Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy gyógyuljak ki a hipohonde...

Hogy gyógyuljak ki a hipohonderségből?

Figyelt kérdés
Már nem bírok ezzel a betegséggel együtt élni, csak leírok pár példát, múltkor fájt a szemem, bebeszéltem magamnak, hogy zöldhályogom van, fejfájásra azt hittem, hogy agydaganatom van. Egyébként más mentális betegségem nincs, fiatal nő vagyok, teljesen normálisan élek.

jan. 30. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Ne félj.
jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Félni nem kell.
jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is ezzel küzdök. Nekem például a lágyékomban, kulcscsontom felett és a nyakamon kitapinthatók a nyirokcsomók. Voltam velük a háziorvosnál sok éve, aki a tapogatás után nem akart vele tovább törődni de én kifacsartam belőle egy beutalót hogy nézzék meg olyanok akiknek ez a szakterületük. Aztán ott is megtapogatták, mondták hogy nem csinálnak semmi felesleges vizsgálatot mert tapintásra is annyira aprók hogy ezek csak sima nyirokcsomók és vékony testalkatom van, vékony izmokkal, szövetekkel, ezért minden is kitapogatható a testemen. Ennek már 7-8 éve de még mindig azt gondolom sokszor amikor elkap az agybaj, hogy limfómás vagyok, hiába tudom, hogy 8 èv alatt már kinyírt volna
jan. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez a betegség nagyon egyedi!

Ezzel a legjobb szakemberhez fordulni (szerintem).

jan. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Komolyan a gyakorin akarsz erre megoldást találni?

Keress fel egy pszichiátert, vagy legalább egy pszichológust.

jan. 31. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Extrém módon hipochonder vagyok 2 éve, ami mára már inkább generalizált szorongás. Számtalan orvosnál voltam, minden negatív. Mégse tudok igazán meggyógyulni. Ezen te nem fogsz tudni sajnos változtatni. Nekem is vannak jobb napjaim, de mindig visszaesek, minden betegség után jön egy újabb. Szakember segítségét kell kérni.
jan. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hipochondriát nem tudod egyedül mgoldani, ehhez kell szakember.
jan. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazából eleinte nem tűnt olyan komolynak, sőt

úgy voltam vele, hogy milyen jó, hogy ilyen elővigyázatos vagyok, hogy mindent ilyen komolyan veszek, de elég hamar elfajultak a dolgok, azt vettem észre hogy pánikban és félelemben élek, meg olyan szintű irreális dolgokat képzelek be magamnak, hogy az hihetetlen, szóval valószínűleg fel fogok keresni egy szakembert.

jan. 31. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!