Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek megnyílni senkinek....

Nem merek megnyílni senkinek. Ez miért lehet?

Figyelt kérdés

Egy ideje már érzem magamon, hogy én mindenkit meghallgatok, ha tudok akkor segítek is neki, de én soha nem beszélek úgy komolyabban senkivel.

Eddig nem volt olyan, hogy valaki kibeszélt volna. Úgyhogy nem tudom, hogy mi miatt lehet.


Illetve mostanában sokszor vagyok "egyedül" az osztályban, hogy például magamtól nem megyek oda senkihez inkább olvasok egyedül a padomnál vagy zenét hallgatok.


Az osztályomban amúgy sem értem el, hogy én legyek a "nagymenő" (bár nem is volt célom, hogy az legyek) és ezért a többiek sokszor úgy vannak vele, hogy "most nem figyelek oda rá, úgyis tudom, hogy nem fog beköpni a tanárnak". Amúgy ezt soha nem mondták ki, de én így gondolom. Úgyhogy valószínűleg ez is közrejátszhat.


Pszichológushoz is járok, de neki sem számolok be mindenről, főleg nem az érzéseimről. Leginkább azért mert ott van a kezében a toll, a papír és mindenről maradandó "bizonyíték" marad.


Illetve, hogyha az osztályomba valaki azt mondja, hogy ez nekem most nagyon rosszul esett, az számomra tök oké.

Viszont én amikor ilyet mondok akkor ilyen "egoistának" érzem magam.


És arról sem szoktam beszélni, hogyha valami bajom van, például mostmár napok óta szédelgek egy kicsit, meg egy kicsit a fejem is fáj, de senkinek nem szóltam róla, csak egyszer-egyszer megemlítettem. (ezt is ilyen egoista dolognak tartom, de csak magamtól)



febr. 16. 15:29
 1/5 A kérdező kommentje:

Illetve azt kihagytam, hogy mostanában egyre többször jövök úgy haza suliból, hogy azt érzem, hogy mindjárt elsírom magam. Pedig nem történt semmi. Ilyen volt például amikor a többiek üvöltöztek órán, vagy amikor a tanár üvöltözött a többiekkel órán.


És nem leszóló/beszóló kommenteket kérnék, hanem segítséget.

Köszönöm!

febr. 16. 15:42
 2/5 anonim válasza:

ha szédelegsz, vagy egyéb bajod van, mindenképp szólj róla valakinek, akiben megbízol. egyáltalán nem leszel egoista attól, ha fontosnak tartod az egészséged :)

nem tudom, hogy van-e testvéred, de azt mondják, akik egyedül nőttek fel, azoknak nehezebb megnyílni. illetve, ha kamasz vagy akkor ez mégjobban érthető. vigyázz magadra, és mindenképpen próbálj beszélni valakivel, akiben megbízol, esetleg kérd meg a pszichológusodat, hogy ne jegyzeteljen.

febr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, van egy bátyám aki már nem velünk él, és egy öcsém aki még csak másodikos. Viszont a bátyám holnap jön haza pár napra, lehet, hogy neki elmondom.


Az egészségemről azért nem beszélek mert nem komoly, mint mondtam csak pár napja kezdődött. Ha komolyabb lenne akkor elmondanám -csak még nem tudom, hogy kinek-.


Köszönöm a gyors választ.

febr. 16. 15:47
 4/5 anonim ***** válasza:

A pszichológus nem azért jegyzetel, hogy bizonyítékot gyűjtsön ellened, hanem azért, hogy pontosan a megfelelő kérdést tudja feltenni.

Meg amúgy is köti a titoktartás.

febr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom, de attól még ez zavar engem.
febr. 16. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!