Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihez forduljak az alábbi...

Kihez forduljak az alábbi tünetekkel, ha nem érdekel semmi az életben és folyamatosan butulok?

Figyelt kérdés

Van egy krónikus betegségem és már a kezelése előtt is eléggé nihilista voltam, de - nem tudom azzal összefüggésben-e - azóta folyamatosan romlik ebből a szempontból az állapotom.

Régebben még érdekeltek max a videojátékok, de ma már az sem. Semmi hobbim nincs mert semmi nem éri el az ingerküszöböm.

Egyre jobban elvesztem az érdeklődésemet minden iránt.


Munkába be tudok járni (irodai munkakör diplomával), de a kollektívát (en bloc az embereket) nagyon nehezen bírom. Nem tudok humorizálni, emberekkel kapcsolatot építeni. Anno csoda, hogy meglett a diplomám, ma már semmi tanuláshoz nincs erőm.

Semmihez nincs véleményem, nehezen teljesítek munkahelyen, mert teljesen hiányzik a logikus problémamegoldó képességem és idő kérdése mikor rúgnak ki.

Van bennem egy konstans de nem súlyos szorongás és jövőtől való félelem, tanácstalanság.

Primitív életet élek, spórolok, sokszor 2 napig sincs kedvem fürdeni miközben olykor megveszek értelmetlen dolgokat, hogy legalább vásárlással színt vigyek az életembe.


Tehát nem tudom eldönteni, hogy autista/adhd-s/depressziós/alzheimer-es/neurológiai beteg vagy szimplán csak életunt reményvesztett ember vagyok (esetleg ezek kombinációja).


Az lenne a kérdésem, hogy első körben kihez kellene fordulni, hogy apránként helyrehozzam az életem (ha egyáltalán lehetséges ez)?



febr. 11. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez inkább depressziónak tűnik. Pszichológushoz érdemes menni magán úton (az államiban szakember hiány van). Arra mindenképp számíts, hogy a terápia egy folyamat, tehát hosszú idő, de megéri dolgozni magadon.

Az, hogy felismerted, segítségre van szükséged, már a kezdő lépés, szóval így tovább!

febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És hogyan/mi alapján válasszak pszichológust? Van többszáz a városban.
febr. 11. 17:21
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Sportolnod kéne valamit járj kondoterembe. Ugrálókötelezz. Tölts fel fotókat facebookra. Valamit kezgyé magaddal. Az hogy bejársz dolgozni csak annyit jelent hogy nem halsz éhen. Legyen érdeklődésed.
febr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Senior Séf ***** válasza:
46%
Ezek a felborult bélflóra tünetei. És itt nem fog megállni a történet.
febr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És ha ez kiégés?
febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Pszichológussal kezdd, ha pedig gáz van, akkor szól, hogy neked pszichiáter is kell a gyógyszer miatt, nálam így ment a dolog.

Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, a depresszió abszolút rontja a kognitív képességeket sajnos.

Az autizmus, ADHD pedig egy külön sztori, de ezek nem zárják ki, hogy magadra szedtél még egy depressziót, ha az előbbiek kezeletlenek maradnak, akkor az ember hajlamos is egyéb mentális betegségekre felnőtt korára. Így felnőttként pedig már érdemesebb erre az extra csomagra fókuszálni elsőkörben, később persze próbálhatsz diagnózist szerezni, ha autizmus/adhd gyanúd van.

Sok sikert kívánok neked, hogy mihamarabb jobban érezd magad.

febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 évig voltam depressziós és extrém módon szorongtam.

Bár furcsa, de nálam az váltotta ki, hogy ugyanúgy elkezdtem butulni, ahogy te írod. Nekem főleg a memóriám ment tönkre, aztán egyéb kognitív képességek. Ez azután, hogy egy értelmes, intelligens ember voltam, nagyon rosszul érintett. Szervi probléma sose volt, megjártam mindent.

Majd 2 év után, egyik napról a másikra, ahogy kezdődött úgy el is múlt.

És ezután az egyéb problémák is javultak.


TLDR

Ha én nem lettem alzheimeres, te sem vagy az.

febr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
35%
febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!