Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentalis Egeszseg kategoria...

Mentalis Egeszseg kategoria csak legyszives. Elegge.. Nagyon rosszul vagyok, most hallottam eloszor?

Figyelt kérdés

Elobb tudni kell, hogy van egy rokon, meg en. En voltam pszichiatriai korhazban, a gyogyszer elott mar onserto voltam es szuicid gyakorlatban is. Klinikai szakvelemennyel es pszichiatriai ajanlassal vittem be magam a pszichiatria osztalyra, ahol 1 honapot toltottem. Plusz van egy masik testverem. Ez a bevezeto elozmeny.


Jelenleg:


Rokonnal akivel regota nem beszelek, voltam 5 eves kb. de sokat jart hozzank kiskoromban, jatszott velem megszerettem hiszen rokon meg jofej. Ahogy felnottem meg o is, meghazasodott, gyerekek, kb nem beszeltunk. A felesege nyustolte, hogy miert nem hiv mar at engem par napra.


Majd athivott meg minden. Aztan hazajottem. Beszelgettunk telefonon jo sokat, ki volt akadva, alkohol gondja van, hazassagban szex sincs, valni fognak amint felnonek a gyerekek. Vegighallgattam, probaltam feltenni olyan kerdeseket amik elore vinnek, es vegul mondtam neki, hogy esetleg pszichologus. Azt mondta nem csak ha en is vele megyek. Mondtam jo. De nem tortent meg a reszerol.


1 eve probalom elerni, hivtam kb 3 havonta egyszer, mert azt mondta nalunk mindig otthonod lesz es barmikor johetsz. Sose vette fel. Mult heten viszont de. Kerdezgettem mi van vele, hogy van, sokat dumalt, nem szoltam kozbe, gyerekekkel mi van, multkor amikor volt egy epizodom mondtam neki, amikor elkoszontem tole, hogy mondja meg nekik, hogy szeretem oket. Most viszont elkezdte minden jo, oke, meg van elegedve, fizetes nem olyan rossz, gyerekek jol vannak, majd kerdezte en hogy vagyok, o tudja a multam egy kozepes meretku reszet a masik resze az intenzivebb.. azt nem tudja. De elkezdtem mondani neki, hogy igen szeretnek dolgozni de nincs motivacio, nincs az az erzes, ketszer eszem egy nap, nem is akarok csak mert kell. Folyamatosan hazudni, takarni a legbelso erzeseimet, felvenni a maszkot. Aki klinikai depresszios az talan erti mirol beszelek es nem akarok rizsazni. Erre o elkezdi, hogy akkor minek kerdezek a gyerekekrol, minek beszelek vele, minek hivtam fel ot, mondom mert legalabb ti erdekeltek, o meg elkezdi de minek? Es elkezdte, hogy jo oszinte leszek ugyanilyeneket hallok haveroktol de mar rohadt unalmas es ez csak lustalkodas es kenyelmesseg. Kerdeztem hisz-e a mentalis betegsegekben, azt mondta tenykent kezeli aminek orultem, erre viszont elkezdte gyogyszerfuggo vagyok es le kell allnom szerinte az osszessel szedek 4 felet, es mind mereg.


Majd elmagyaraztam melyebben a dolgokat, az onsertest, es kerdeztem hogy szeretne e beszelgetni velem, szeretne-e hogy lassam a gyerekeit, es mondta hogy nem ne haragudj mert miert lassanak egy nagybacsit akinek semmi motivacioja nincs, es mentalis beteg. Vegul nem jutottunk semmire, kerdezte minek beszelgessunk akkor most tovabb? En meg mondtam, hogy meselhetne a gyerekekrol bovebben magukrol, lokte ugyanazt a szart. Van egy masik testverem, es elkezdte, hogy a gyerek erdeklodik iranta mar, meg minden - megjegyzem eddig mondta, hogy mikor jovok megint en le - ezt mondta tavaly kb a gyerek. Most mar a masik testverem, engem mar nem.


