Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire van jelen az életedbe...

Mennyire van jelen az életedben az alkoholizmus?

Figyelt kérdés

Nem csak arra gondolok, hogy Neked vannak-e gondjaid, hanem hogy a szűk környezetedben, családtagok, közeli barátok körében jelen van-e a probléma?

Ha igen, milyen hatással van rád ?



jan. 12. 12:43
A kérdező szavazást indított:
egyáltalán nem találkozom a problémával
elenyésző mértékben van jelen, de nincs különösebb hatással az életemre
létező probléma a környezetemben, emiatt részben érint is
napi szinten találkozom a problémával, így erősen érintett vagyok
alkoholista vagyok
50 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%

Definiáld a fogalmat: alkoholizmus...

Van egy tudományos definíciója, de nem vagyok biztos benne, hogy te ugyanazt érted alatta.

jan. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Én hetente meg iszok 2 sört.
jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Apukám alkoholista volt, de ő már nem él. 2 bátyám szintén alkoholista, de ami a nagyobb baj számomra, hogy ilyenkor nagyon agresszívek, egyikük már börtönbe is ült. 1 éve megszakítottam velük a kapcsolatot.

Én csak decemberbe iszok alkoholt, forralt bort és Szilveszter éjjelén pezsgőt koccintáskor.

jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Igazából van aki szerint heti 1 sör is alkoholizmus, van aki szerint a sör nem is alkohol.
jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Szinte naponta iszok vmit, este vagy ebéd után, max. 2 pohár, attól függ, vezetek-e másnap. Ha igen, akkor este nincs pia. Ha férj iszik vhol, akkor én vezetek. Tudni kell a mértékét, mi az, amit másnap már megérez az ember és nem éri meg meginni, nálam ez a két pohár bor, ami belefér.
jan. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
A sör annyira egészséges, hogy kötelezővé kéne tenni
jan. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Nekem az anyám alkoholista

most már nincs rám hatással

mert nem tartom vele a kapcsolatot.

De emlékszem állandóan engem küldött

gyerekként sörért meg a húgomat.

Egyszer volt hogy kiszakadt

a szatyor és ki estek belőle

A sörök és ezt a járókelők is meg látták. Nagyon kínos volt.

Idősebbként is engem küldött érte mindig.

Kb 7_ 8 doboz sört

meg ivott mindennap.

jan. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Apám alkoholista volt, félig halálra itta magát, de visszahozták, szóval még idősek otthonában tengeti életét. A gyermekkoromat megmérgezte a piálása, amibe egy ideig anyám is belecsúszott, de ő hála Istennek kijött belőle, de ismerős az emlék, ami az előző kommentelő is írt, hogy el kellett mennni gyerekként a kocsmába vagy boltba sörért. Gyűlöltem.


Fiatalabb koromban én is majdnem elindultam ezen az úton, bulik, rossz baráti társaságok, de aztán egyszer azt mondtam, hogy itt megállj és ebből elég, mert amúgy sem szeretem egyik alkoholos italt sem, ráadásul kicsi vagyok nem is bírom. Ennek sok éve már, hogy még egy pohár pezsgőt, semmit nem iszom, nem is hiányzik.


A testvérem ő belemerült, bár rendes munkája van, rengeteg frusztrációja is, és szinte minden nap iszik, ez különösen érzékenyen érint, mivel nálam lakik. Jó párszor volt ebből konfliktus, nem tudom hogyan tovább, mert rá nagyon rosszul hat a pia, kiszámíthatatlan, agresszív, és úgy egyáltalán nem szeretem a részeg embereket, beszélni sem lehet velük.

jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Senior Séf ***** válasza:
77%
Májusban leszek 32 éve száraz alkesz.
jan. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Eléggé.
jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!