Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondjam el a kamasz 17...

Hogy mondjam el a kamasz 17 éves lányomnak hogy nincs testképzavara, csak kicsit kövér?

Figyelt kérdés
Le kéne fogynia és rendben lenne
febr. 1. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában ez épp fordítva szokott lenni...

Milyen magas a lányod, hány kg?

febr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
175 centi magas, 88 kg
febr. 1. 18:09
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
17 éves, nem 4. Ő is tud róla, hogy túlsúlyos. Nem kell neki mondanod semmit.
febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Így, ahogy leírtad. 175 88 az már kövér a bmi szerint is, nehogymár ez legyen a normális. Igenis közöld vele. Konkrétan.
febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nála mi a zavar?

Azt hiszi, h kövérnek hiszi magát és azt hiszi, h amúgy nem kövér, hanem normál alkatú, pedig kövér?

Vagy soványnak gondolja magát?

febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy stressz-evő, bánatában eszik, pótolni akar ezzel valamit... Szóval nem biztos, hogy ha igazán segíteni akarsz neki, akkor az a legjobb szülő-kamaszgyerek beszédtéma, hogy "husi vagy kislányom, fogyjál már le".
febr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a baj h en kover gyerek votlam, tudtam is de barki beleszolt mit es hogy egyek vagy fogynom kene csak elszonorodtam es tobbet ettem.

Oszinten nem tusom mi segitett volna pedig orultem volna ha valaki hamarabb felnyitja a szemem. Igy csak 21 evesen kezdtem leadni.


Szerintem a legjobb lenne ha az egezs csalad elkezdene tudatosabban etkezni, kis adagooban. Mindenki. Te meg olyanokat foznel ami segiti. Csoki es suti is legyen es ehesen ritkan egy keveset (konben maganak fogja megszerezni es sokkal tobbet)

Szoval szerintem ne mondd el neki hanem kezdd el dietaztatni es eszre fogja venni. Ha rakerdez, valaszolsz

febr. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!