Allitom, hogy nem akart velem beszelni csak mar annyit hivtam (1 evben kb 3 - 4 szer tobb ho elteltevel), es most megmondta, hogy eleg, nem akarja, hogy a gyerekei lassanak, engem ki akar hagyni az egesz eletebol, tobbet ne hivjam. De hozzatette, hogy barmikor talalkozhatunk, de soha nem veszi fel a telefont - hivni egyszer sem hivott max vissza.


Es amikor en segitettem neki? Amikor en mondtam hogy segitek letenni a sort? Amikor nekem 40 percig nyomhatta a hazassagi problemajat? A munkajat elvesztette? Hogy hozzank jon majd aludni? Es most meg en mit rinyalok, es nem akar tobbet latni mert mentalis beteg vagyok es beszelgetni akartam vele, gyerekeivel mert szeretem oket.


Akik mentalis betegek tapasztaltak ilyet? Mert ez nagyon sziven szurt...



febr. 6. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Epic NPC moment, köszönjük, hogy megosztottad.
febr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
koszonom
febr. 6. 22:40
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
7 éve nem láttam a keresztgyerekeim, nővérem pedig 4 éve a saját gyerekeit.A sógorom és kedves családja jóvoltából.
febr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3


Mi okbol? Szedsz gyogyszert es eliteltek?

febr. 7. 10:24
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
20éve szedek gyógyszert és úgy gondoljàk, hogy veszélyt jelentek ràjuk nézve.Valamilyen szinten egyett is értek velük mert önsértő viselkedésem is van a legdurvább fajtából, tavaly pl főbe lőttem magam.De csak magamra vagyok veszélyes mert egyébként a legbékésebb természetem van, idegenekkel is, nem csak ismerősökkel.
febr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nalam pont ugyanez van az anamnesisemben, onserto vagyok nem kozveszelyes. De senki nem akarja elhinni ha mondom, hogy onserto vagyok mert szerintuk olyan nincs, hanem olyan van csak, hogy on-/kozveszelyes. Viszont en nem birok emberek kozott lenni, a jelenletuk, akik ismernek a tekintetuk, az iteletek, gunyok, flegma, lenezesek mar irritalta tettek akik ismernek annyira, hogy mentalis beteg vagyok - sokan el sem hiszik ezt hanem azt mondjak ez kenyelmi allapot, lustulas, "ez a legkonnyebb eletforma" ezt konkretan hallottam mar.


Es azt mondta, hogy igen van mentalis betegseg tenykent, de o teljesen a gyogyszerek ellen van, mind mereg (de ugye a lazcsillapito nem amit a gyerekenek ad), olvasott konyvet/konyveket tucatjat a gyogyszerbusinessrol amit nem tagadok van egy formaban de nem ugy ahogy o gondolja, de olvasson akkor a masik oldalarol is. Mennyi kezelt van, mennyit javit peldaul, klinikai kiserleteket minek finansziroznak es publikaljak, tartanak nyilvan eredmenyeket a sikertelensegrol (amivel magukat jaratjak le a cegek) meg sikeressegrol is peldaul? Miert tartjak fenn ezeket az oldalakat nem kormanyzati oldalak? Miert irjak le a sulyos mellekhatasokat ami eltantorit megannyi embert, hogy ne szedje a gyogyszert, peldaul szoszerint idezek "Hirtelen szívhalál" az olanzapinnal? Es ennel tobb van, indukalt parkinszonizmustol kezdve tardive dyskinesia stb. Ezzel magukat jaratnak le.


Es ekkor mar indul a konspiracio teoria (masok szamara roviden konteo) ha felteszem ezeket a kerdeseket.

febr. 7. 11:58
 7/8 anonim ***** válasza:

A rokonod alkoholista.

Ez sok mindent megmagyaráz. Nem igazán fogja fel, hogy másnak is lehet baja, a saját problémája sem érdekli, nem még a másé!

Attól függ hogyan beszél veled, hogy éppen mennyit ivott, és részeg, vagy nem ivott, és hiányérzete van.

