Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a tapasztalatotok a meditác...

Mi a tapasztalatotok a meditációval? Megéri meditálni?

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél hónapja meditálok és elértem arra a szintre hogy simán lemeditálok legalább 20 percet.

Eddig nem érzékeltem semmi komolyabb változást ahhoz képest amikor még nem meditáltam. Mondjuk nem javult komolyabban az életszínvonalam, nem jöttem rá az élet értelmére, nem tágult különösebben az öntudatom (max annyira hogy miközben megfogalmazom ezt a kérdést rájövök hogy mit várok a meditációtól) különösebben okosabb sem lettem . Értem ez alatt azt hogy nem érzem magam sokkal kreatívabbnak, bölcsebbnek, nem gondolom hogy most sokkal jobban működne pl a memóriám mint meditálás előtt .

Nektek mi a tapasztalatotok?

Megéri meditálni?



jan. 31. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
24%

20 perc másfél hónapja?

Én 1-2 órákat gyakoroltam évekig, aztán évek múltán jön az áttörés... vagy nem.

Szerintem ezt csak érdeklődésből és meggyőződésből lehet.

Olyan nincs hogy Pityi Palkó ajánlotta.

Meg azt is definiálnod kéne hogy mi a célod vele? Hova akarsz eljutni?

Annyit segítek, ha világi célokat akarsz vele döngetni, nem biztos hogy ez a te utad.

jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt a meditációt elvárások nélkül kell végezni. Másrészt ha ilyen jól mennek a 20 percek akkor duplázd fel mondjuk 40-re.

Aztán hogy mégis írjak valami kézzel foghatót, annyit fogsz eleinte észrevenni hogy alapjáraton könnyebben vagy a jelenben. Tehát zavaró gondolatokat napközben is ki tudsz iktatni a gyakorlások miatt, és csak egyszerűen átélheted ami épp van...

febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Aztán a jelenen keresztül egyre beljebb nyílnak meg "dimenziók".

Felismerések, átélések.

febr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!