Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jó pszichológust választottam?

Jó pszichológust választottam?

Figyelt kérdés

Fontos nekem az empátia, és a bizalom, hogy meg tudjak nyílni.

A pszichológusnál eddig kétszer jártam, elhelyezkedés miatt választottam.

Amit furcsállok a pszichológusomban az az, hogy megbeszéltünk egy időpontot, de a napon és az órán kívül semmit nem írt. Az első alkalommal 10 perccel korábban érkeztem, nem tudván hogy mennek a dolgok. Nem vette fel először a kaputelefont. Csöngettem mégegyszer, mikor felértem, leszidott, hogy tart még az előző foglalkozás, túl korán jöttem. Legközelebb érkezzem egészre. Ezt követően az ülésen szigorú volt, és rendben volt, hogy néha közbevágott, de nem kedvesen tette, inkább csak határozottan.

Második alkalommal munka miatt 5 perc késéssel érkeztem, az ülés végén megint "leszidott", hogy legközelebb legyek ott 55re, hogy ne negyed óra késéssel kezdjünk (elmentünk még mind a ketten mosdóba). Ezt követően jött az időpont egyeztetés. Megkérdeztem, hogy lehet e nagyobb gyakorisággal ülés. Közölte, hogy az elején mondta már, hogy nem, ezek a szabályok, kell, vagy nem kell. Nem indolta meg, hogy miért van így.

Mondtam, hogy rendben. Próbaltam időpontot egyeztetni vele a következő alkalomra, de nem rugalmas munkaidőben dolgozom, nem tudtam akkor jönni, amikor ő javasolta. Mondtam, hogy egy alkalmat meg tudok oldani korábban, de rendszeresen sajnos nem. Az aznapi időpont, amikor voltam minden héten jó, később tudtam volna menni, korábban nem (a hivatalos nyitvatartasi idejébe elvileg belefért volna későbbi). Javasoltam, hogy a következőt megoldom, az azutánit szeretném úgy kérni, hogy ne kellenjen emiatt korábban eljönni, egyeztessük előre ha lehet. Itt már ideges volt, mondott egy későbbi időpontot,amire visszakérdeztem, hogy ne legyen akkor most a korábbi, és mondta, hogy "nem az előbb mondtam, hogy...". Majd megjegyzést tett, hogy úgy gondolom, hogy csak én vagyok, de neki több kliense is van.

A terápia során volt, hogy próbáltam megnyílni neki, de többször elhallgattatott, és megint nem kedvesen, hogy jó, értem, inkább csak elkezdett felettem beszélni. Empátiát, vagy megértést nem éreztem felőle.

Még csak két alkalmon voltam, de megkérdőjeleződött bennem, hogy jól választottam e. Ettől még lehet jó szakember, alakulhat jól az együttműködés a terápián??



#ajánlás #empátia #terápia #Piszchológos #Megfelelőszakember
febr. 2. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nincs meg a kémia kettőtök között, akkor nem érdemes folytatni a közös munkát. Ha csak rossz érzéssel tudsz hozzámenni, mert félsz tőle, nem bánt veled szépen, akkor nem biztos, hogy tud neked segíteni.

Elég szomorú, hogy manapság nagyon sok pszichológusra érkezik hasonló panasz:((

Online nem tudsz keresni pszichológust? Nekem van, hogy online beszélek a pszichológusommal, ha úgy jön ki, mert messze van a rendelője

febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Online terapiában alkalmanként benne lennék, de az egymás megismerése személyesen fontos nekem, főleg ha belső dolgokat osztok meg.

febr. 2. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2 szerintem (nyilván pszichitől függően) van rá lehetőség, hogy így is úgy is. A lényeg, hogy keress mindenképp egy új szakembert, illetve tudasd ezzel, hogy nagyon nem volt jó így.

Egyébként én is így voltam vele, de néha muszájból meg kellett tenni online is a megosztást:)

febr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Korábban érkezni nem szerencsés. Az én pszichológusom bejárata közvetlen utcáról nyílik és volt már, h a következő paciens benyitott, pedig én még épp csak készültem fizetni és indulni. Nekem elég kellemetlen érzés volt.

A többi része már más kérdés. Ha közbeszól meg ilyenek, az nekem furcsa, főleg az első alkalmakkor, mikor még éppen csak ismerkedik a személyiségeddel.

Már a kérdésedből érezhető, h téged feszéjez a személye, pedig sztem bizalomnak kellene lenni felé. Jó érzésnek kellene lenni hozzá menni. Nem lenne szabad, ha nyűgnek éreznéd. Sztem váltsd le. Keress vki mást.

febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, vannak ilyen “szabályzattal”, meg “szerződéssel” katonáskodó pszichológusok, nekem feláll a hátamon a szőr tőlük. Továbbmennék…
febr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!