Az is zavarja őt, hogy veled a leszokás is szóba került már, és azt szeretné elodázni, mint általában a többségük. Majd!

Ne vedd a szivedre amit mondott, lehet, hogy már teljesen más a véleménye.

De érzelmileg tartsd távol magadtól, mert csak keserves csalódást okoz.

febr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7


Ez most felvilagositotta a szemem, ez nagyon konstruktiv komment. Erre nem gondoltam. Igen egyebkent bevallotta hogy nagy gondja van a sorrel alkalmankent. Es apank halalat en ugy erzem engem okol mert ongyilkos lett, es az en nevemet mondta utolso idejeben - hosszu sztori de anyamat verte, anyagilag kidobta mondjuk ugy, velunk egyutt es ennek ellenere azt mondja, hogy szerett minket es felnez ra es eltekint minden ilyen dologtol, 8 evig tartott a valasi per, cege volt, nem tudni miket fizetett le nem tudom lehet semmit senkit. De tozsdezett is.


De en ugy erzem, ki akar teljesen zarni az eletebol, olyanokat mondott.

En videken elek es BP rol jottem, jottunk, es volt egy ev amikor le is hivott o magatol menjek le. Le is mentem tok jo hangulat, ketten este beszelgettunk gyerekek aludtak, jatszottam veluk, es akkor viszont a felesegevel azt mondta kozel valas lesz amint a gyerekek felnonek. Most 1 ev utan ujra talaltak egymasra? Javitsatok ki de az nem szokas, pszichologus nelkul raadasul.


Mostanaban kerdeztem gyerekek hogy vannak, "jol vannak koszonik" meg kerdeztem rola is hogy erzik magat "jol, rendben minden" en meg kerdeztem "ez ilyen rendben rendben vagy rendben de..?" "Neem, minden oke"


Nem tudom de nagy fordulas tortent az eleteben, olyanokat mond hogy imadja a termeszetet, megy uszni, elvezi amikor kimegy reggel a napkeltere meg ilyenek de ugy erzem ezek fedo szavak es mogottuk mas van. Azt nem tettem hozza, hogy neki is van sztorija, szadista (volt?) errol nem is hallottam valami kutyaval csinalt valamit es nem akart senki beszelni errol, kiskoraban nagyon aggressziv volt, de kesobb lenyugodott. De olyan aggressziv sajat bevallasa szerint, ha egyedul maradt mert apa nem volt otthon akkor letepte a fuggonyt, rongalt meg ilyenek. De ez abbamaradt.


De ez amit mondtal hogy hozzam asszocialja a negativ gondolatait es ki akar zarni, es unalmasnak hiv engem a mentalis betegsegem miatt (eddig nem?) amit el tudok kepzelni de nem is beszelek roluk, nem panaszkodok max ha belekerdez akkor belemegyek de persze akkor meg unalmas. A masik, hogy emlitettem le szokott hivni vagy lehivott egy parszor 1 - 2 evig es fel is mentem hozzajuk. Es azert, mert mondta, hogy nagyon kivancsiak ram kifejezetten, engem mar lattak.


Most meg hirtelen azt mondta, nincs kedve a gyerekeihez felhozni engem akinek nincs motivacioja es mentalis beteg, es gyogyszerfuggo, es kerdeztem, hogy akkor a 70 eves pacemakeres is "eszkozfuggo"? A fibrillaciora gyogyszer is fuggo? Magas vernyomas? Parkinson kor aki dopaminet szed (igaz nem okoz euforiat de o ezt nem tudja)? Persze az nem. Ott mar akadozott a mondanivaloja, hogy ami psziches meg minden az fuggo csak es mereg. Nem tudom. 52 eves, lehet ez is kozre jatszik.


Persze rokon messze van, de a csaladtagok szama eleg kicsi es igy o kozel van. Ezert is erint rosszul a dolog, mert mi tortent??? Eddig tok joban voltunk, szedtem gyogyszert nem volt gondja, mentalis beteg voltam gyerekekhez engedett, nem vagyok gyogyszerfuggo, nem vagyok kozveszelyes. Akkoriban elmentunk meg kirandulni is egyutt. Testver amugy kulfoldon van, USA ban, a baj az, hogy rakos lett, feher versejtel kapcsolatos, sokat alszik, meg minden de stabil egyelore az allapota.


