Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudok megküzdeni a...

Hogy tudok megküzdeni a stresszel anélkül hogy gyógyszereken éljek?

Figyelt kérdés
Mostanság elég jó irányba halad az életem, de borzasztó stresszes vagyok, túlgondolok mindent, pörög az agyam, elkap a szorongás a jövőtől való félelem. Teljesen furán hat ez azokután hogy jó munkát szerezte, életmódot váltottam, és kezdtem helyrehozni magamat. Mindig ha valamivel kapcsolatban meg tudom nyugtatni magamat, akkor az agyam átugrik egy újabb stresszforrás keresésére. Nem feltétlen látszik kívülről rajtam, sőt mikor munkatársamnak megemlítettem meg is lepődött, hogy sose gondolta volna hogy ilyen szorongós vagyok, de egyszerűen nem tudom melyik út vinne afelé, hogy ez a folytonos frusztráltság, és mindenen való szorongás mérséklődjön?

jan. 31. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Belső feszengés?
jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Ez valami konkrét fogalom, vagy hogy értsem pontosan? Bocsi ha hülyeséget kérdek.
jan. 31. 14:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé úgy hangzik mintha valami feldolgozatlan traumád lenne. Ezt kéne kipuhatolni, hogy honnan eredhet és azután megtenni a lépéseket.
jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Egyébként ezt többször hallottam már, de ha valami traumatizált az hogy lehet feldolgozni? Mármint én tudok bőven olyan dologról ami traumát okozott, de ezt tudatalatt nyomhatja az ember?
jan. 31. 14:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják generalizált szorongásnak. Nekem is ez van, mielőtt gyógyszerre szorulnál keress egy pszichoterapeutát és dolgozzátok fel a múltat. Nekem 15 éve jó volt.
jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Meg kell keresni mi volt a trauma kiváltója és utána tudatosítani hogy igen, megtörtént, de már vége. A pontos lépések attól függenek, mi is a trauma konkrétan. Feldolgozni eltarthat pár évig, súlyosságtól függően, de mindenképp nagy önreflexió kell hozzá. Fel kell ismerni a saját gyengeségeinket és elfogadni őket, majd megtalálni hogyan tudjuk kezelni őket. Illetve a környezetünket is alaposan szemügyre kell venni, segíthet ha kívülről próbálod nézni magadat, mintha valaki más lenne.

3-as voltam.

jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!