Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segítsek a barátomnak?...

Feketeruhasember kérdése:

Hogyan segítsek a barátomnak? Szerintem paranoiás.

Figyelt kérdés

2 éve kezdődött kb hogy egyre körmönfontabb összeesküvéseket vél leleplepezni maga körül amiknek a lényege mindig az hogy őt valaki megfigyeli és/vagy felhasználják a személyazonisságát bűncselekmények elkövetésére.

Úgy gondolja a telefonja kameráján keresztül figyelik meg ezért az le van ragasztva. Nem szeret telefon mellett beszélni mert folyamatos élő kaocsolatos megfigyelés van. A szobájában mikrofonokat telepítettek a falba ami be van gipszkartonozva és le van festve. Nem szól egy nőhöz sem mert úgy gondolja azzal veszélybe sodorná merz utána a "rossz emberek" a szövetség nyilván elkapná a lányokat és kikérdeznék vele kapcsolatban.

Azt gondolja hogy az ő megfigyelésében benne van a mobiltelefon szolgáltató is és a rendőrség is , meg egy titkos egylet is amiben a fél város benne van. Külföldön cégeket hoznak létre a nevére és adót csalnak. Retteg hogy el fogja vinni a rendőrség mert mindent rákennek majd.

Múltkor átjött hozzám és pont akkor hívtam mikor megérkezett de még kint volt és azon tépelődött hogy én honnan tudhattam hogy pont akkor jött neg mivel ez véletlen nem lehet. Sokszor lát drónokat amik szerinte a kocsi mellett alacsonyan repülnek és követik őt ahová megy.

A főnökére azért gyanakszik nert egyszer szóba került hogy a főnökének nincsen iphone telefonja de ő az irodában mégis látott egy lightning kábelt tehát akkor nyilván hazudott és vakami rosszban sántikál. Ha előveszem a telefonom akkor azt hiszi éppen lejelentem a helyzetét a "fiúknak" és nem tudja én kinek az oldalán állok. Ha egy járókelő a háza előtt kétszer megy el akkor az szerinte egy beépített ügynök aki éppen az ő routére tölti fel a telefonjáról a kém programot ezért ilyenkor addig gyorsan áramtalanítja a routert. Nem lehetek úgy a közelében hogy a telefonon nekem be van kapcsolva a bluetooth meg a wifi mert akkor biztisan az én készülékemen keresztül szinkronizálják fel neki a hamis helyadatokat. Telepített otthonra kamerákat amik szerinte nem működnek mert éjjel vagy amikor nincsen otthon akkor is bejárkálnak a házba és mikrofonokat telepítenek az ágya alá meg a falakba de mire vissza érne mindig eltűnnek mért nyilván a közlekedési kamerákon keresztül előre látják hogy ő mikor jön meg. A fogait nem meri betömetni mert attól tart hogy gps jeladót tesznek be neki. A múltkor egy kis pöttyöt látott a lábujján és szerinte akkor éjjel elrabolták és be kábítószerezték hogy az implantátumokat vagy a chipet bele helyezzék a testébe. Ha autót kölcsönöz abban is mikrofont sejt a rádió mögött. Az email fiókja ellenőrzés alatt van. És ő benne van szerinte egy szülői felügyelet csoportban amit az apple irányít és rajta keresztül szolgáltatják ki a titkos egyletnek, bennen van az apple a rendőrség és a mobil szolgáltató is. Meg még ezer egy ilyen agymenése van.. És nem lehet meggyőzni semmiről sem. Mert az is gyanús neki.


Mit lehet ilyenkor csinalni?


febr. 12. 01:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%

Sehogy. Súlyos beteg.

A családja vigye orvoshoz.

Ha nem akarsz tönkremenni, szállj ki.

Változtatni nem tudsz. Akár elfajulhat az elmebetegsége.

febr. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
16%
És véletlenül nem "Apple"-ra szeretné változtatni a vezetéknevét?
febr. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
49%

Legközelebb nagykéssel akarja kiszedni belőled a kamerákat és mikrofont?

Én teljesen megszakítaná vele a kapcsolatot. Ez egyre súlyosabb lesz.

febr. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Tudom kezelni hál isten. Nagyfiú vagyok. Meg mégiscsak álltalános iskolai pajtásom. Segíteni szeretnék de nem tudom én mit tudnék vele csinálni.
febr. 12. 01:25
 5/27 anonim ***** válasza:
13%

A bedrogozás része igaz lehet, csak nem mások tették vele, hanem ő maga. Szerintem keményen tolja.

Amugy meg ki a fenének hiszi magát, hogy mindenki őt akarja megfigyelni?! Ne legyenek illúziói, ő is csak egy tű a szénakazalban, vagy valami kiválasztottnak hiszi magát?

febr. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
71%

"vagy valami kiválasztottnak hiszi magát?"

Minden paranoid skizofren ezt hiszi magarol... es keptelen veluk megertetni, hogy jelentektelen alakok.

febr. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
Ez skozofrénia (tudom, mindjárt jön valami gyakoris gondolatrendőr, hogy ne diagnisztizáljak), de ennél egyértelműbb nem is lehetne. Neki sürgős pszichiátriai kezelésre, gyógyszerekre van szüksége. Nem, te ezt nem tudod kezelni. A szüleivel beszélj, vagy ha nem tudsz/nem normálisak, kérdezd meg a saját haziorvosodat, hogy mit kell tenni.
febr. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
A szülei meg a bátyja is normális. De ők csak nevetnek rajta meg nem veszik komoolyan. A vicc az hogy együtt laknak de senki se a tesója se az apja nem tapasztal idegen behatolást csak ő.
febr. 12. 08:18
 9/27 anonim ***** válasza:
83%
Ez nagyon szomorú, hogy kinevetik. Ezek szerint nem normálisak.
febr. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Normálisak ők csak nyilván ugyan úgy tehetetlenek.

Amúgy ez a srác akiről szó van mindemellett egy nagyon rendes segítőkész ember soha nem ártott senkinek csak hát ugye a paranoia..

febr. 12. 08:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!