a lightos ahova általában önszántából megy (depresszió, paranoia, evési zavarok, stb)
2016. júl. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Hát figyelj! Talán jobb is annak akit ilyen helyre zárnak, mert lehet olyan állapotban van épp, hogy ez a legjobb neki. Gondolom nem hiába találták ezt így ki, nem laikusok ötlete volt, hanem orvosoké. Lehet pont anagy nihill ami segít akkor épp, vagy nincs ami felizgatja és pont acsend hiányzik olyankor, nem tudom csak gondolom.
2016. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ingerszegény környezet
2016. júl. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszokat:)
2016. júl. 21. 11:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez butaság. A pszichiátrián nem zárnak senkit sem "gumiszobába". Ha ön és közveszélyes elkülöníthetik, benyugtatózhatják, egyébként ugyanolyan fekvőbetegellátás zajlik, mint bárhol máshol.
2016. júl. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ja,a zártosztályon is szerintem ezért zárják el az ember telefonját,hogy ne érjék olyan ingerek,amíg mégjobban felzaklatják,pl ha valaki öngyilkosságot kísérel meg,kicsit jobb az ingerszegény környezet amíg megnyugszik,tapasztalat
2016. júl. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most mi a baj azzal a fehérrel...? Vörös sokkal rosszabb lenne.
2016. júl. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Senkit sem zárnak üres, fehér szobába. Se a nyílton, se a zárton.

Igen, a szobák fehérek. A nyílton (ahol én voltam), ott 3-4 fő van egy szobában, de a leválasztott folyosóra és a közös légtérbe (ahol esznek, tévéznek és az orvosokkal is szoktak beszélni, főleg a családtagokkal) bármikor ki lehet menni és a legtöbben a többi folyosóra és a büfébe is mehetnek. A közös udvarba és az utcára, az orvos engedélyével lehet lemenni, úgy hogy előtte szólsz a nővéreknek (bár azoknak akik egész nap föl-le járkálnak a szobájuk és a kert között, azoknak nem kell).

A zárton, én egy olyan szobába kerültem, ahol 8-10 ember fér el. Van egy asztal, amit közös helységnek neveztek el és egy ápoló figyeli az ottani embereket + a zárt ajtót. Van egy nagyon rövid folyosó és egy dohányzó is. Ezekben a helységekben lehet mászkálni. Persze ha az orvos megengedi, akkor néha elengednek néhány embert a kertbe is. A zárton egyetlen egy embert láttam egy tolókocsihoz kötve, de látszott rajta, hogy még mozogni sem tud nagyon, így szerintem csak azért kötötték oda, hogy le ne essen.

20L

2016. aug. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
de,simán be lehet golyózni...én nagyon nagyon nehezen birtam ki....egyébként,rohadt könnyen meg tudtam volna szökni...de egyszer már megtettem(nem kórházból)és elég nagy ügy lett belőle...szóval inkább egész nap aludtam...
2016. szept. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!