Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kórházi pszichiátriára kaptam...

Kórházi pszichiátriára kaptam beutalót. Mire számítsak, milyen lesz bent?

Figyelt kérdés

febr. 2. 15:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%
Semmi extra, amitől tartanod kéne. Ahol én voltam, egész elfogadható volt. 3 ágyas szobák fürdővel, nincs kora reggeli ébresztés. A reggelire, ebédre, vacsorára és a gyógyszerosztásokra kell megjelenni, ha nem zárton vagy, ki lehet menni az udvarra is. Vannak foglalkozások, pl. torna, művészetterápia, zeneterápia. Minden nap van orvosi vizit, ha rendes orvosod van, egyénileg is fog foglalkozni veled. No para!
febr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
9%
Van jó csaj el lehet kapni. 😉
febr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%

1


Igen, maganban.


TB-n a noverek kegyetlen bunkok, nyilton is, az orvosod kb. egyszer sem beszel veled max felvetelkor, en egy nagy terembe kerultem ahol 8-an voltunk, es nem volt hely a neurologian igy azokat is hozzank vittek, pisa szagtol kezdve sz*rszag, dogmeleg + ablak mellett volna oreg aki utalta ha az ablak nyitva annal ellenere, hogy mellette van kb 50 cm-re a radiator.


Kleptomanias skizofren ejszaka nekiallt hallkan suttogni, volt, hogy elszaladt kifele "lopott" ujsagokkal, aztan jott egy szerintem veszelyes alak, de szerencsere PONT aznap volt a kilepom. Csavo nagyon fura volt, masok dolgait vette el a szemuk elott, ette meg a kajajukat. Szerintem meg a zarton sem volt hely. Drogosok akik nem birnak aludni az is volt szobaban, maszkalt fel ala. Furdoszobaban borotva penge ami veres a tukor elotti tarton. Mondom jovan. Ezeket is beengedik. Ja meg a lopkodas, arra a nover hivta fel a figyelmet..


En nem tudom, de reszt szoktam venni ilyen csoportos foglalkozason es egyszer nem hallottam ilyen idilli csodakepet mint amit 1-es ir. A TB pszichiatria osztaly szet van csuszva, es olyan gyogyszerekkel kezelnek ott is meg kint is, amikkel nem kene - peldaul szorongasra haloperidol, volt mar ilyen illeto. Arrol nem beszelve, hogyha ongyilkosnak mondod magad, a csovest is beengedik, a teremben volt kb. 3 - 4. Csoporton hallottam Nyiro gyularol, Peterfyrol, Tunderhegy (ez mondjuk nem TB azt hiszem meg szigoru), Szent Imre, senki nem dicsoitett olyan TB-s intezmenyt mint amilyet az 1-es.


Kegyetlen szar, soha nem mennek vissza TB osztalyra. Maganba? Siman olyanba amit az 1-es irt. Vigyazok mit mondok, mit csinalok mert en osztalyra nem akarok kerulni megint. Es ez par eve volt. Most hogy milyen a helyzet, hat el sem akarom kepzelni.

febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%
Én a Nyírőben voltam többször. Az tény, hogy folyamatosan romlott a színvonal, most nem tudom milyen állapotok vannak, amit írtam, az már sok évvel ezelőtt volt.
febr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
#1 Te tudtad előre, hogy kb meddig kell bent lenned?
febr. 3. 11:08
 6/29 anonim ***** válasza:
31%

Első alkalommal nem, (nem szokták előre megmondani) két hónapot töltöttem bent. :( Nagyon rossz állapotban voltam, csak bőgtem és azt hajtogattam, hogy haza akarok menni, vigyenek haza. Egy-két hét után már jobb volt, később meg egészen megszoktam. Jófej betegtársaim voltak, mondhatni "jó csapat" gyűlt össze, nem unatkoztam. Pár hét után már kaptam kimenőket egy-két napra.

A későbbi eseteknél változó volt, hogy mennyit voltam benn, 2-3 naptól egy-két hét hét időtartamig. De sosem tudtam előre, hogy végül mennyi lesz.

febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
53%

Nekem nem volt rossz tapasztalatom, pedig nem magánban voltam, hanem a győri Petz Aladár kórházban.

Kedvesek voltak, viszont az tény és való, hogy a legtöbb pszichiáter/pszichológus nagyon dilettáns és felületes.


Ha normális kezelést akarsz, pontos diagnózissal, akkor magánba érdemes menni, de ott is nagyon meg kell válogatni, hogy kihez.

febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

#7 Te mennyit voltál bent?


Nálatok este le kellett tenni a telefont vagy bármeddig lehetet nyomkodni?


Már többször javasolták, de féltem bemenni. Most annyira rosszul vagyok és régóta, hogy nem igazán választhattam, de nyílton leszek.

febr. 3. 16:44
 9/29 anonim ***** válasza:
63%

Én a 6#-os vagyok.

Nem kellett letenni sosem a telefont. Este 9-kor volt gyógyszerosztás, és akkor zárták be az épület bejárati ajtaját, utána már nem lehetett kimenni az udvarra. 10 óra körül általában körbejárt egy ápoló, benézett a szobákba hogy minden rendben van-e. Én olyankor olvastam még egy darabig, de akár telefonálozhattam volna is. Csak a szobatársakhoz kellett alkalmazkodni, ha ők már aludni akartak, akkor lekapcsoltam a lámpát.

febr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
48%

Nagyon tudnak különbözni egymástól a pszichiátriák, mindegyiknek van egy sajátos uralkodó szemlélete, más a szigor, másak a szabályok. Nagyon változó az ellátás attól függően is, hogy vidék vagy főváros, kicsi vagy nagy osztály, mennyi orvos és ápoló jut a betegekre. Pontosabb választ kapnál, ha leírnád, melyik kórházról van szó.


OFF: létezik Magyarországon magán pszichiátriai osztály??? :O

febr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!