Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek sikerült pánikrohamb...

Valakinek sikerült pánikrohamból meggyógyulnia önerőből?

Figyelt kérdés

Sajnos szívritmuszavar és pánikrohamom alakult ki kb egy 2 éve. Orvos nem nagyon tudott mit kezdeni vele, meg is értem, pszichológust ajánlott. De magánra nem igazán van pénzem (meg kedv is kevés). Nem tudom mivel tudok segíteni magamon, elkezdtem edzeni, figyelni az étkezésekre, talán az segített picikét, hogy amióta tudom, hogy mentális dolog ezért magán a tüneten nem aggódom szét magam.

Előtte a szívritmuszavar (kb 3 évvel ezelőtt kezdődött) napi szintű volt, voltam dokinál akkor annyit mondott, fiatal vagyok (27 éves akkor), a kardiológiaára 5 hónap a várakozási idő, szerinte stressz. Utána fél évvel jött az első pánikroham egyik éjszaka, azt hittem meghalok, rohantam orvoshoz, akkor derült ki. Azóta szívritmuszavar hetente párszor jön elő, inkább zavaró, pánikroham havonta párszor.

Őszinte leszek, fogalmam sincs miért jött ki, azt hittem nem vagyok aggódó típus. Inkább olyan vagyok, aki nem élvezi az életet, de nem stresszelem szét magam mindenen ezért. Tényleg akarok változtatni magamon, mert semmi értelmét nem látom az életemnek jelenleg, próbálok valahogy kitörni ebből a letargiából, de hiába a mozgás és az egészséges evés, nem segített a gondolataimon, se a pánikrohamokon. Próbáltam hobbikat, mindent abbahagyok egy idő után, semmi nem fog meg... Hátha van köztetek valaki aki tud jó tanácsot adni. Ha valaki járt hasonló cipőben, mit tud ajánlani? Csak folytassam aztán jobb lesz? De az agyamon hogy változtassak, hogy ne legyek ennyire kedvetlen? Gyógyszer egyáltalán nem akarok szedni.


febr. 7. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van. A szívritmus-zavaron mit értesz? Írtak ki rá gyógyszert?
febr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A pánikbetegség lényege hogy az elméd folyamatosan ugrál a múltból a jövőbe és nem tud megpihenni a jelenben, ez generálja a félelmeket.


A pánik akkor jön amikor már nem bírod a feszültséget és kitörsz!

febr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: nem kaptam gyógyszer mivel nem küldtek el vizsgálatra. Most lehet elküldenének, gondolom kellene 24 órás ekg vizsgálat a fene tudja, de én se akarom.


Második: Mondanak mindent olvasgattam utána. A nővérke próbált segíteni, hogy eresszem le a gőzt azt mondta, így kezdtem el futni. De sajnos még vagyok kötve agyilag, nem tudom mi a "gyógyulás" titka. Azt se tudom miért vagyok az aki... Inkább idegesítő az egész.

febr. 7. 18:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!