Elkezdi minden jo, minden rendben, gyerekek jol, de semmit nem reszletez, hogy farsang meg ilyenek amiket mondani szokott. orat 2 orat szoktunk beszelgetni, most meg 15 perc kb. de szerintem ez volt az utolso. en vettem a lapot. 2 ev alatt kb 4 - 6 szor hivtam, vissza sem hivott, de kozolte velem nemreg hogy a gyerekenek mindig felveszi - nem igy mondta de megint burkolva. en szerintem o nem lemondott rolam, hanem le akar szarni es lehet mar sikerult neki boven. Eddig gyerekek latni akartak, es mit fog mondani akkor a testverem mi van velem ha kerdezik a gyerekek miert nem lehet engem latni? Kivancsi leszek mivel magyarazza ki ezt a testveremnek mert annyira mar joban vagyunk, a noverem meg a gyerekeknek, a gyerekek meg beveszik-e ezt a dumat. Egyedul mar csak en vagyok kozeli tavolsagban a gyerekeknek meg a testverem azon a vonalon. Lehet ezzel meg is van elegedve mondjuk.


Mindenesetre napok ota gondolkodtam ezen es nem tekintem mar rokonomnak, csak messzi hozzamtartozonak akinek gondjai vannak, ahogy nekem is. Egyebkent azt is mondta hogy hatalmas vitaik vannak (1 eve mondta) a felesegevel, karomkodnak en meg kerdeztem, hogy ez igy biztos jo, hogy este ordibaltok es karomkodtok aggresszivan? Mert en ezt ateltem es nezd mi vagyok. Mondta tudja nem jo. erre nem mondtam semmit. nagyon labilis mostanaban az elmult 1 - 3 evben a viselkedesmodja. en ezt kapuzarasinak gondolom. de valahogy megsem. valahol oszinte volt. lehet mar akkor is ivott amikor beszeltem vele azert volt ilyen "nyilt". egyszer azt mondta hogy oljem meg magam ha ugy erzem tenyleg, erre 1 evre lemegyek hozza es tok jol erezzuk magunkat, most meg nem is akar latni, fedoszavak (szerintem), es lehet mar egy kicsit be volt csipve mikozben beszeltunk es total nincs rendben se a hazassaga, se anyagilag azt mondta, es azt mondta, hogy egyedul a gyerekek miatt el.


Nem akartam mondani neki, de ha a gyerekei kozul valamelyiknek ugyanilyen problemaja lenne mint nekem, mit tenne? Azt mondana neki amit nekem? Old meg magad ha tenyleg ugy erzed? Ezek nagyon radikalis es inkoherens kijelentesek, magatartas, labilis ahogy irtam. Nem tudom komolyan vegyem-e vagy ne. de ugy erzem, hogy az alkohol vagy ha nem is volt benne, de az oszintet hozza ki az emberbol mert fellazul. ha tenyleg ezt gondolja, akkor nem keresem ot tobbet. o meg plane nem fog. De lehet majd 10 ev mulva a gyerekei fognak engem, vagy o maga keresni hogy mi van velem. de amilyen uton van jelenleg, eltakarja a problemakat szurovel a pohar felett, a pohar elobb utobb megtelik. feltem a gyerekeit, ot is, a felesege meg mar nem is ir nekem, es gyanitom nem azert amiert a rokonom, 1 - 3 eve o cseszte le a rokonom miert nem hiv engem at neha, most mar nem kellek, pedig nem is beszeltunk. Mondjuk azt nem tudom, hogy meg mindig cseszteti-e emiatt mert nem beszelunk. Lenyeg a lenyeg. en lezartam ot. hozzatartozo es kesz de nincs dolgom vele ahogy mar neki sincs velem.

febr. 8. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!