Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jakab Ferenc pécsi virológus...

Jakab Ferenc pécsi virológus öngyilkossága előtt feltételeztétek volna róla, hogy lelkileg padlón van, és valószínűleg senki sem volt, akivel ezt meg tudta volna beszélni?

Figyelt kérdés

Szerintem ez tragikus.

Nem gondoltam volna, hogy ez szakmailag sikeres, elismert szakember ennyire magányos a problémáiban.



febr. 16. 18:26
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Amúgy a 8-as is igaz. Szerintem kudarca az emberiségnek egy öngyilkos, de ugyanúgy az, aki pl lop a boltból, vagy hajléktalan... Stb...

Oedig nem sok dolgon múlna, hogy ezeken az embereken segítsünk. Körömpiszoknyi odafigyelés. Talán a figyelem az, ami kezd kihalni az emberekben.

febr. 16. 19:28
 12/36 anonim ***** válasza:
49%
Az ilyen jólétben élő embereknek nincs viszonyítási alapjuk, hogy vannak náluk ötvenszer nehezebb sorsok. Úgymond el vannak kényeztetve, kényelmesedve és ami nekünk pór embereknek apró probléma, azt ők igazi tragédiaként élik meg.
febr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
78%
A klinikai depresszió nem azonos a nehéz élethelyzettel. Utóbbival így úgy, de küzd mindenki. Az előbbi pedig sok életet kettétört már, legyen bármi szép is külsőleg az élete.
febr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
24%

@de azért az ember feltételezi, hogy a sikerek valamelyest kompenzálják a magánéleti kudarcokat. Illetve, ha anyagilag is biztonságban van, és ezt saját maga érte el, akkor feltételezhető, hogy merít ebből annyi reményt, hogy csak jóra fordul egy csődös magánélet. Pláne, hogy egészséges fizikailag, és még jól is néz ki.“


Nagyon felszínesen és ostobán gondolkodsz.

febr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
19%
kerdezo, honnan veszed, hogy ongyilkos lett? Tragikus halal lehet szivroham, barmi ilyen.
febr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
57%
Egyéni véleményem az, hogy ismervén a maffiamódszeres kormányunkat, akik zsarolnak, fenyegetnek, kényszerítenek, elég nagy nyomást nehezítenek bizonyos emberekre. Érdekes tény az is, ami az Orosuoknál van. A véletlen ablakból kiesnek. Vsak a vak nem lát összefüggéseket.
febr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
15/Pécs aktuál írta "önkezével vetett véget életének".
febr. 17. 13:25
 18/36 anonim ***** válasza:
47%

"A Pécs Aktuál három, független forrásból úgy értesült, tragikus váratlansággal saját kezével vetett véget életének Jakab Ferenc"


3 fuggetlen forrasbol. Eleg hiheto. Minden mas hirportal pl. hvg barmi nem ir onkezusegrol, max a blog.dikthv.hu meg ilyenek.


Meg 3 fuggetlen forras. Valami legitimitas lehetne, azert azon kivul, hogy 3 fuggetlen forras. Hozzatartozok peldaul kozolnek vagy valami? Meg nala hiresebb Chester Bennington-rol is kijelentette Mike Shinoda, hogy ongyilkos lett. Most akkor rola miert nem lehet tobb hirportalon ugyanazt hallani, csak egyen?


Nekem ez kamunak hangzik. A halala nem, de hogy ongyilkos, szkeptikus vagyok - semmi konkretum.

febr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim válasza:
83%

Olvastam, hogy elhagyta a feleségét és két gyerekét, mert egy férfival lett kapcsolata. Tulajdonkppen ezt nem tudta feldolgozni, vagy megbocsátani magának.

Sajnálom, mert ez sem lett volna ok arra, hogy eldobja az életét.

febr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
66%

#18 Egyáltalán nem ritka, hogy kegyeletből nem közlik a hírek, ha valaki öngyilkos lesz, többnyire a "tragikus hirtelenséggel" szófordulat mögé rejtik.

Kabai Lórántról sem nagyon találsz olyan cikket, amiben konkrétan le van írva, hogy öngyilkos lett, mégis teljesen egyértelmű.

febr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!