Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jakab Ferenc pécsi virológus...

Jakab Ferenc pécsi virológus öngyilkossága előtt feltételeztétek volna róla, hogy lelkileg padlón van, és valószínűleg senki sem volt, akivel ezt meg tudta volna beszélni?

Figyelt kérdés

Szerintem ez tragikus.

Nem gondoltam volna, hogy ez szakmailag sikeres, elismert szakember ennyire magányos a problémáiban.



febr. 16. 18:26
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
88%

A szakmai sikernek semmi köze a magánéleti problémákhoz. Semmi összefüggés nincs a kettő közt.

Ismerek nem egy szakmailag sikeres embert, akinek egyébként romokban az élete, szar a házassága, vagy mentális problémái vannak. Egyik sincs kiírva a homlokára, ha valaki nem ismeri közelebbről, fogalma nincs róla, hogy mi van a háttérben.

febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
71%

Most kerestem rá, mert nem hallottam erről a hírről. Nagyon fiatal volt még a halálhoz, én se értem mi lehetett az oka, hogy ezt tette.


Én csóri senki vagyok, aztán mégse töröm a fejem ilyesmin.

febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
88%
Sokan nem beszélnek a lelki dolgaikról. Egyszer olvastam egy cikket egy felmérésről, melyből kiderült, hogy nagyon sokakat, bár sok ember veszi körül: látszólagos barátok, párkapcsolat, szülők. És ennek ellenére mégsem beszélik meg velük sem a gondjaikat. Vannak kivételek persze, most nem azt mondom, hogy egyáltalán nem kommunikálunk egymáshoz, de az, hogy sok embernek van családja, barátaik és még sem mondják el még nekik sem. Én megdöbbentem ezen akkor. Nem csak azok magányosak, akiknek nincsen senkijük.
febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
10%

Nem es elmebeteg volt, onzo, lusta semmirekello


- atlag magyar

febr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
75%
Nem feltételeztem; az, hogy (feltehetően) nem fordult senkihez a problémáival, az nem jelenti automatikusan azt, hogy nem lett volna kihez. Sokaknak épp az a legnagyobb baja, hogy magukba zárkóznak, és senki előtt nem fedik fel a problémáikat. Pl. fél, hogy elpletykálják, vagy egyszerűen nem akarnak azok előtt sebezhetőnek vagy gyengének látszani, akikben megbízna.
febr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

2-3)

Tényleg döbbenet, hogy én család nélkül többnyire arra gondolok, hogy egy ilyen sikeres, családos, elismert embernek mennyi segítő barátja lehet, meg harmónikus élete...

Aztán döbbenet... :/

febr. 16. 18:44
 7/36 anonim ***** válasza:
48%
A szakmai sikernek semmi köze a boldog magánélethez.
febr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
78%
Nagy a siras amikor elhunyt valaki de amikor segitseg kell neki akkor lerazzuk ugye...
febr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
A 7-eshez annyit, hogy tény, hogy szakmailag sikeres ember is lehet mély depressziós, de azért az ember feltételezi, hogy a sikerek valamelyest kompenzálják a magánéleti kudarcokat. Illetve, ha anyagilag is biztonságban van, és ezt saját maga érte el, akkor feltételezhető, hogy merít ebből annyi reményt, hogy csak jóra fordul egy csődös magánélet. Pláne, hogy egészséges fizikailag, és még jól is néz ki.
febr. 16. 19:15
 10/36 A kérdező kommentje:

Attól is függ, hogy ki, milyen erős lelkileg. Mindig furcsán néztem egy ismerősömre, hogy tök jó anyagi helyzetben, szuper állás, és szülők, testvérek, unokatesók, munkahelyi barátok mellett, hogy ki van készülve, mert nincs barátnője/felesége. De frankón depressziós. Aztán mi ez ahhoz mérten, ha se kutyád, se macskád, családod ohne, keveset keresel, létbizonytalanságban kucorogsz...

Mégis van, hogy nem zuhansz úgy be, mint pl ő.

febr. 16. 19:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!